Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 11 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 102

Wątek: Nowe, wygodne, z pazurem

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie Nowe, wygodne, z pazurem

Kto: rodzina 2+1 (musi wejść fotelik na luzie, wymagane 5d).
    Gdzie: 80% miasto, 20% autostrady i krajówki, 2-3x w roku dłuższe trasy w Europę.
    Kiedy: zamówienie będzie w lutym/marcu;
    Kasa: do 100k, im mniej tym lepiej;

Co odpada:
    - auta duże - po prostu nie lubię, max to kompakty;
    - diesle;
    - bezkompromisowe samochody z mega twardym zawieszeniem - na być komfortowo na długich trasach;
    - używki;

Na chwilę obecną napaliłem się dość mocno na Polo gti. Co mi się podoba:
    - dobre osiągi;
    - fajne prowadzenie;
    - spore w środku;
    - wystarczający bagażnik (nawet w długie podróże bierzemy max 2x40l plecak), obawiam się tylko czy wózek wejdzie wygodnie do bagażnika, ale to przymierzę niedługo w salonie;
    - dobre finansowanie w grupie vw;

Nie pasuje mi cena (to było zresztą krytykowane na tym forum w tematach o polo), ale jak się człowiek mocniej zastanowi to nie ma alternatyw. Pozostałe HH klasy B są zbyt hardcorowe (nie jeździłem niestety, opieram się tylko na testach i opiniach) i mniej uniwersalne.
    Zostają kompakty i silniki 1.5 w vw czy fordzie (golf i focus to u mnie faworyci), ale tam nie dostanę sportowego zacięcia. Do tego dobrze wyposażony kompakt przekracza konkretnie 100k.

Na Polo jestem zdecydowany w 95%. Ale ponieważ nie jest to decyzja dyktowana emocjami tylko rozsądkiem to zakładam ten temat, żeby posłuchać mądrzejszych i bardziej doświadczonych. Może nie pomyślałem o jakimś sensownym konkurencie? Może Polo wcale nie jest takie spoko jak mi się wydaje? Dopiero będę się wybierał do salonu. Moje zdanie na temat tego auta jest wyrobione w 100% "internetem".

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Hmmm, generalnie Ceed GT taki jak mój dość dobrze pasuje do wymagań. Ale wersji GT dla Ceeda 3 jeszcze nie ma w cenniku i boję się, że może przekroczyć budżet. A C2 raczej już nie do kupienia.

Finansowanie można brać dowolnie, sam miałem leasingi z Santandera z salonu renault na Kie i na fiata.

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

Może Honda Civic 1.5 180? Jest też Astra 1.6 200, ale ma jeszcze mniej sportowego zacięcia niż Golf czy Focus. Może dałoby się wyrwać też Megane GT 1.6 205 w jakiejś promocji

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

308 1.6 225 KM?
    wróbelki ćwierkają, że za okolicę 100k do wyjęcia.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Segment B jest dla jednej max dwóch dorosłych osób. Jeżeli mówimy o rodzinie 2+1 to nigdy bym się w tak małe auto nie pchał. Tym bardziej jeżeli piszesz coś o wózku, podróżach po europie, trasach itd.
    Ostatnio edytowane przez test1uci ; 29-12-2018 o 23:40
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ale nowe auta z segmentu B są już prawie wielkości 15-sto letnich kompaktów, szczególnie w rozstawie osi... Nie przesadzajmy, że Golf IV był za mały na zestaw 2+1...

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Zalezy co kto lubi. Ja w trase wole jechac duzym niz malym.

- - - Aktualizacja - - - -

Golf IV jest dobry dla 2+0.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ja też wolę duże, ale i nowe i duże i z pazurem i za 100k- to się raczej nie uda.

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Piszecie o kompaktach, ciężko je dostać z mocnym silnikiem, fajnym prowadzeniem i dobrym wyposażeniem poniżej 100k. Polo za 90-100k będzie miało automat, 6s do 100, fajne prowadzenie i spory wypas w środku.
    Inne auta za 100k będą dużo wolniejsze i słabiej wyposażone (dostanę coś z automatem i wyższej wersji wyposażenia?).

Korci mnie, żeby dołożyć do Golfa gti, ale nie lubię takiego podejścia . Wtedy zawsze można cisnąć budżet jeszcze mocniej i dorzucić tych parę groszy do foki rs i tak dalej.

Zrobiłem po europie turystycznie spokojnie z 200-300kkm i większość z tego była crx'em albo pugiem 206 Ani raz nie pomyślałem, że fajnie by było mieć więcej miejsca .

Jeśli chodzi o klasę B to martwi mnie tylko:
    - wyciszenie i stabilność przy prędkościach autostradowych (z tego co czytałem to Polo sobie super radzi, ale okaże się na jeździe próbnej);
    - bagażnik nie pod względem ogólnej ilości miejsca tylko pod względem wymiarów (chcę, żeby mi wózek wchodził bez ściągała kół) - kwestia przymiarki;

Cały czas w głowie siedzi myśl, żeby iść w słabszego kompakta (wtedy nowa foka albo golf). Przejadę się nimi i zobaczymy.

Czy ktoś jeździł w trasie zarówno Polo jak i Golfem (czy np. nową Ibizą/Leonem) i może się podzielić odczuciami dot. różnic? Czy aż tak czuć, że jest się w aucie o klasę niżej?

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

dawno mnie tu nie było.

Do nowego Polo nie zaglądałem nawet, ale wizualnie rzuca się nadal krótka tylna para drzwi. Domyślać się zatem można, że umieszczanie dziecka z tyłu nie będzie należało do przyjemności. W kompakcie te parę cm zrobi dużą różnicę.

Niewiele drożej niż golf/focus 1.5 albo nawet w tej samej cenie (nie wiem jak z rabatami teraz) wypada Leon 2.0 190 HP z DSG. Sam jeżdżę wersją 1.4 i w zasadzie czego by mogło być więcej/lepiej to właśnie więcej mocy. W wersji FR/Excellence są już sensowne fotele, jazda nie męczy.

Uprawnienia umieszczania postów