Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 23 z 26 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 259

Wątek: 2019 Renault Clio | NEWS

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Dokładnie miękkość tutaj nie ma nic do rzeczy tylko sam montaż zastosowane spinki i technologia. Prawda jest taka i logiczna że deska wykonana z jednego odlewu plastiku jak w pandzie w zasadzie i wielu autach o twardych plastikach będzie mniej trzeszczała bo im więcej inkrustacji i łączeń różnych materiałów tym większa szansa na skrzypienie.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Piszczy nie tyle przez rodzaj tworzywa co przez sposób montażu elementów między sobą. Pod miękkim plastikiem i tak jest twardy plastik (zasadnicza konstrukcja) więc z punktu widzenia trwałości montażu będzie to jak elementy z twardego plastiku między sobą połączono. Obecnie najczęściej są to różnego rodzaju klipsy/zaciski/zatrzaski. Możesz mieć miękką jak pupa niemowlaka deskę i boczki - jak zaczepy będą źle zaprojektowane to będzie trzeszczało i tak.
    Laguna II i Laguna III to takie bardzo dobre przykłady trzeszczenia akurat. Tu renault odpieprzyło za przeproszeniem manianę do kwadratu bo materiały są miękkie a trzeszczy jak by się miało rozlecieć czasami.

- - - Aktualizacja - - - -

Pragnę nadmienić że Clio zostało uznane przez EuroNCAP jako jeden z najbezpieczniejszych samochodów 2019 roku.

Awatar mapaul
    Auto
    Honda Civic 4D 2009 1.8

Domyślnie

Ciekawy jestem nowych hybryd od Renault. Przydałaby się jakaś solidna konkurencja Toyocie. Tyle, że Japończycy przez lata dopracowali swoje napędy hybrydowe, które dziś uchodzą za wyjątkowo niezawodne. A jak wypadnie Renault na polu niezawodności nowych napędów ? Na razie zagadka.
    W każdym razie myślę, że dobrze, że łączą elektrykę z silnikiem wolnossącym. Bo np. skodowska hybryda z TSI i DSG to jakoś do mnie nie przemawia. Za dużo komplikacji.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Komplikacje komplikacjami ale też nie urywa oszczędnością.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat skrzyni EDC7, która jest sparowana z 1.3? Czy to solidna skrzynia czy mogą trapić ją usterki? Jest sucha czy mokra? Warta polecenia czy jak Renault to raczej manual?

Auto
    Rover 25 2.0 D 115KM

Domyślnie

Fajnie, że Renault wprowadza zwykłą wersję hybrydową Clio, a nie plug in. Dużo lepsza opcja do miasta, gdzie większość ludzi mieszka w blokach, a samochody parkuje pod chmurką. No i będzie też tańszy. Jeżeli będzie w miarę oszczędna to dobry kandydat na przyszłe auto

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Też mam obawy przed kupnem samochodu z tego typu przekładnią. Jakoś te dwusprzęgłówki budzą mój niepokój w kwestii niezawodności. jak mam po 60 tys km robić remont skrzyni za 10k zł to dziękuje bardzo wolę wajchować.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

To trzeba poczekać do drugiej połowy 2021. Wtedy mają wrzucić manual do 1.3.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    To trzeba poczekać do drugiej połowy 2021. Wtedy mają wrzucić manual do 1.3.
    Ta a skąd te info z własnego widzimisię ?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

Od dilera, niby na YT można tez znależć techniczny film z 1.3 TCe z Clio w połączeniu z 6b manualem, ale nie wyłapałem tego jakoś
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar hondacbr11
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Od dilera, niby na YT można tez znależć techniczny film z 1.3 TCe z Clio w połączeniu z 6b manualem, ale nie wyłapałem tego jakoś
    Dealerzy już dużo rzeczy mówili często i nic się nie sprawdzało. Ale dajmy im szanse.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów