Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ksenony D5s 25w

Auto
    Skoda Fabia III

Domyślnie Ksenony D5s 25w

Mam taką zagwozdkę. Moja mama przymierza się do zakupu nowego auto i padło jak na razie na Tipo. Zastanawiam się czy warto dołożyć 3500 zł. do bixenonów, które są tylko uboższym krewnym prawdziwych xenonów.
    Mama często jeździ po zmroku, dlatego dobre oświetlenie jest ważne. Pytanie tylko czy to w ogóle świeci lepiej od zwykłych halogenów? Ma ktoś jakieś doświadczenia w podobnym temacie ?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16

Domyślnie

tak, świeci o wiele lepiej.
    różnica względem 35W to po prostu zasięg świecenia i jasność na końcu wiązki światła.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ja przesłałem się z poprzedniego auta z xenonem na obecnie z halogenami i widzę wyraźnie różnicę in minus.

Tapatalk @ Galaxy S9

Domyślnie

Dużo zależy od reflektorów. D5S ma strumień świetlny do 2000lm a H7 1500lm.
    Dobry reflektor reflejsyjny może świecić lepiej z H7 niż słaby soczewkowy z D5S (przesłona).
    Dochodzi barwa światła. Xenon bliżej dziennego.
    Choć teraz tez są żarówki CoolBlue Intense Osrama....ale są też palniki ksenonowe CoolBlue (tylko nie wiem czy juz jest D5S w tej odmianie).
    Ogólnie myślę ze warto - 2000 lm vs 1500lm + barwa światła w standardzie. Na oświetleniu bym nie oszczędzał...to jednak bezpieczeństwo i komfort dla wzroku.... ten jeden raz niezobaczenie "Batmana" (pieszy zamaskowany poza terenem oświetlonym) i mamy problem....albo zwierzak....albo jakaś wyrwa na drodze i dojrzenie wcześniej daje nam ciut więcej czasu na reakcję. ..uda się lub urywa koło ;-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów