Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Tipo Lounge czy Corolla Hybrid

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie Tipo Lounge czy Corolla Hybrid

Cześć
    Sprawa dotyczy zakupu samochodów z dwóch różnych półek cenowych ale o tym później.

1) Tipo SW Lounge 1.4 T-jet może nawet z ksenonami, a po zakupie dorzucone LPG
    2) Corolla Touring XII 1.8 Hybrid Active więc trochę golas.

Różnica w cenie to około 20-25 tysięcy. Samochód będzie służył m.in. do codziennych dojazdów do pracy w systemie raczej korkowym i weekendowych wypadów w składzie 2+1. Auto będzie z nami 10-15 lat i przejedzie jakieś 150-200 tysięcy kilometrów. Samochód garażowany więc zimą startuje z trochę wyższej temperatury silnika.

Mój dylemat dotyczy kwestii czy mimo tak długiej perspektywy używania tego auta warto dorzucić te dwie dyszki żeby mieć hybrydę kosztem wyposażenia. Czytałem tu wątek o "mitologii hybryd" ale on w pewnym momencie zaczął być bardziej światopoglądowy niż techniczny więc niezbyt pomógł.

Odpadają wszelkiego typu trzycylindrowe wynalazki i diesle więc wybór nie jest zbyt duży.
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:
    147 1.6 TS - Rosso Giulietta 2009

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

ta corolla to takim super golasem nie będzie - wręcz bym napisał, że jak na podstawę to wypas jest.
    jak na długi okres to warto brać japońca.

Domyślnie

Ja bralbym tipo, bardzo fajne auto poza tym jezdzilem linea 1.4 i zrobilem do tej pory 405 tys km i jako drugie auto przez doinwestowanie zostalo w domu. Czesci tanie i mozna uzyc lepszych czesci niz org. Olej byl wymieniany co 12-15 tys km i jezdzi dalej. Dodam ze jest to benz plus gaz. Oprocz rzeczy eksp wymienilem tylko uszczelke pod klawiatura.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jak auto na 10 lat, to Corollę i dorzucić tam jeszcze LPG. Jak więcej, to brałbym Tipo LPG, bo aku w Toyocie mogą nie dać rady, no i serwis może okazać się dość drogi.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Wez tipo. Bedzie moze troche gorzej jakosciowo w srodku ale bezawaryjnie a w razie co tanio naprawisz.

Domyślnie

A ta różnica w cenie to po uwzględnieniu LPG czy przed ?
    Ja bym się jeszcze zastanowił nad innymi "profitami" hybrydy (w niektórych miastach znacznie tańsze parkowanie - ale nie wiem jak jest u Ciebie). W ciągu 15 lat użytkowania to może być istotny argument.
    No i może się okazać za jakiś czas że hybrydą łatwiej będzie się dostać do centrum.

Domyślnie

Plus pytanie jakie to miasto i sposób użytkowania - czasem niemożność wjazdu autem z lpg na parking podziemny to kłopot. Jeśli to problem kilka razy w roku, to można to przeżyć, ale jeśli częściej?

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Miasto to Katowice i przysługuje u nas darmowe parkowanie dla hybryd.
    Jeśli strefa zakazu wjazdu będzie zrobiona tak jak na krakowskim Kazimierzu to i tak nie będzie można wjeżdżać hybrydami.
    Takie Tipo by kosztowało koło 65 tysięcy plus max 4 za gaz z ubezpieczeniem. Dla równego rachunku 70 tysięcy więc mamy 22 różnicy do cennikowej Toyoty.
    Tipo mam jedno w rodzinie i to naprawdę fajne auto. O jakość wykonania i zastosowane technologie się nie boję.
    Corolla kusi samym byciem hybrydą i taką totalną świeżynką.

Domyślnie

Zdecydowanie brałbym Toyote. Z akumulatorami nie ma problemów, mam czasami Aurisy mające około 10 lat w których akumulatory są w świetnym stanie. Mechanicznie zresztą również. Jeśli masz zamiar stać w korkach, to tym bardziej hybryda. Dbać, robić przeglądy i jeździć, to fajna technologia, w tej chwili już mocno dopracowana.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Zerknąłem na upusty, które daje Toyota i jeśli w przyszłym roku je mniej więcejzachowają, a to jest termin zakupu, który jeszcze wchodzi w grę, to takie hybrydowe kombi by kosztowało 82 tysiące. Tu z różnicą schodzimy do mniej niż 15 tysięcy. Coraz większy mętlik w głowie.

Uprawnienia umieszczania postów