Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Sposób na smog? Mobilny oczyszczacz powietrza | TEST

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

A jaka była skuteczność oczyszczania powietrza samej wentylacji auta na obiegu zamkniętym, bez tego urządzenia? Tutaj sprawdzali ile daje wentylacja auta bez dodatkowych urządzeń https://www.youtube.com/watch?v=HBwsn4E5K1A
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Moje testy tego nie potwierdzają ale nie włączałem dmuchawy na opór tak jak w tym filmie - hałas jest wtedy nie do zniesienia.
    A technologicznie jakoś mi to nie leży. Skoro filtr kabinowy wyłapuje PM’y to dlaczego nie robi tego zawsze tylko na obiegu zamkniętym?

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Być może masz rację, nie neguję skuteczności odświeżacza. Faktem natomiast jest, że w tescie zostalo stwierdzone obniżenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, ale nie wiemy ile w tym zasługi odświeżacza.
    No chyba, że to nie był test, a zwykła reklama, wtedy się nie czepiam

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

jak przestanie padać sprawdzę to.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

4 pkt - dziękuję za rzetelny opis, kurcze gdyby to odsiewało PM2,5 już bym kupił..(wspaniałe miasto Kraków)

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

pkt 4 tyczył się AirCare - wynalazku VAG'a. oczyszczacze niwelują PM2,5 - to było testowane.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

aj pobieżnie przeczytałem, dzięki za sprostowanie. Patrząc na opinię z ceneo.pl to coś tam faktycznie oczyszcza choć wiadomo, mogło by być lepiej.
    Dajesz czarny i biorę..bo nie mogę mieć białego :P, w kuchni stać to nie będzie.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

A mam czarne - zapomniałem wrzucić do sklepu

Zrobiłem też pomiary o które prosiliście jeszcze raz. Auto zaparkowane, ja w środku - to realne warunki użytkowania

1) zewnątrz:
    - PM2,5: 41
    - PM1: 45
    - PM10: 31
    - Pellet: 904k

2) w aucie (zapłon włączony, otwarty obiekt powietrza, wiatrak na 3-cim biegu z 8 - tak najczęściej chodzi u mnie):
    - PM2,5: 29
    - PM1: 32
    - PM10: 22
    - Pellet: 639k

3) w aucie (zapłon włączony, jak pkt 2 ale zamykam obieg powietrza, czekam 7 minut):
    - PM2,5: 26
    - PM1: 29
    - PM10: 19
    - Pellet: 573k

4) jak wyżej, ale włączam oczyszczacz, również czekam 7 minut:
    - PM2,5: 7
    - PM1: 7
    - PM10: 5
    - Pellet: 154k

Mam zdjęcia jak ktoś nie wierzy ekranu drugiego telefonu ze zrzutowanym miernikiem - nie zrzuty ekranu a fotki bo tam mam geolokalizację i pełen exif.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Dzięki za testy, widać zdecydowaną różnicę, ale brakuje mi jeszcze pkt 5) w aucie, zapłon włączony, otwarty obieg powietrza, wiatrak na którymś tam biegu (najlepiej 3 próby - min., środek, maks., bo strzelam, że wpłynie to na wynik przy otwartym obiegu powietrza) i włączony oczyszczacz.
    Poprawa wyników i wysoka skuteczność oczyszczacza przy zamkniętym obiegu w sumie jest logiczna, ale mam obawy co do przydatności takiego rozwiązania na dłuższą metę. W warunkach zimowych lub późno jesiennych, kiedy smog jest najbardziej uciążliwy, bardzo często jest wysoka wilgotność powietrza. Przy zamkniętym obiegu mamy wtedy non stop parujące szyby (można włączyć klimę, żeby osuszacz pracował, ale i tak nie zawsze daje radę), do tego jazda dłuższy okres czasu na zamkniętym obiegu jest niewskazana ze względu na spadającą zawartość tlenu. Okresowe włączanie/wyłączanie obiegu powietrza też jest średnim rozwiązaniem, bo ze stoperem raczej nikt nie będzie jeździł, żeby o tym pamiętać.
    Dlatego właśnie się zastanawiam jak wygląda sprawność takiego urządzenia przy bieżącym dopływie powietrza z zewnątrz. Wtedy znowu dochodzi do głosu umiejscowienie oczyszczacza, bo taki ustawiony bliżej deski rozdzielczej lepiej będzie filtrował niż taki ustawiony na tylnej półce, albo w bagażniku.

Awatar Kedirak
    Auto

Domyślnie

ok, zamówiłem..proszę o szczególne potraktowanie sprowadzające się do uwzględnienia uwagi 'Prosze o czarny' (abym nie musiał odsyłać białego) Dziękuję za rabat.

Tyle dobrego, teraz czas na zjebę - kolejny raz na stronkę, która wyświetla mi unsecure w pasku przeglądarki Unsecure gdy zaraz mam zrobić płatność, raczej mogę już nie wejść.
    Załatwcie sobie skądś certyfikaty.

Uprawnienia umieszczania postów