Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 22 z 29 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526272829 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 290

Wątek: 2019 Renault Clio | NEWS

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Oj się jeden obruszył widzę. Po co ma mi być ten link do testu Stingera? PO kilku interakcjach z Ceedem 1; Ceedem 2 i którymś tam Picanto uważam że KIA nadal jest na poziomie podobnym gdy flagowymi modelami były Shuma i Pride. Dzisiaj jest tylko drożej. Lepiej jest może tylko pod względem zabezpieczenia antykorozyjnego - już nie trzeba się martwić o to że kupiony przed zimą używany egzemplarz ulegnie biodegradacji do kwietnia...

Wracając do Clio - byłem dzisiaj w salonie Zdunek w Gdańsku obczaić. Niestety wnętrze wcale nie jest z miękkich materiałów ! Górna część drzwi i góra deski rozdzielczej są twarde jak cholera. Do tego uboga wersja stojąca w salonie miała klasyczne zegary które wyglądały po prostu paskudnie... Sytuacji nie ratował mały tablet do infotainmentu. Dobrze wykończone są tylko droższe wersje?? Nie podoba mi się takie coś Chyba sobie jednak ten samochód odpuszczę. Szkoda bo miał potencjał na lidera segmentu, ale przez takie akcje z wnętrzem i debilną politykę konfiguracji gamy silnikowej szansa została zmarnowana.
    Mozna nie lubic Kii czy Hyundaia mozna pukac sie po glowie w kwestii ergonomii za kierownica I40 ale ze to jest wyrob samochodopodobny to juz spore naduzycie. Obecnie to solidne pojazy wykonane na europejskim poziomie czesto zapewniajace niezawodnosc na poziomie lepszym niz niemieckie marki.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Oj się jeden obruszył widzę. Po co ma mi być ten link do testu Stingera? PO kilku interakcjach z Ceedem 1; Ceedem 2 i którymś tam Picanto uważam że KIA nadal jest na poziomie podobnym gdy flagowymi modelami były Shuma i Pride. Dzisiaj jest tylko drożej. Lepiej jest może tylko pod względem zabezpieczenia antykorozyjnego - już nie trzeba się martwić o to że kupiony przed zimą używany egzemplarz ulegnie biodegradacji do kwietnia...
    Ty tak serio? Bo inaczej, niż bredniami nie można tego Twojego wpisu nazwać... daleko mi do koreańskiej motoryzacji, ale auta pokroju:
    - Stinger
    - i30N
    - Kona Electric
    Są autami NAJLEPSZYMI w swoich segmentach patrząc obiektywnie. Ofensywa Kii / Hyundai jest niesamowita i można ich nie lubić, ale należy oddać cesarzowi co cesarskie.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Niektórzy mają jakąś manię z tymi miękkimi plastikami. Patrz na jakość montażu i spasowania, bo w tym segmencie konkurencja nie oferuje nic ponad Clio i nawet z twardymi plastikami w Zen jest to lider segmentu. Ostatnio głośno się zaśmiałem, a czemu? Bo zobaczyłem nowe ceny Polo. Jeszcze w grudniu startował on od 45tys, teraz trzeba położyć minimum 59tys, a za co te 59tys? Za dziadostwo w trimie Trendline z 80 konikami pod maską. Aktualnie bez problemu wyrwie się Clio 1.0 Intens z minimum 4tys rabatu co przy aktualnej polityce koncernów znów stawia to auto jako lidera segmentu, gdzie wyjeżdżasz nowym, świetnie wykonanym autem za mniej niż 60k. Ewentualnie poziomem wykończenia może konkurować z nim Mazda 2, ale w jej przypadku trzeba położyć jeszcze więcej. Clio to segment B, ale w Intensie z pakietem jasnoszary GREY ma dużo lepsze materiały niż mój Leonidas FR. Smutna, ale niestety prawda.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Ale to jeet falvej. Moze wygladac jak szopa na kolach, jezdzic niczym taczka, psuc sie codziennie rano ale i tak bedzie zawsze liderem kazdego segmentu w kazdej kategorii.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

I to jest fenomen. Bo auto jest brzydkie, a jeśli komuś się podoba to umówmy się szczerze - wygląda jak zaprojektowane z 15 lat temu. W dodatku paździerzowate, w ogóle nieprzytulne wnętrze. VW z Polo był zawsze był konserwatywny, ale obecny wypust to naprawdę tragedia. Nawet własnościami jezdnymi Clio bije go na głowę. No, ale żeby nie było że tylko gada się o Polo to w tym segmencie Renault naprawdę podniosło poprzeczkę i takie auta jak Polo, i20, Rio, Yaris, Swift, Ibiza czy Fabia naprawdę wyraźnie odstają w jego przedziale cenowym. Peugeot z 208 tez spieprzył sprawę, bo bolączki wozu możnaby zaakceptować, ale jego ceny już nie.

Auto
    Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie

Kwestia braku liftingu (np Rio jest od 2017, lifting będzie miało tej jesieni) i efektu nowości. Clio jest naprawdę spoko. Podoba mi się np bardzo że ma LEDy już w podstawie, duży plus. Poczekajmy rok, dwa i zobaczymy czy jakieś świerszcze nie będę wychodzić, jak z Talismanem i Espacem. Interesująca przykładowo dla mnie wersja 100 KM Intense wychodzi 74 tys, to tez mało nie jest

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Michael-Ś ; 12-01-2020 o 10:42

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Grey Zobacz posta
    Niektórzy mają jakąś manię z tymi miękkimi plastikami.
    Niestety zazwyczaj gdy mamy deskę z kamiennego tworzywa wcześniej czy później zaczynają się "świerszcze". Jeżeli materiał użyty jest trochę bardziej elastyczny auto dłużej nie irytuje nieprzyjemnymi dźwiękami. Ja bym szczerze naprawdę zaakceptował cenę wyższą o (?) 200zł (bo nie wierzę że producent oszczędza na plastiku z lepszego granulatu więcej) i się nie wkurzał.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

To nie jest plastik tylko vinyl. Takie tworzywo nie dość że jest droższe w wyprodukowaniu to jeszcze jest duzo mniej recyklingowe.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Niestety zazwyczaj gdy mamy deskę z kamiennego tworzywa wcześniej czy później zaczynają się "świerszcze". Jeżeli materiał użyty jest trochę bardziej elastyczny auto dłużej nie irytuje nieprzyjemnymi dźwiękami. Ja bym szczerze naprawdę zaakceptował cenę wyższą o (?) 200zł (bo nie wierzę że producent oszczędza na plastiku z lepszego granulatu więcej) i się nie wkurzał.
    Piszczy nie tyle przez rodzaj tworzywa co przez sposób montażu elementów między sobą. Pod miękkim plastikiem i tak jest twardy plastik (zasadnicza konstrukcja) więc z punktu widzenia trwałości montażu będzie to jak elementy z twardego plastiku między sobą połączono. Obecnie najczęściej są to różnego rodzaju klipsy/zaciski/zatrzaski. Możesz mieć miękką jak pupa niemowlaka deskę i boczki - jak zaczepy będą źle zaprojektowane to będzie trzeszczało i tak.

Awatar Grey
    Auto

Domyślnie

To czy plastiki trzeszczą to nie zależy wcale od poziomu ich twardości. Mam w rodzinie 11 letnią Pandę, która ma wszędzie plastiki z kamienia i nawet na dziurach nic nie trzeszczy. Wszystko zależy od montażu.

Uprawnienia umieszczania postów