Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Tipo Lounge czy Corolla Hybrid

Domyślnie

najłatwiej powiedzieć żadne ale przy założeniu eksploatacji a 10-15 lat sytuacja ulega zmianie. wybór corolli wydaje się oczywisty. Po pierwsze Tipo to prawie kompakt, samochód z pogranicza segmentu B i C dla którego konkurencją jest rapid czy Pug 301. Niska cena nie bierze się znikąd. Po drugie 1,4 T to dobry silnik tak długo jak długo nie dopina się gazu. Wtedy zaczynają się nie tylko awarie ale jeszcze Fiat unika odpowiedzialności z gwarancji zrzucając winę na dostawcę instalacji gazowej. Pomimo tego że kupiłeś instalację wraz z samochodem u dealera zaczynają się przepychanki między serwisem montującym instalację gazową na zlecenie dealera a dealerem. Zresztą po co ci gaz jak jeździsz po mieście głównie? Gaz ma sens na trasy a hybryda w mieście (hybrydy na trasie palą tyle co zwykłe benzyny). Poza tym potrzebujesz tej hybrydy tak bardzo? nie lepiej zaoszczędzić i kupić zwykły kompakt z benzyną bez turbo (aczkolwiek została na rynku chyba tylko Kia ceed a to nie jedzie w ogóle)?

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

A nic innego nie wchodzi w grę? Np Civic 1.5T?
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

No to sytuacja się chyba wyjaśniła całkowicie na korzyść Fiata. Pojeździłem dwa dni hybrydowym Aurisem i może bym się do tego przyzwyczaił ale kosztowałoby mnie to naprawdę sporo. Daremnie się tym jeździ, zero dynamiki, a Corolla ma być jeszcze gorsza pod tym względem. Do tego dostałem naprawdę fajną ofertę z Fiata na wersję SW S-Design (ksenony, półskóra, automatyczna klima itp) w wersji biało-czarnej (czarne felgi, lusterka, grill i wnętrza reflektorów). Dla mnie wygląda bomba.

@Chelini - Civic z 1.5 to już przeszło 100 tysięcy.

@mecekbomba - niezbyt rozumiem dlaczego gaz nie do miasta? W mieście auto spala najwięcej więc oszczędność jest największa. Sam korzystam od 8 lat z aut z LPG, ciągle w podobnych warunkach i twierdzę, że opłaca mi się to bardzo. Co do T-jetów z gazem to radzą sobie z nim bardzo dobrze. Oczywiście nie będę brał z fabryczną instalacją tylko wrzucę ją sam po co zakupie. Te fabryczne nie mają żadnego sensu.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mecekbomba Zobacz posta
    kupić zwykły kompakt z benzyną bez turbo (aczkolwiek została na rynku chyba tylko Kia ceed a to nie jedzie w ogóle)?
    Ceeda z wolnossącym 1.4 już nie ma.
    Bez turbo tylko mazda...

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Jak nie jak tak

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

no i chyba dobra decyzja, też bym tak wybrał.
    czemu nie fabryczna LPG?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Nie ma tej wersji z fabrycznym LPG już. Zostało kilka sztuk ale z gorszym wyposażeniem. Ale nawet jakby były to bym nie brał. Można spokojnie kupić lepszą instalację z lepszym montażem i serwisem. Stag wprowadził ubezpieczenie na kwotę 20 tysięcy na okres trwania gwarancji fabrycznej, obejmującą elementy, w które instalacja LPG ingeruje, a z Fiata mam pisemko, że pomimo zamontowania gazu gwarancja zostaje utrzymana na wszystkie elementy samochodu, które nie wiążą się z dokonanymi zmianami. W związku z tym nie muszę się martwić, że tracę gwarancję, a instalację wybiorę najlepszą z możliwych i zrobię to u ludzi, którym ufam i których znam od lat.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Fabryczne instalacje są zwykle dużo droższe, a co gorsza, mimo że bazują na znanych markach (Tartarini, Landi Renzo, BRC) to producenci często zmieniają po swojemu. I tak np. serwis specjalistyczny BRC nie ma dostepu do komputera BRC w instalacjach gazowych zakładanych przez ASO Renault/Dacia Podobnie jest w przypadku Landi Renzo w Skodach - serwisy Landi Renzo rozkładają ręce.
    Choć, mam nadzieję, że się to zmieniło, ale ja wielokrotnie się już z taką praktyką spotkałem.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szymonst Zobacz posta
    Nie ma tej wersji z fabrycznym LPG już. Zostało kilka sztuk ale z gorszym wyposażeniem. Ale nawet jakby były to bym nie brał. Można spokojnie kupić lepszą instalację z lepszym montażem i serwisem. Stag wprowadził ubezpieczenie na kwotę 20 tysięcy na okres trwania gwarancji fabrycznej, obejmującą elementy, w które instalacja LPG ingeruje, a z Fiata mam pisemko, że pomimo zamontowania gazu gwarancja zostaje utrzymana na wszystkie elementy samochodu, które nie wiążą się z dokonanymi zmianami. W związku z tym nie muszę się martwić, że tracę gwarancję, a instalację wybiorę najlepszą z możliwych i zrobię to u ludzi, którym ufam i których znam od lat.
    Zmiast wierzyć w "ubezpieczenie" którego już sama konstrukcja ma na celu utrudnienie dochodzenia roszczeń (podmiotem zobowiązanym do zapłaty za naprawę pojazdu nie jest producent/importer/sprzedawca instalacji) oraz w pisemna z Fiata z którego wynika tylko tyle że jak się zepsuje podnośnik szyb to nie zwalą tego na montaż instalacji gazowej lepiej zastanów się czy w okresie rękojmi i gwarancji nie jest sensowniej powstrzymać się z montażem gazu.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mecekbomba Zobacz posta
    Zresztą po co ci gaz jak jeździsz po mieście głównie? Gaz ma sens na trasy a hybryda w mieście
    Jestem leniwą bułą i do pracy jeżdżę samochodem 2.2km w jedną stronę, zimą ~połowę dystansu pokonuję na lpg, nawet wczoraj jak było -9 stopni z rana to mi się przełączył po niecałym 1.5km, jak jest powyżej 15 stopni to dobrze spod bloku nie wyjadę i już gaz się zapina. Po mieście zamiast żreć mi 9l benzyny to astrolot wciąga koło 11l lpg, przez ostatni rok zrobiłem 20 000km i zatankowałem benzyny za jakieś 600zł. Gaz po mieście opłaca się bardziej niż w trasy nawet, bo odpada ci problem z niskim zasięgiem i bagażnikiem zawalonym butlą a oszczędności na 100km większe.

Uprawnienia umieszczania postów