Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Auto do 40tys. - który model wybrać?

Domyślnie Auto do 40tys. - który model wybrać?

Dzień dobry. Na razie jeżdżę Scenikiem II z 2008r. (1.6 16V + LPG). Auto było sprowadzone (lekko uszkodzone, poduszki nie wystrzelone - widziałem). Nie było z nim żadnych problemów, ale pora na coś nowszego (choć prawdopodobnie zostawię Scenika jako drugie auto). W ciągu roku robię jakieś 15tys. km, więc szukam samochodu z silnikiem benzynowym (może być do sprowadzenia). Nie mam jeszcze jednak sprecyzowanego modelu. Na chwilę obecną moje typy to:
    - Scenic III (1.4 Tce)
    - Hyundai ix35
    - Kia Sportage
    - Opel Mokka (1.4 Turbo 140 KM)
    Jestem jednak otwarty na inne pomysły. Jestem kompletnie zielony w temacie motoryzacji, dlatego szukam porady np. na temat silników - na które warto zwrócić uwagę, których się wystrzegać? Scenic 1.6 to auto wygodne, ale brakuje mu mocy - nie chcę się ścigać, ale chcę mieć poczucie, że przy wyprzedzaniu tira na pewno zdążę - takiego poczucia w Sceniku często brakowało.
    Co do eksploatacji, to sprawa wygląda tak, że jeżdżę (jeździmy):
    - codziennie na trasie praca-dom - 20km
    - raz, dwa razy w miesiącu - trasa po 150
    - raz w roku wakacje - około 3000 w kilkanaście dni
    Może to nie jest dokładne wyliczenie, ale w sumie od maja 2011 do teraz auto zrobiło około 140 tys. km
    Z góry dziękuję za wszystkie pomysły/propozycje/podpowiedzi. Pozdrawiam.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

przy takich założeniach, to także kompakt będzie idealny. Po co bawić się w suvy czy vany?
    albo może doprecyzuj ile was jest? :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Jesteśmy 4-osobową rodziną.

Uprawnienia umieszczania postów