Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Renault Laguna 3 GT kombi 2.0T + LPG

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie Renault Laguna 3 GT kombi 2.0T + LPG

Przyszedł czas na prezentację mojej czarnej Laguny 3 generacji.
    Wóz jest z roku 2008, przywieziony przez drugiego właściciela ze Szwajcarii w 2015, gdzie nastukał ponad 230 tysięcy kilometrów.
    W naszym kraju została założona instalacja LPG w Legnicy. W ciągu roku wóz zrobił niecałe 10 tysięcy kilometrów i został kupiony przeze mnie w lutym 2016 roku z przebiegiem 245 tysięcy kilometrów.
    Dzisiaj auto ma przejechane 294 tysiące kilometrów i nie sprawia większych problemów. Jedyna usterka, jaką miałem to pęknięta sprężyna amortyzatora przedniego około pół roku po zakupie. Oba amory zostały wymienione na nowe. Poza tym rutynowe przeglądy auta i instalacji LPG, wymiany oleju i filtrów. Za niedługo szykuje się zmiana rozrządu.

Jeśli chodzi o eksploatację, to auto bardzo dobrze współpracuje z instalacją LPG. Prędkości autostradowe skutkują spalaniem na poziomie 10-12 litrów gazu, natomiast żwawe poruszanie się po mieście wysysa z baku 14-15 litrów LPG na 100 kilometrów. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z instalacją.

Niewątpliwą zaletą jest bezawaryjna praca auta i niewysokie koszty utrzymania. Moc nieco ponad 200 KM wystarcza do sprawnego poruszania się
    Układ 4control daje bardzo dobrą pewność prowadzenia i ułatwia manewry na parkingach.

Z wad należy wymienić belkę skrętną z tyłu, która w połączeniu z 18-calowymi felgami letnimi bardzo dokładnie informuje o wszelkich nierównościach na drodze, co w takim mieście, jak Wrocław trochę daje się we znaki.

Auto na zdjęciach ma założone zimowe alufelgi w rozmiarze 17 cali.

Być może Laguna w tym roku zostanie wymieniona na Alfę Romeo Giulię lub BMW G20

Zdjęcia:
    https://zapodaj.net/04658cd2eed15.jpg.html
    https://zapodaj.net/3af932c4bb0dc.jpg.html
    https://zapodaj.net/a4eeab220b4f0.jpg.html
    https://zapodaj.net/d00b009375d56.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 08-01-2019 o 00:02

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

bardzo fajne auto, a GT na odpowiedniej feldze wygląda przekozacko.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Bardzo miło wspominam Lagunę Coupe z tym silnikiem. Auto niezbyt ekonomiczne, ale za to dające dużo frajdy z jady i bezawaryjne.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

No bardzo fajne samochód Kiedy będziesz się jej pozbywać? Bo może będę zainteresowany

Awatar rydzyk
    Auto

Domyślnie

Nie jestem jeszcze pewien, ponieważ w marcu, kiedy do salonów wjedzie G20 będę za granicą. Mój budżet na auto to maksymalnie 150 tysięcy złotych i jeden z brokerów obiecuje na G20 w marcu 25% rabatu. Przygotowałem już swój konfig dla 330i, w którym jest pakiet Sportline, czarna podsufitka, grzana kierownica, akustyczna szyba przednia, kremowe skóry i dostęp komfortowy za niecałe 210 tysięcy.U brokera takie auto powinno wyjść nieco ponad 150 i poniżej 150 dla 320i (jednak obawiam się, że będzie trochę za słabe).

