Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Volkswagen Touareg 3.0 TDI 286 KM | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Volkswagen Touareg 3.0 TDI 286 KM | TEST

Just another random guy driving random cars around random places.

Domyślnie

świetny samochód. Największy plus za V6 jako podstawowy silnik. Szkoda tylko że atrakcyjną cenę bazowej wersji rekompensują sobie dodatkami za kwoty jak z Porsche.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Nie widzę sensu tego auta, gdy jest jeszcze Audi w koncernie, a poza nim cały szereg luksusowych suvów. Moim zdaniem na rynku potrzebny jest duży suv za rozsądną cenę.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Jedyny Volkswagen, który zawsze robił na mnie wrażenie. A spalanie tego auta jest wręcz niewiarygodnie niskie jak na tak wielką budę. Nawet E 220d All-Terrain pali więcej przy 140 km/h...

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Podobieństwa Touarega do Arteona nie powinno dziwić. W końcu oba auta wyszły spod ręki tego samego projektanta - Klausa Bischoffa.
    Średnica zawracania 12,5m jest średnicą dla auta bez skrętnej osi. Ze skrętną osią zmniejsza się ona o metr do 11,2 (a to mniej niż w Tiguanie).

Miałem okazję nim pojeździć - Jest świetnie a nawet lepiej
    Obawiałem się trochę tego Innovision. Okazało się że "nie taki diabeł straszny".
    Co prawda tak jak przypuszczałem, trochę trudniej jest obsługiwać go pasażerowi (musi się lekko wychylić) i zdarza się że padające światło powoduje obicia i chwilowe "zaniki widoczności" jednak na pewno bym go zamówił.

"Drogie dodatki"
    No cóż, przecież nikt nie reklamuje go jako taniego samochodu, bo ono nie jest tanie i trzeba się z tym pogodzić.
    To jest po prostu taki - "deweloperski" sposób sprzedaży. Bierzesz podstawę i konfigurujesz ją według swoich potrzeb i możliwości finansowych.
    Zamiast tego w wadach podałbym - brak wersji siedmiomiejscowej.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    D-4D

Domyślnie

Średnica zawracania wynosi tutaj 12,5 metra, zaś promień skrętu jest niemal taki sam jak w Golfie.
    A to nie wiedziałem że średnica i promień zawracania tak się różnią. Bo Golf na pewno potrzebuje sporo mniej jak 12,5m do zawrócenia.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

A dokładniej 11,25 dla Touarega ze skrętną osią - nawet pisałem o tym w pierwszej jeździe. W oficjalnych danych testowanego egzemplarza jak wół jednak było wypisane 12,5 i dałem się wkręcić. Poprawione, dzięki Arnold
    Just another random guy driving random cars around random places.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Nie widzę sensu tego auta, gdy jest jeszcze Audi w koncernie, a poza nim cały szereg luksusowych suvów. Moim zdaniem na rynku potrzebny jest duży suv za rozsądną cenę.
    Pomysł zacny ale chyba nierealny. Producenci samochodów popularnych albo nie mają dostatecznie mocnych silników aby napędzić dużego suva albo jak mają to montują je w swoich markach premium. VW nie wypuści dużego suva za 200.000 zł z trzylitrowym V6 montowanym w Audi za 300.000 zł bo by sobie strzelił w kolano. Jesteśmy chyba skazani na ociężałą Kię Sorento.

Uprawnienia umieszczania postów