Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: A jakby tak Toyotę C-HR?

Domyślnie A jakby tak Toyotę C-HR?

Taki pomysł jak w temacie przyszedł mi do głowy - Toyota C-HR. Samochód na żywo jest dużo fajniejszy niż na fotkach. Macie jakąś orientację, czy te silniki są coś warte? Pod względem trwałości i komfortu jazdy do 120 km/h. Do wyboru jest 1.2 turbo i Hybryda 1.8.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Komfort jazdy niski - prawie nie ma wyciszenia. Silniki anemiczne, z oszczędnością mocno średnio. We wnętrzu nie widać wydanej kwoty. Toyota postawiła na polaryzujący design i wiedziała że ci których on przyciągnie są skłonni wydać więcej więc podnieśli ceny.

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Hybryda może ma i sens, przejechałem około 700 km tą chr, 1.2 turbo jak dla mnie w trasie oszczędne jedynie jak się jechało emerycko tj. ok. 90 na godzinę, jak cisnąłem paliło spokojnie ponad 10 i lepiej, wyciszenie średnie auta, nie wiem czy ten egzemplarz tak miał, ale spasowanie było kiepskie, plastiki na desce rozdzielczej trzeszczały, ogólnie auto raczej podoba się kobietom,jest takie jakieś cukierkowe i ta czarna podsufitka, sprawia, że w aucie jest jakoś tak "ciemnawo" , ja za taką cenę nie chciałbym tego auta, kupiłbym sobie innego crossovera,;D
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

To trochę jakby pomysł niczym civic ufo z 2006.. lepszy lecz też nieco niepraktyczny design i najzwyklejsza technika z byle plastikami. Z tą różnicą, że wówczas to lekkie zacofanie techniczne okazało się w sumie zaletą na tle wpadek silnikowych innych producentów i prostota zawieszenia zaowocowała sporym bagażnikiem.

A tutaj jest coś w czym widziałbym bardziej nową i przełomową hybrydę . Starczylo Toyocie pary na wygląd z legendarną niezawodnością. Też w sumie i tak nieźle

Awatar bartek923
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14 / Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110KM '17

Domyślnie

Mam okazję czasem jeździć C-HR mojego znajomego, właśnie w Hybrydzie. Tradycyjnie wszystko rozchodzi się o to czego od auta wymagasz i jakie funkcje ma spełniać. Jeżeli ma to być auto do miasta, i Twoje oczekiwania są na poziomie auta segmentu B - super auto. Nogę mam ciężką a pali mi około 5.5 litra, cicho kiedy silnik nie pracuje i... z plusów tyle jak dla mnie. I jeszcze dobrze święcące w nocy LEDowe reflektory. W trasie osiągi dramatyczne, znacznie gorsze niż na przykład Auris w hybrydzie, bez porównania gorsze do Megane Kombi dCi 110, silnik przez CVT wyje okrutnie, mało stabilne i słabo się prowadzące. Do tego plastiki marnej jakości (to nadrabia trochę jakość montażu), choć auto w najwyższej możliwej konfiguracji, z tyłu w środku ciemno jak bunkrze, bo okien prawie brak (dla dzieciaków mega słabe), widoczność do tyłu, gdyby nie kamera - brak. Ja osobiście nie polecam.
    Renault Megane I Classic 1.6e RN '99 > Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.0 JTS '03 > Renault Megane III Grandtour 1.5 dCi 110 KM Dynamique '12 > Renault Fluence 1.5 dCi 95KM '16 & Opel Corsa D 1.2 16V '13 > Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170KM TCT '14 & Renault Megane IV Grandtour 1.5 dCi 110 KM '17

Domyślnie

Głównym przeciwnikiem CHRa jest moja Żona. Odpuściłem

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

I dobrze. C-HR to może i nie najgorsze auto do miasta, ale wypuszczenie się nim w trasę męczy. Mój ojciec jeździł C-HR'em przez kilka miesięcy. Trasa Warszawa-Wrocław na styk na jednym baku, nie tylko ze względu na zużycie paliwa, ale też z powodu żałośnie małego zbiornika paliwa.
    Drive tastefully!

Uprawnienia umieszczania postów