Alfa Giulia jest super, ale dealerzy nie chcą w ogóle rabatować aut do produkcji, a na stoku nie ma nic ciekawego. Postanowiłem poczekać, aż w pełni ruszy nowa odsłona Fiat Auto Expert oraz program Alfy Selected4U. Może na rynku używek pojawią się auta kupione na początku 2017 roku. Może to być diesel lub benzyna (zostanie tak, czy siak zawirusowana natychmiast), ale koniecznie szara z czerwonym wnętrzem i łopatkami

Ogólnie rzecz biorąc to szukam auta o mocy minimum 200 KM z automatem i napędem na obie osie lub RWD. Oglądałem niedawno nawet Jaguara XF 4.2. Dźwięk i jakość materiałów w środku super, ale układ kierowniczy miał dość duże przełożenie i auto nie ma żadnej możliwości podłączenia pendrive/Iphone. Jedyna opcja to tuner FM.
    Audi S3 i Golf R mniejsze i drogie w porównaniu do G20 i Giulii.
    Superb Sportline w wersji 280 to 200K, a Kia swojego Stingera nie chce w ogóle rabatować, przez co wersja GT-line przekracza budżet (na dodatek silnik 2.0 turbo jest nieco ospały.
    Używane F30 nie daje zbyt dużej frajdy z jazdy i wnętrze odstaje od współczesnych rywali.

Podsumowując, Lagunę sprzedam pewnie w okolicach czerwca/lipca lub później jeśli zamówię G20 i odbiór auta będzie pewnie jesienią.

Fotka przebiegu z dzisiaj:
    https://zapodaj.net/upload.html
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 08-01-2019 o 17:15

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

ciężko mi w to uwierzyć, bo obdzwoniłem kilka salonów Alfy w zeszłym roku i wszędzie był ogromny rabat, taki sam na auta z placu jak i do produkcji.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar rydzyk
    Auto

Domyślnie

Zależy co rozumiesz przez ogromny rabat. Dla mnie to 20-25% to jest porządny rabat. Inna sprawa, że moje konfigi na wersję super nie miały niewiadomo jakich opcji. Wychodziły dodatki za niecałe 25 tysięcy. Lakier metalik + łopatki + Apple Carplay + czujniki z kamerą cofania + ksenony + dostęp komfortowy + podgrzewana kierownica i koniec.

Na super skonfigurowane na około 180-190 tysięcy oferowano mi do produkcji 5-8% rabatu (przoduje w tym wrocławski ADF - 5%, gdzie 100 metrów dalej Audi Centrum Wrocław na A5 Sportback do produkcji dało 22%). Na wersję biznes nie ma rabatu w ogóle i tylko w jednym salonie zaoferowano mi kupno takiego auta (nie mam działalności DG, więc dealer zaproponował rejestrację auta na siebie i następnie sprzedaż auta mnie. Wymagali zaliczki w wysokości 10% ceny auta).

- - - Aktualizacja - - - -

Giulia jeździ super, ale jako nowa przy G20 wypada blado.
    G20 w moim konfigu od Brokera będzie tańszy od Giulii Super do produkcji, a dodatkowo ma:
    - o klasę lepsze fotele ze skórą lepszej jakości
    - światła LED seryjne, czego w Giulii nie ma nawet w opcji
    - w wersji 330i wyższą moc od standardowej Giulii 200
    - pewniejszy pod względem niezawodności silnik B48
    - lepsze warunki gwarancji i tańsze jej przedłużenie
    - lepszej jakości kamera cofania i czujniki parkowania
    - czarną podsufitkę

I co bardzo ważne w przypadku auta nowego - znacznie większą sieć serwisów ASO z większą bazą aut zastępczych. Przy rozważaniu najczarniejszego scenariusza, czyli i G20 i Giulia siedzą w ASO na naprawie to BMW ma olbrzymią przewagę, bo jako zastępcze dostajesz inne BMW. Na forum AR własciciele Giulii Veloce za ponad 200K na czas napraw dostają Tipo i Doblo, a rata leasingu 3000 leci.

Wiele będzie zależeć od tego, jak G20 będzie jeździć bez pakietu M. Jeśli słabo, to nawet wymienione przeze mnie zalety szybko zbledną, bo nie zapłacę 30K za pakiet z tym przekombinowanym przednim zderzakiem i grubą jak szyja Vettela kierownicą

Dlatego wolałbym kupić GIulię lekko używaną, za to w cenie 100-120K max. W Bielsku dostałem całkiem niezłą ofertę na Diesla z roku 2016 (zarejestrowana w listopadzie 2017) z przebiegiem 59K za 98 tysięcy, niestety nie pasował mi konfig (kolor/halogenowe światła).

