Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 72

Wątek: Po co komu szybkie auto na codzien?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Odniosłem się tylko do inwestowania bo reszta doskonale wpisuje się w motyw, który podałem wcześniej - szeroko rozumianą przyjemność.
    ...
    - Jeszcze większym szpanem jest zakup auta wyższej klasy (niż naprawdę stać) z podstawowym wyposażeniem. Postronni nie odróżnią a przecież nikt nie zajrzy do środka i tych „szyb na korbkę” nie zobaczy .
    Nie ukrywam, ze nie rozumiem do konca Twojego posta, ale postaram sie podsumowac.

Podane przez Ciebie powody do zakupu szybkiego auta na codzien to:
    1. Przyjemnosc z jazdy / posiadania

Potem piszesz o szpanie w kontekscie aut sportowych, ale to nie o tym jest ten watek. Bo tworzac go, chcialem po prostu zrozumiec co kieruje ludzmi kupujacymi szybkie, drogie wersje 'zwyklych' aut/dupowozow (nie-sportowych).

Dla mnie posiadanie auta sportowego ma sens i nie ma zwiazku ze szpanem. Ale nie ma sensu posiadanie bardzo szybkiego/drogiego auta na codzien, ktore ma sluzyc do spokojnego i bezpiecznego przemieszczania sie. Oczywiscie to tylko moja opinia i kazdy ma inna, co widac po postach i szanuje to. O to chodzi, zeby dyskutowac

Najsmiejszniejsze jest to, ze mialem 2 auta, ktore mialy byc 'do wszystkiego' (stuningowane e90 330i i teraz ISF) i po tych doswiadczeniach doszedlem do wniosku, ze lepiej miec zwykle auto i jedno do zabawy. I wcale nie kosztuje to wiecej, a moge bez problemu zyc z cztero cylindrowym dieslem, wiedzac, ze w garazu czeka zabawka

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Czyli ja w 308-mce mając 1.6 HDi leczę kompleksy jak komuś błysnę długimi celem uświadomienia, że lewy pas to nie kółko różańcowe?
    Oczywiscie, ze leczysz Jak miales Landa, to wszyscy Ci zjezdzali sami widzac czolg, a teraz bez blyskania nici, hehe

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Przecież to wcale nie musi się wzajemnie wykluczać.
    Nie wiem dlaczego łączysz zakup droższego auta z wydawaniem na nie wszystkich pieniędzy i brakiem/niedostatkiem oszczędności.
    Równie dobrze (a może nawet i częściej) to właśnie kupujący te „wystarczające” auta mogą wydawać na nie wszystkie swoje pieniądze i nie mieć oszczędności.
    Mój komentarz odnosił się do zacytowanej bezpośrednio nad nim Twojej wypowiedzi:

Ale po co ma w kółko inwestować ? - Żeby mieć następne pieniądze, które znów zainwestuje itd. itd. ?
    To są tylko cyferki. Ani nie są ładne ani przyjemne i same w sobie nie cieszą.
    Zainwestowanie nadwyżek jest naturalną alternatywą ich wydania i jeżeli mam wydać duże pieniądze na przyjemności to zastanawiam się, czy są ich na prawdę warte, bo oszczędzanie to nie są tylko cyferki, a wymierne korzyści w przyszłości. I oczywiście nie jest to wybór zero-jedynkowy (np. kupię Panamerę (przyjemność) albo Octavię Kombi (oszczędność)), bo można przecież między tymi autami poszukać dobrego kompromisu. Chodzi mi tylko o to, że inwestowanie pieniędzy ma duży sens i jest to tym ważniejsze im więcej ich mamy i im wyższy poziom życia chcemy utrzymać (vide sportowcy, którzy po zakończeniu kariery często budzą się z ręką w nocniku, gdy nie zarabiają już milionów jak kiedyś).

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Czyli ja w 308-mce mając 1.6 HDi leczę kompleksy jak komuś błysnę długimi celem uświadomienia, że lewy pas to nie kółko różańcowe?
    Tak jak pisze Buzzer - Zachowanie na drodze nie zależy od auta lecz od kierowcy (co sam zresztą potwierdziłeś swoim przykładem z 308 HDI).
    A przykład Octavii miał zobrazować, jak łatwo jest przypisać komuś kompleksy.
    Co samego błyskania to czy zawsze jesteś pewien że „obłyskiwany” przez Ciebie kierowca nie czeka grzecznie aż mu ustąpi z pasa inny jadący przed nim ?

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    ... Potem piszesz o szpanie w kontekscie aut sportowych ...
    Podałem tylko przykłady zachowań z motywów szpanerskich, lepszych niż zakup auta, o którym tylko zorientowani wiedzą że jest w jakiś sposób niezwykłe (a ich jest w sumie niewielu).
    Masz sportowe auto, które jest dla ciebie zabawką – i fajnie. Jednak wielu ludzi kupuje je po to żeby stworzyć swój wizerunek. Dotyczy to również i innych typów aut (np. terenowych, które nigdy nie zjeżdżają z asfaltu itp.).
    W tym też nie ma nic złego skoro ich właściciele to lubią i mają z tego frajdę.

Cytat Zamieszczone przez koki Zobacz posta
    Mój komentarz odnosił się do zacytowanej bezpośrednio nad nim Twojej wypowiedzi:
    Ok
    Tak jak napisałeś wcześniej – Trzeba inwestować ale trzeba też i wydawać bo inaczej życie będzie smutne.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Oczywiscie, ze leczysz Jak miales Landa, to wszyscy Ci zjezdzali sami widzac czolg, a teraz bez blyskania nici, hehe
    Landem jeździła moja Żona...

