Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Drugie auto

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie Drugie auto

Jako, że Modusów kończy się powoli termin ważności, zaczynamy szukać drugiego auta. Ostatnio żona przejechała się moim Sceniciem i stwierdziła, że w sumie jest super wygodne i nie parkuje się źle (co dziwne, bo niedawno nie chciała nawet usiąść za kierownicą) i ona nim będzie jeździć, więc szukamy auta dla mnie. Auto musi pomieścić awaryjnie rodzinę 2+1. Większość czasu poruszać się będzie w ruchu typowo miejskim tylko ze mną na pokładzie i stąd uroilo mi się, że może hybryda? Do wydania około 30k, więc w tym budżecie znalazłem:
    1) Civic IMA VIII - podoba się wizualnie, sporo miejsca, ładne wnętrze, minus za bycie sedanem. Szybka lektura for hondziarskich i baterie nie są tak wytrzymałe jak w Toyocie, nowe kosztują około 3k, można założyć gaz i wtedy koszt jazdy minimalny.
    2) Honda Insight - technicznie to samo co Civic? Więc ten sam problem z bateria?Podobno tanie plastiki w środku, ale jest hatchbackiem, więc punkt za praktyczność.
    3) Prius II - chyba najbardziej oczywisty wybór. Wygląda już trochę staro. Baterie podobno trwalsze niż w Hondzie. Za tą samą kasę będzie trochę starszy niż Civic czy Insight.
    4) Camry - silnik 2.4 więc droższe OC, no i budzące moje wątpliwości pochodzenie z USA.
    5) CRZ - do tego żona nie jest przekonana wizualnie faworyt, ma normalna skrzynie, najwięcej pali, najmniej miejsca.

Generalnie wszystkie te auta to nieźle egzotyki na rynku więc jestem gotowy na długie szukanie. Co myślicie o tych modelach? Może jest jakiś inny kandydat? A może odpuścić w ogóle hybrydę, bo to pakowanie się w kłopoty?

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Poważnie chcesz do hybrydy zakładać LPG??

jak się już ktoś na hybrydę upiera to chyba nie ma lepszego wyrobu niż Toyota (chociaż osobiście gardzę ich produktami - nuuuuuuda...). Regeneracja akumulatorów w Priusach to około 3-4tys zł, więc trzeba na czarną godzinę trzymać taką kwotę w rezerwie, poza tym chyba bezproblemowo. Poza tym że emocji w tym tyle co w pralce.

Awatar baczek
    Auto

Domyślnie

Rozważam, taka ewentualność, bo czemu nie? Napewno nie byłbym pierwszy. Cała masa priusow i Auris tak jeździ. Najbardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Awatar Rules

Domyślnie

Jeździłem nie dawno Priusem 2006r z przebiegiem ok 250tys km i teoretycznie wszystko było ok, właściciel twierdził, że autko działa bezproblemowo. Olej, klocki itd ceny jak w "normalnym" aucie. Jednak mnie zastanawiała jedna rzecz. Auto poza krótkimi chwilami zaraz po ruszeniu, np: tocząc się po parkingu cały czas szło na silniku benzynowym... to tak ma być? Jeśli tak, to w sumie całkiem ok auto.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

To ze spalinowy pracuje nie oznacza ze elektrykiem sobie nie pomaga. Do tego z pewnoscia hamuje elektrycznie.

Awatar baczek
    Auto

Domyślnie

Hybrydy Hondy w ogóle nie pozwalają na jazdę na samym elektryku, Prius zdaje się do 2km może tak przejechać z nie duża prędkością. Ale wracając do tematu miał ktoś styczność z IMA? Jakieś opinie? Zasłyszane historię?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Afair IMA to był lekki niewypał - dynamika przeciętna, oszczędność widoczna, ale nie tak duża jak w Priusie, problematyczna konstrukcja, mało części i nikt przy tym nie grzebie. Najlepszą opcją jest Prius - dzięki popularności wśród taksówkarzy da się go tanio serwisować, a samo auto należy do niesamowicie bezawaryjnych. Dla mnie najlepsza z tych opcji.
    Drive tastefully!

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Hybryda to dla tych co nie interesują się autami i traktują je jak kibel - wsiadasz robisz co trzeba i zapominasz o ich istnieniu. Gdybyś był ignorantem motoryzacyjnym to raczej nie miałbyś konta na tym forum więc dobrze radzę - zapomnij o kupnie hybrydy.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar baczek
    Auto

Domyślnie

Agent myślę, że to bardziej kwestia wieku w pewnym momencie codzienne auto ma tanio i wygodnie zawieść do pracy i do domu a do tego hybrydy się nadają. Problem w tym, że np teraz na Śląsku są 2 priusy II na OtoMoto, w tym jeden faktycznie wygląda jak kibel ;d

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Priusy schodzą ekspresowo, bo są "wyrywane" przez taksówkarzy. @Agent, Twoje "clarksonowskie" spojrzenie na temat hybryd mija się z rzeczywistością. IMO na typowo miejskie i okołomiejskie dojazdy to naprawdę dobra opcja. Niskie zużycie, komfort (automat) i bezawaryjność - jak dla mnie zestaw cech idealnych.
    Drive tastefully!

Uprawnienia umieszczania postów