Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Sposób na smog? Mobilny oczyszczacz powietrza | TEST

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16

Domyślnie

jaka przeglądarka?
    sprawdzałem to i u mnie nie występuje nic takiego. możesz mi zrobić screen?

dzięki za zamówienie, będzie czarny.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Dzięki za testy, widać zdecydowaną różnicę, ale brakuje mi jeszcze pkt 5) w aucie, zapłon włączony, otwarty obieg powietrza, wiatrak na którymś tam biegu (najlepiej 3 próby - min., środek, maks., bo strzelam, że wpłynie to na wynik przy otwartym obiegu powietrza) i włączony oczyszczacz.
    Poprawa wyników i wysoka skuteczność oczyszczacza przy zamkniętym obiegu w sumie jest logiczna, ale mam obawy co do przydatności takiego rozwiązania na dłuższą metę. W warunkach zimowych lub późno jesiennych, kiedy smog jest najbardziej uciążliwy, bardzo często jest wysoka wilgotność powietrza. Przy zamkniętym obiegu mamy wtedy non stop parujące szyby (można włączyć klimę, żeby osuszacz pracował, ale i tak nie zawsze daje radę), do tego jazda dłuższy okres czasu na zamkniętym obiegu jest niewskazana ze względu na spadającą zawartość tlenu. Okresowe włączanie/wyłączanie obiegu powietrza też jest średnim rozwiązaniem, bo ze stoperem raczej nikt nie będzie jeździł, żeby o tym pamiętać.
    Dlatego właśnie się zastanawiam jak wygląda sprawność takiego urządzenia przy bieżącym dopływie powietrza z zewnątrz. Wtedy znowu dochodzi do głosu umiejscowienie oczyszczacza, bo taki ustawiony bliżej deski rozdzielczej lepiej będzie filtrował niż taki ustawiony na tylnej półce, albo w bagażniku.
    Sprawdziłem Ci to mało laboratoryjnie ale realnie - tak z użytkowania. Trasa około 30 km, jak wsiadałem zmierzyłem poziom syfu w aucie i na zewnątrz: identyczny, poziom 110-120 dla PM2.5
    Klima na auto, obieg otwarty, oczyszczacz na maksymalnym biegu. Miernik odpaliłem w tryb ciągły i wartości jakie się pokazywały to przedział 50-100 (ale przy 100 jak na światłach wystawiłem na chwilę dosłownie miernik za okno to momentalnie skoczył pomiar na 180). Najczęściej przedział 60-70 jednostek. Jak wjechałem w las to na moment spadło do 30.

Założyłbym, że przy otwartym obiegu usuwa 30-50% zanieczyszczeń. Miernik miałem wsadzony przy głowie, w daszek przeciwsłoneczny.

Sprawdziłem przy okazji usuwanie syfu przy zamkniętym obiegu. Równe 10 minut potrzeba było aby ze 150 jednostek PM2.5 zeszło na 20.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

I mam go ! Akurat gdy skończył się tydzień lepszego grudniowego powietrza, będę testował nosem

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16

Domyślnie

A daj spokój z tym powietrzem - jest taka masakra teraz że szkoda gadać :/

BTW poprawiłem te certyfikaty na które zwróciłeś uwagę - dzięki!

Uprawnienia umieszczania postów