Tak jak pisze Buzzer - Zachowanie na drodze nie zależy od auta lecz od kierowcy (co sam zresztą potwierdziłeś swoim przykładem z 308 HDI).
    A przykład Octavii miał zobrazować, jak łatwo jest przypisać komuś kompleksy.
    Co samego błyskania to czy zawsze jesteś pewien że „obłyskiwany” przez Ciebie kierowca nie czeka grzecznie aż mu ustąpi z pasa inny jadący przed nim ?
    Tak. Zresztą staram się nie nadużywać i "leduje" tylko gdy faktycznie ma to sens i nic nie jedzie przed delikwentem a prawy wolny.

A wracając do tematu to dzisiaj wracając z rodziną od rodziców w turbo mgle rozmyślałem o tym temacie i w zasadzie przemyślenia są podobne jak Piciu. Choćbym miał S65 AMG to z rodziną i tak bym więcej niż*170-190 nie pojechał nawet jakby było pusto. Bezpieczeństwo podczas wyprzedzania? "Zryw" na autostradzie? Chyba wyrosłem (poza tym Żona ma chorobę lokomocyjną).
    Jak jadę sam to w 95% jest to jazda "w pracy" a tu się liczy ekonomika i znowu - to co jest w Pugu wystarcza - czyli okolice 140-150 KM zaturbione. Dorzuciłbym do tego tylko napęd na 4 łapy i w zasadzie więcej nie trzeba.

Także nadal twierdzę, ze lepsze będzie coś rozsądnego jako daily i jakaś zabawka na czas wolny.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 Hybrid AWD-i

Domyślnie

Nie dokończyłem wczoraj swojej wypowiedzi (musiałem pilnie jechać do klientów) a nie wiem jak się robi aktualizację
    Cytat Zamieszczone przez koki Zobacz posta
    ...oczywiście nie jest to wybór zero-jedynkowy (np. kupię Panamerę (przyjemność) albo Octavię Kombi (oszczędność)), bo można przecież między tymi autami poszukać dobrego kompromisu.
    I właśnie zakup "mocnego dupowozu" jest najlepszym przykładem takiego kompromisu.
    O ile jeżeli ja potrzebowałbym auta z nadmiarem mocy, motywem byłaby przyjemność, to jeżeli miałabym obstawiać co powoduje innymi byłby to właśnie kompromis

Tak. Zresztą staram się nie nadużywać i "leduje" tylko gdy faktycznie ma to sens i nic nie jedzie przed delikwentem a prawy wolny.
    I chwała Ci za to bo obłyskiwanie kojarzy mi się właśnie z takimi sytuacjami. O obłyskiwaniu w trakcie wyprzedzania (gdy przede mną jedzie inne auto) już tylko wspomnę.
    Doprawdy nie wiem czego spodziewa się ode mnie obłyskujący: Mam przeskoczyć nad poprzedzającym mnie autem czy wogóle zniknąć ?

Choćbym miał S65 AMG to z rodziną i tak bym więcej niż*170-190 nie pojechał nawet jakby było pusto. Bezpieczeństwo podczas wyprzedzania? "Zryw" na autostradzie? Chyba wyrosłem (poza tym Żona ma chorobę lokomocyjną).
    Ale przecież takim S65 AMG gdy potrzeba też można jechać grzecznie
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ja bym musial miec 3 auta: z rodzina jakis van na obornik na co dzien do miasta cos pokroju modusa a 3 do zabawy.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Dorzuciłbym do tego tylko napęd na 4 łapy i w zasadzie więcej nie trzeba.
    Także nadal twierdzę, ze lepsze będzie coś rozsądnego jako daily i jakaś zabawka na czas wolny.
    Ja tak sobie marze, ze V60 CC D4 AWD na codzien + Boxster S z reczna skrzynia

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

O, i to jest fajny zestaw - ja postawiłbym tylko na V60 CC + Miatę
    #drivetastefully

Auto
    Różne

Domyślnie

No wlasnie. A spytaj go prosze, czy bardzo chcialby miec S5, albo 3.0tdi tam? A jesli tak, to dlaczego?

Rozważał 3.0 TDI 218 km. Jednak różnica w cenie jest tak duża, że stwierdził, że nie ma sensu. Jest pasjonatem motoryzacji ale ostatnimi czasy pojeździł mocnymi dieslami (SQ7, X6 M550D) i jak sam stwierdził diesel jest idealny na co dzień ale jako auto do zabawy wypada słabo nawet jeśli jest bardzo szybki. Zamiast dopłacać do mocnego diesla zbiera środki na M3 E92 manual.

A co byscie woleli:
    - nowe 520d + np. roczna MX-5
    - nowe 535i[/QUOTE]

Dla mnie bez namysły druga opcja. 540i świetne auto ale seria 5 jest na tyle wyciszona, że nie czuć za bardzo przyspieszenia ani nie słychać dźwięku rzędowej szóstki.
    Miałem okazję przejechać się S8 Plus D4. Piorunujące osiągi ale to nadal ciężka, komfortowa krowa a za jej cenę można było kupić zestaw A8 3.0 TDI plus Boxster na weekendy.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ja tak sobie marze, ze V60 CC D4 AWD na codzien + Boxster S z reczna skrzynia
    jak będziesz kupował to weź drugi komplet dla mnie

Uprawnienia umieszczania postów