Tutaj fotka przebiegu laguny:
    https://zapodaj.net/285ba4ec70e00.png.html
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 08-01-2019 o 18:13

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Pisałem o ofertach na działalność i pewnie stąd ta różnica w rabatach.

Awatar rydzyk
    Auto

Domyślnie

Przebieg z dnia dzisiejszego 296061 km.
    Właśnie wróciłem z dwudniowego wyjazdu na narty do Karpacza.
    Jak zwykle, Francuz mnie nie zawiódł. Dzisiaj na Lukoil we Wrocławiu koło Korony zapłaciłem za gaz 2.11 za litr. Ponad 46 litrów gazu za 98 złotych. O dziwo, w moim rodzinnym mieście Bolesławiec najtańszy gaz to 2.42!. Różnica na litrze 31 groszy na korzyść (!!) Wrocławia. Oznacza to, że przy spokojnej jeździe 100 kilometrów kosztuje mnie 25 złotych. Przy mocy 200 koni i sporych gabarytach auta jest to miła niespodzianka dla portfela. Będę za tym bardzo tęsknił, chyba, że Giulię lub G20 kupię w biedoklepie, co jednak przy przebiegach 10-15 tysięcy rocznie niezbyt się opłaca.

Zapomniałem wspomnieć o niedomaganiach Laguny.
    Auto ma niewielkie obcierki i należy mu się korekta lakieru. Czy ktoś wie, gdzie w okolicach Wrocławia można zrobić drobne korekty zaprawkami oraz polerkę całego nadwozia?

Sylwestra spędzałem w Pradze i na parkingu bez kamer jakiś Pepik-bałwan zarysował tylny zderzak. Zostawił nawet fragment swojego czerwonego lakieru.
    Będzie malowany z mojego AC w PZU. Raz w roku mogę zgłosić szkodę z AC i nie dostanę podwyżki składki.

Następne auto nie będzie na pewno w kolorze czarnym. Jak jest czysty wygląda świetnie, ale bardzo szybko się brudzi.
    W następnym aucie rozważam szary/grafitowy.

Fotki:
    https://zapodaj.net/049b1a76d3f6a.jpg.html
    https://zapodaj.net/62cc38614f62d.jpg.html
    https://zapodaj.net/ab0db38f3c493.jpg.html
    https://zapodaj.net/68f2e73ce9519.jpg.html
    https://zapodaj.net/3f720d107956a.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 19-01-2019 o 13:13

Awatar rydzyk
    Auto

Domyślnie

Dzisiaj auto przekroczyło 303 tysiące kilometrów.

Zamówione zostały następujące części:
    -olej shell helix ultra 5w-40 na zmianę oleju
    - kompletny rozrząd
    - olej elf tranself do skrzyni biegów (postanowiłem go wymienić, 300 tysięcy kilometrów to już słuszny przebieg, a sam olej to 90 złotych)
    - dwie miedziane rolki do ogranicznika drzwi lewych przednich (ogranicznik w drzwiach strzela podczas otwierania i zamykania drzwi).

Ponadto, dwa dni temu zauważyłem, że w czasie przyspieszania z pełnym otwarciem przepustnicy (gaz do podłogi) przy obrotach powyżej 2000 (czyli wtedy, gdy zaczyna dmuchać turbo) spod maski wydobywa się intensywny hałas przypominający skrzypienie.

Po 300 tysiącach kilometrów turbosprężarka może nadawać się do regeneracji. Dziwię się, że problem nie jest obecny przy przyspieszeniu na 60, czy 80% wciśnięcia pedału gazu. Dzieje się to tylko przy 100% wyciśniętym pedale gazu.

Zapomniałem przełączyć silnik na benzynę, aby wykluczyć problem z instalacją LPG. W zakresie obrotów 0-2000 problem nie występuje.

Jutro sprawdzę stan filtra powietrza i wypróbuję przyspieszenie osobno na LPG oraz na benzynie.

Będę informował o przyczynach usterki
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 30-07-2019 o 21:33

Uprawnienia umieszczania postów