Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Kia Optima SW 1.6 T-GDI 7DCT GT-Line | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Kia Optima SW 1.6 T-GDI 7DCT GT-Line | TEST

Drive tastefully!

Auto
    -

Domyślnie

W sumie w takiej wersji L bardzo rozsądnie wyceniony samochód.

P.S. w tabelce z danymi technicznymi jest błąd. 125kW to 170KM, a nie 180.

Domyślnie

Spalanie to jakiś kosmos.
    Tyle to pali silnik 3 litrowy w BMW czy Mercedesie.

Auto
    Kia Ceed II business line

Domyślnie

W rodzinie użytkujemy Kie od 2006 roku - najpierw Carens, potem Ceed II generacji (mój prywatny) oraz Optima, ale z dieslem 1.7 przed liftem, który jest pokazany w teście.
    I co by nie mówić o samochodach tej marki one są po prostu praktyczne i bezawaryjne. Kosmosu tutaj żadnego nie ma, ale też się tego nikt nie spodziewa.
    Natomiast kwestia spalania jest faktycznie bezdyskusyjna, nawet diesle palą dużo. Optimą jadąc ostatni raz na trasie Gdynia - Bydgoszcz, gdzie jechałem do Torunia autostradą a potem krajówką spalanie przy jeździe na tempomacie 150 kmh, na krajówce przepisowo wyszło chyba 6,5 lub 6,7 i to był wynik, jak tata powiedział bardzo dobry. Natomiast 2 dni wcześniej zrobiłem 150km passatem b7 2.0 tdi 140km i jadąc całkowicie przepisowo (ale tylko na krajówce) dało się zejść poniżej 4l, gdzie tak jadać optimą czy ceedem trzeba liczyć 4,2 - 4,5 (naprawdę mega eco).

Ale fakt jest jeden - wszystkie 3 samochody były brane jako podemonstracyjne, co też różnie jest odbierane, raczej opinia na ten temat jest określona jako "nie brać", natomiast carens miał przejechane 230 tys i przy tym przebiegu musiało być wymienione sprzęgło i dwumasa, a wcześniej z rzeczy, które po prostu się zepsuły to była sprężarka klimatyzacji. W optimie około 100-110 tys jest w tej chwili i nie było żadnej awarii, a w ceedzie mam 88 tys i mały zgrzyt przy 30 tys kilometrów gdzie samochód przy mocniejszym naciśnieciu gazu przechodził w tryb awaryjny co spowodowało niebezpieczną sytuację, a winowajcą okazało się sitko przy filtrze paliwa. Czy jakość paliwa zawiniła? Na pewno, ale tankowałem na orlenie zwykłego diesla więc teoretycznie paliwo o normalnej renomie, teraz natomiast tankuje zwykłe na BP albo vervę na orlenie i jest okey.

Optima idealna nie jest, ale myślę, że zyskuje przy poznaniu. W wersji przed liftem brakuje apple/android car play i diesel 136 konny jest po prostu słaby dla tego samochodu i szkoda, że tutaj też nie ma czegoś mocniejszego.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Z tym sitkiem w Ceedzie to znany przypadek, jakieś mocno wrażliwe je zrobili. Pytanie tylko czy to wada czy zaleta. Wymiana sitka to kilkadziesiąt złotych, a syf w silniku może się różnie skończyć.
    No i zgadzam się, że silniki w Kii do najbardziej ekonomicznych nie należą.

Tapatalk @ Galaxy S9

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Gdyby w tym aucie zagościł 180-konny diesel, to byłby to chyba mój faworyt w tym segmencie. Lubię Passata, lubię Superba, dobrze jeździło mi się Insignią i Mondeo, jednak to w Optimie czułem się najlepiej. Przyjemnie otaczające wnętrze, dużo miejsca, komfortowe fotele... Naprawdę udane auto.
    Drive tastefully!

Auto
    Toyota Rav4 Hybrid '17

Domyślnie

A jest szansa na mocniejszego diesla w późniejszym czasie w tym modelu? Coś wiadomo na ten temat?

Domyślnie

No właśnie, przydałoby się... Póki co po liftingu ucięli 5 km w dieslu :/

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rufio Zobacz posta
    Spalanie to jakiś kosmos.
    Tyle to pali silnik 3 litrowy w BMW czy Mercedesie.
    Spalanie jest bardzo przyzwoite: 12 w mieście to super wynik jak na takie 170-konne kombi. Tyle samo paliła mi w mieście 170-konna kompaktowa Alfa(benzyny). Tyle samo pali przykładowo Superb 180-konny, ale tam już takie spalanie to super wynik, bo to skoda uber alles.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    12 w mieście to super wynik. (...) Tyle samo pali przykładowo Superb 180-konny, ale tam już takie spalanie to super wynik, bo to skoda uber alles.
    To chyba zepusty, bo mi się jeszcze nie udało podczas normalnej jazdy po Poznaniu uzyskać tak wysokiego spalania. Nawet poprzednim 160-konnym Superbem II nie miewałem takich wyników (z reguły 10,5-11 l/100km), a nowa, 180-konna wersja jest wyraźnie oszczędniejsza od starego silnika. Regularnie zamykam się w 10l/100km.

Uprawnienia umieszczania postów