Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio | TEST

#drivetastefully

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

O, jestem zaskoczony, bo myślałem, że już go testowaliście, a tu taka niespodzianka!
    Brakuje jednak możliwości konfiguracji brzmienia wydechu osobno i to nieszczęsne ESP. Może przy lifcie to zmodyfikują.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

FCA dorzuca do tego Ducato z zabudową typu laweta gratis? ;-)

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Testowaliśmy Giulię Quadrifoglio

Nie miałem okazji dłużej pojeździć tym autem, ale jedno jest pewne - gdyby tak Alfa wrzuciła Q4 do Giulii Q, to byłoby to idealne daily. I pomimo mojej miłości do manuali, wziąłbym w niej automat. Szkoda, że w Stelvio nie dali opcji wyboru.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    FCA dorzuca do tego Ducato z zabudową typu laweta gratis? ;-)
    Oj tam oj tam, wczoraj Range Rover Sport, prawie nówka, pojechał na lawecie. Każdemu się może zdarzyć

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Zbiornik paliwa można opróżnić bardzo szybko
    Co to za wada (o ile w ogóle można się czepiać o spalanie w przypadku auta z osiągami na poziomie Ferrari).

Nawet nie sądziłem, że AR wypuściła coś tak szalonego, bylem przekonany, że tylko Giulia występuje w tej naprawdę sportowej odmianie, a tu proszę, miła niespodzianka. Chyba auto idealne - do tańca i do różańca.
    Ja w takich samochodach typu widzę inna i chyba jedyna wadę - jeżdżąc nimi, no po prostu nie wypada jeździć spokojnie i przepisowo. I nie chodzi mi wcale o to, że auto prowokuje kierowcę, ale o fakt, że każdy chce się z nami ścigać i za wszelką cenę nas wyprzedzić, lub być pierwszym spod świateł. Ten samochód krzyczy do innych: "mój kierowca to idiota i nikt z nim nie ma szans na drodze".
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jak zobaczylem tytul mysle - znow bedzie pitolenie o kobiecie itp...

Auto
    służbowe

Domyślnie

Gratki. Świetne zdjęcia, świetna sceneria. Auto wiadomo. Zapisuje na liście celów
    ----------------------------
    Aaron Szechter (Adam Michnik) - Polacy to stado tępych baranów (już nieaktualne)

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Ja w takich samochodach typu widzę inna i chyba jedyna wadę - jeżdżąc nimi, no po prostu nie wypada jeździć spokojnie i przepisowo. I nie chodzi mi wcale o to, że auto prowokuje kierowcę, ale o fakt, że każdy chce się z nami ścigać i za wszelką cenę nas wyprzedzić, lub być pierwszym spod świateł. Ten samochód krzyczy do innych: "mój kierowca to idiota i nikt z nim nie ma szans na drodze".
    No, jeśli kierowca Stelvio Q serio poważnie tak podchodzi do tematu i koniecznie musi się popisywać przy byle okazji, to racja - jest idiotą. Inna sprawa, że teza jakoby "każdy chciał się ścigać" jest kompletnie od czapy. Choć domyślam się, że pewnie w ten sposób postrzegasz ulice, stąd słynne wyniki spalania, którymi zawsze tak ochoczo się chwalisz...

Samochód rzeczywiście wydaje się świetny, pomimo drobnych mankamentów. Nazwać go sleeperem to spora przesada, ale też nie obwieszcza wulgarnie wszem i wobec, jakie ma możliwości, co dla mnie jest plusem. A możliwości dynamiczne ma fantastyczne. Przy czym, w przeciwieństwie do skądinąd świetnej Giulii, naprawdę może być chyba pełnoprawnym samochodem rodzinnym, użytecznym na co dzień. Bardzo to do mnie trafia. Brawo Włosi!

- - - - -

P.S. Na koniec drobne czepialstwo językowe. W podsumowanie jest: "dawno żaden samochód nie był dla mnie tak przekonywujący". Albo przekonujący, albo przekonywający, ale nie przykonywujący.

Pozdrawiam

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Choć domyślam się, że pewnie w ten sposób postrzegasz ulice, stąd słynne wyniki spalania, którymi zawsze tak ochoczo się chwalisz...
    A bzdura! Ja właśnie spokojnie jeżdżę i trochę aż mi wstyd czasami, że za spokojnie, bo bądź co bądź Alfa + te prowokacyjne blachy niejako wymuszają dynamiczną jazdę.

Uprawnienia umieszczania postów