Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Duży rodzinny SUV do 100.000zł

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Też mi się podoba
    Dzięki Panowie za pomoc !

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Honda Accord CU1 R20A3 156hp 2009r.
    Peugeot 3008 2.0HDI 150hp 2010r.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Nie musiałbyś zmienić świateł z przodu? Swoją drogą ciekawe jak przeszedł badanie techniczne z tymi reflektorami.

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

NIe ma takiej potrzeby, bez problemu samochód przechodzi przegląd na fabrycznych światłach. Jedynie trzeba dołożyć przeciwmgielne tył, ale to juz sie ogarnia. Będzie fabrycznie tak samo jak w wersji EU.
    Oczywiście można założyć przednie lampy od EU. Cena jakieś 2.5k pln

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

W sumie ciekawe, bo są przynajmniej dwa powody, dla których nie powinien przejść badania:
    1. W Stanach mają światła symetryczne, a u Nas obowiązują asymetryczne - chyba, że w Twoich amerykańskich lampach jest możliwość fabrycznej regulacji jakimiś przesłonami i dostosowania do europejskich wymogów, wtedy problemu nie ma.
    2. U Ciebie oprócz pomarańczowych 'obrysówek' z przodu, delikatnie świecą się także na pomarańczowo żarówki kierunkowskazów (w USA to częsta praktyka)- jak włączysz kierunek albo awaryjne, to wtedy rozświetlają się bardziej, czyli działa to na zasadzie rozświetlania i przygasania tej żarówki. U Nas jest to niedopuszczalne - kierunkowskaz musi się całkowicie wyłączać kiedy jest nieużywany, a kiedy działa też musi całkowicie wygasnąć.

Kierunkowskazy z tyłu masz żółte, czy czerwone, bo to też bywa źródłem problemów? Amerykanie mają pod tym względem dużą dowolność. Często są czerwone, albo nawet w ogóle nie ma osobnych kierunkowskazów, tylko mrugają całe tylne światła pozycyjne.

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    W sumie ciekawe, bo są przynajmniej dwa powody, dla których nie powinien przejść badania:
    1. W Stanach mają światła symetryczne, a u Nas obowiązują asymetryczne - chyba, że w Twoich amerykańskich lampach jest możliwość fabrycznej regulacji jakimiś przesłonami i dostosowania do europejskich wymogów, wtedy problemu nie ma.
    2. U Ciebie oprócz pomarańczowych 'obrysówek' z przodu, delikatnie świecą się także na pomarańczowo żarówki kierunkowskazów (w USA to częsta praktyka)- jak włączysz kierunek albo awaryjne, to wtedy rozświetlają się bardziej, czyli działa to na zasadzie rozświetlania i przygasania tej żarówki. U Nas jest to niedopuszczalne - kierunkowskaz musi się całkowicie wyłączać kiedy jest nieużywany, a kiedy działa też musi całkowicie wygasnąć.

Kierunkowskazy z tyłu masz żółte, czy czerwone, bo to też bywa źródłem problemów? Amerykanie mają pod tym względem dużą dowolność. Często są czerwone, albo nawet w ogóle nie ma osobnych kierunkowskazów, tylko mrugają całe tylne światła pozycyjne.
    1. Światła przednie spokojnie można wyregulować tak aby spełniały wszystkie wymogi EU. Jeździ tego u nas sporo, jest sporo ogłoszeń na auta już zarejestrowane, które przeglądy przechodzą bez problemu. Jak pisałem lampy można wymienić na europe, jednak jest to bardziej podyktowane względami estetycznymi. Europejskie mają dodatkową listwe led, która wygląda świeżo.

2. Obrysówki świecą się na żółto, choćby podobnie było w moim dawnym E61. Działanie kierunkowskazu można zaprogramować w ECU. Jest dostosowane do wymogów bez modyfikacji.

Kierunkowskazy tył normalnie mrugają na żółtow wersji Titanium i Sport dodatkowo świeci sie na czerwowno blenda między lampami. W niższych wersjach wyposażenia tak nie jest i kierunki są czerwone Jedyne co trzeba zrobić to dołożyć przeciwmgielne. Można to zrobić dość łatwo. Wystarczy zamontowac przełącznik z europejskiego Edka, dołożyć lampe po lewej stronie w czerowną listwe w zderzaku, gdzie fabrycznie US mają tylko odblaski. Pociągnąć okablowanie do przekażnika fabrycznego i zaadaptować w ECU. Po tym wszystkim mamy zarówno ikonę świateł na liczniku jak i działające przeciwmgielne tak jak fabryka przykazała w wersji EU.
    Jedyne czego nie można spolszczyć to licznik w wersji titanium/sport. Tam komunikaty i menu bedą po angielsku. Można ewentualnie wsadzić zegary z S-MAXa i tam już jest język polski. Natomiast główny system multimedialny czyli w tym wypadku Sync2 spokojnie pozwala na wgranie języka polskiego oraz aktualizacje fabrycznych map do najnowszych (Here maps).
    Ostatnio edytowane przez vipek ; 11-01-2019 o 15:59

Auto
    Lexus NX 200t Elegance AWD

Domyślnie

Obawiam się, że nie masz racji https://www.motofakty.pl/artykul/z-a...ropejskie.html Artykuł dosyc stary ale chyba w tym temacie nic się nie zmieniło.

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Panowie, wiem co ludzie z Forum Klub Polska zmieniają w Edkach i Fusionach z USA.

Auto
    Lexus NX 200t Elegance AWD

Domyślnie

To co zmieniają a to co powinni zmienic to dwie różne sprawy. Ale to juz nie mój problem. Zadowolenia z nowego auta

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Tak czy siak jest plan na przednie lampy EU. Są po prostu ładniejsze i dają znacznie więcej światła.

Uprawnienia umieszczania postów