Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Na (lekką) zimę: łańcuchy, opaski czy łańcuchy tekstylne?

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie Na (lekką) zimę: łańcuchy, opaski czy łańcuchy tekstylne?

Witam,

Zwracam się z prośbą o radę.
    Średnio 2-3 razy w roku wyjeżdżamy rodziną w górki, gdzie dzieciaki jeżdżą na nartach itp. Kilka razy trafiliśmy poważniejszą zimę, dużo opadów i pewne problemy z wykopaniem się ze śniegu.

Pacjent to Fiat 500X, niestety z napędem na przód. Chciałbym do niego dokupić, na wypadek opisanej wyżej sytuacji, coś co pomoże mi się wykopać w trudniejszych warunkach. Wiem, że cudów nie będzie, ale zawsze to większa szansa na pokonanie śniegu.

Na rynku są 3 rozwiązania:
    - tradycyjnie łańcuchy- najbardziej skuteczne, ale cholernie niewygodne w montażu, to tego nietrudno uszkodzić i oponę i felgę.
    - łańcuchy tekstylne- mniej skuteczne (no właśnie: ile mniej?), ale łatwe i szybkie w montażu, do tego nie zajmują dużo miejsca w bagażniku.
    - opaski na koła- niby najnowszy pomysł, jeszcze dość świeży. Są zwolennicy jak i przeciwnicy. Plusem jest znów łatwość montażu i miejsce w bagażniku, pytanie tylko o skuteczność... ?

Żeby nie było: nie chodzi o żadne profesjonalne rozwiązanie, nie mam domku w górach do którego jeżdżę co tydzień, na narty też sam póki co się nie wybieram. Z tych "łańcuchów" skorzystam może raz w roku, może w ogóle. Póki co chyba 2 razy w życiu wydarzyła mi się sytuacja, że ktoś musiał mi pomóc wyjechać ze śniegu.
    Ważnym argumentem jest dla mnie łatwość montażu- mam dość poważnie uszkodzone kolano i każde kucanie, klękanie itp to dla mnie katorga (z tego samego powodu nie jeżdżę na nartach).

Ma ktoś jakieś własne doświadczenia z łańcuchami tekstylnymi lub opaskami? Jakieś opinie?

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Mój patent na lekką zimę to parę kilogramów piasku w mocnych workach śmieciowych, rzucone gdzieś w kąt bagażnika i mała łopatka, u nas się na to mówi szufelka do węgla.

Domyślnie

Wcześniej korzystałem właśnie z takiego patentu wcześniej. Jednak postanowiłem zainwestować w łańcuchy na koła, nie jest to jakaś droga inwestycja. Ale z pewnością warta swojej ceny. Według mnie fajny wybór można znaleźć na stronie https://boxcars.pl/category/lancuchy-sniegowe-na-kola. Według mnie warto mieć je nawet na wszelki wypadek w bagażniku i zajmują mniej miejsca niż roki i szufelka.

Uprawnienia umieszczania postów