Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 72

Wątek: Po co komu szybkie auto na codzien?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Gdzie nie pojedziesz - budują. Na Podlasiu wiele dróg wyremontowanych, to samo w Wielkopolsce, Małopolsce czy Lubuskim. Dziwisz się, że na pierwszy ogień idzie najważniejsza siatka dróg łącząca ze stolicą kraju? Ale nie ma się o co przepychać - i tak będziesz uznawał jedyną słuszną linię poglądów

@Driver - w Niemczech są odcinki (np. od granicy Szwajcarskiej do Stuttgartu), gdzie przez prawie całą drogę nie masz ograniczeń. I tam np. CLS400d świetnie sobie radził gnając około 200-210 km/h przez prawie całą drogę.
    #drivetastefully

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Tak, wiem, temat dziwny jak na forum motoryzacyjne

Ale czytajac ostatnie testy Beemek i nie tylko (np. X4 40d) dotarlo do mnie, ze sporo osob, jesli ich stac, kupuje zwykle, niesportowe auta do jazdy na codzien z mocnymi silnikami, wydajac na nie setki tysiecy zlotych. A z krowy (np. X4) rumaka nie zrobisz...

Dodatkowo po ostatnim sezonie letnim przejezdzonym glownie 150 konnym klekotem, staniu w korkach we Wloszech, Niemczech i Austrii, nie moge oprzec sie wrazeniu, ze kupowanie kompakta z moca powyzej 150 koni, albo SUVa/klasy wyzszej powyzej 200 koni jest zupelnie bez sensu.
    A i tak sprzedaje sie tego sporo, a potem stoi w korkach razem z innymi.

Z czego to wynika? Poczucie 'macho'? Leczenie kompleksow? Szpan? Chec blyskania dlugimi, bo 'ja jestem szybszy, wiec spadaj z lewego'?

Poza niektorymi sytuacjami, gdzie dodatkowa moc moze pomoc w sytuacji drogowej, te auta nie sa ani bezpieczniejsze, ani ladniejzse... A sa sporo drozsze w zakupie, eksploatacji itd.
    Po koledze nie spodziewałem się tak... specyficznego tematu.
    Zapytam tylko po co kupiłeś tego lexusa isf?

Awatar Rules

Domyślnie

Jeśli dobrze rozumiem Piciu nie ma na myśli zabawek typu jego ISF, ale auta typowo użytkowe, np: suv'y.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    @Driver - w Niemczech są odcinki (np. od granicy Szwajcarskiej do Stuttgartu), gdzie przez prawie całą drogę nie masz ograniczeń. I tam np. CLS400d świetnie sobie radził gnając około 200-210 km/h przez prawie całą drogę.
    Fajnie, ale tam nie jeżdżę Jakby tak się dało z W-wy do Strykowa trzymać chociaż te 150 równo.......

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rules Zobacz posta
    Jeśli dobrze rozumiem Piciu nie ma na myśli zabawek typu jego ISF, ale auta typowo użytkowe, np: suv'y.
    Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Nie o to chodzi, zeby sie rozdrabniac na wszelkie mozliwe typy aut, bo zaraz ktos powie, ze np. co z BMW 5 security?

Zatem doprecyzuje, ze chodzi o crossovery, srednie SUVy i klase srednia/srednia wyzsza w przypadku nie-SUVow.
    Isf to chyba klasa średnia, chyba że ktoś nie wie sam o co mu chodzi.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

może Piciu poszedł piciu procenty z rana i mu taki temat wyszedł?

Awatar Rules

Domyślnie

Może mu żona kazała sprzedać ISF'a i teraz szuka logicznego uzasadnienia tej decyzji?

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Wiadomo, ze dla kazdego 'szybkie' znaczy co innego, dlatego zalozylem:
    - ponad 150 koni w kompaktach
    - ponad 200 koni w wiekszych autach / SUVach
    Czyli wartosci, ktore powinny pozwalac na przyspieszenie 0-100 w ok 8-9s i osiagniecie ponad 200 km/godz.
    Rozumiem że chodzi Ci o nadmiar mocy.
    Ja jednak nie określałbym go konkretnymi wartościami bo one będą różne dla poszczególnych aut nie dla segmentów. Skłaniałbym się raczej ku osiągom, które podałeś.
    Oczywiście te 8-9 s do setki i 200 km/h V max w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się i nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia posiadania lepszych.

Jednak niektórym po prostu nie wystarcza to co „wystarcza”.

Jeżdżenie takim autem może po prostu sprawiać przyjemność a przyjemności zazwyczaj kosztują.
    Przecież nie można nikomu zabronić wydawania swoich pieniędzy na swoje przyjemności.
    Pieniądze same w sobie są tylko zadrukowanymi kawałkami papieru - Ważne jest to co się z nimi robi.
    Niekiedy przyjemność daje już sama świadomość posiadania niezwykłego auta.
    A że nie jest przez to ładniejszy ? No cóż, niektórzy mają dodatkową przyjemność w tym że wcale po nim tego nie widać.
    To jest również kwestia komfortu - komfortu psychicznego.
    Posiadając ten nadmiar mocy wcale nie trzeba zaraz wszystkich wyprzedzać, wystarczy sama świadomość że w każdej chwili można to zrobić.

Poczucie 'macho'? Leczenie kompleksow? Szpan? Chec blyskania dlugimi, bo 'ja jestem szybszy, wiec spadaj z lewego'?
    Hmm... Każdy sądzi innych według siebie
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

dorzucę 3 grosze.
    Moim zdaniem każde auto ma inną optymalną moc / moment. Właściwie bardziej bym się skupił na osiągach 0-100, 80-120 itd.
    Dlaczego? - bo każde auto do czego innego służy i każdy inaczej je wykorzystuje. Jeden jeździ cały zapakowany, drugi robi dużo km po autostradach z wysokimi prędkościami, a trzeci ciąga przyczepy.
    Ja zdecydowanie mam za szybkie auto w stosunku do swoich potrzeb.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Kiedyś, gdy byłem młodszy wyznawałem zasadę more is better. Wydawało mi się ,że do jeżdżenia potrzeba minimum 150, a najlepiej 200 KM. Odkąd pracuje jako PH i robię duże przebiegi, mój motopogląd lekko ewoluował. Najpierw jeździłem Clio dci75 i fakt potwór to nie był, ale spokojnie dało się tym bezpiecznie jeździć, a w mieście naprawdę spoko się zbierał. Teraz mam Fabię 1.0 95KM, i w stosunku do Clio wydaje się hothatchem
    Konkluzja? Jak nie robisz setek km autostradami, moc do 150 KM w większości sytuacji w zupełności wystarcza. Czasy przejazdów wcale nie są krótsze, nie raz czy dwa miałem sytuacje, że jadąc przepisowo doganiałem typa, który wyprzedał wszystko i wszystkich.

Jednak doskonale rozumiem osoby, które decydują się na mocniejsze warianty. Mogą sobie na to pozwolić, mają pieniądze ? Więc czemu nie, nawet jeśli nie ma to kompletnie logicznego uzasadnienia. Takie Audi A6 Avant 3.0 TDI np. wydaje się idealnym połykaczem setek kilometrów, i też gdybym kupował takie auto i finanse by pozwoliły dołożyłbym kasę do 6 garów, dla większej kultury i ogólnie pojętego samozadowolenia

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów