Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Ford Focus 1.5 EcoBoost 150 KM 8AT ST-Line | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d
    #drivetastefully

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Co do treści testu - chochlik - "hojny" pisze się przez samo h W zeszłym tygodniu oglądałem dokładnie taki model w takiej wersji - docelowo szukałem kombiaka ale nie mieli na salonie, same 5d.

Jedyne auto w klasie, które bardziej mi się podoba od Ceeda z zewnątrz. W środku i ceną wygrywa jednak koreańczyk jak dla mnie.

Ciekawe jest porównanie tych dwóch aut co do właściwości jezdnych - subiektywnie wg testujących Ceed jest rewelacyjny, podobnie jak Focus się ma super prowadzić - obiektywnie jednak widziałem testy łosia obu aut - Ceed przy 77km/h mocno się buja i z ledwością mieści się między słupkami, Focus w ST-Line (utwardzone zawieszenie) do 82km/h idzie jak gokart i ma potencjał by z jeszcze większą prędkością to zrobić.

Rabaty są naprawdę soczyste na ten model. Swój skonfigurowałem na 127tys, producent daje rabat 10tys, a salon dodatkowo mi dał od siebie jeszcze 7 tys rabatu - razem 110 tys zł za ST-Line 150KM automat kombi - z pakietami Business, Design 2 (jak w testowanym modelu), Comfort, Winter, Park+, ładowarką indukcyjną.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Auto
    D-4D

Domyślnie

Trochę mało konkurencyjna oferta, za te pieniądze już można pomyśleć o Proceedzie, i to Kia jest bardziej kuszącą opcją. Lepiej wygląda, nie przeraża spalaniem, jest nawet nieco lepiej wykonana.

A tak w ogóle - była okazja pojeździć po zmroku? Jak się sprawują LEDy? Bo z tego co widziałem nie zachwycają ani ilością światła, ani jego barwą (bardzo niebieska), ani zasięgiem.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Głównie po mieście - niestety nie miałem okazji wyrwać się na dłużej za Warszawę.
    #drivetastefully

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Bo większosć tych LEDowych wynalazków w klasie kompaktowej, to ma ładnie wyglądać, a dopiero potem świecić. Zdecydowany krok w tył w jakości oświetlenia drogi w stosunku do bi-xenonów.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Dodajmy do tego że często gęsto oślepiają

Auto
    -

Domyślnie

Nie rozumiem dlaczego Ford nie potrafi zrobić dobrego silnika w tej klasie. Tym bardziej, że 1.0 jest naprawdę udany. A tutaj wygląda na to, że nowy 1.5 to będzie kolejna klapa po poprzednim 1.5 R4. Już chyba lepszą opcją jest zakup 1.0 i zrobienie chipa na te 140-150 KM.
    Co do LED-ów - jest lepiej od zwykłej żarówki, ale gorzej od "starych" ksenonów. Zresztą cena też jest niższa więc nie ma się co spodziewać cudów. Konkurencji do ksenonów należy się doszukiwać raczej w tych drugich LED-ach - adaptacyjnych.

Domyślnie

czyli jak w tytule - po prostu dobry, ale nie doskonały

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Jedyne (chyba) auto wśród kompaktów z klasycznym "hydro" automatem a i tak szarpie jak dwusprzęgłówki No i warto było spie...ić bardzo udane 1.5 EB zmieniając go w traktorową 3 cylindrówkę i zwiększając spalanie względem poprzednika... No comment. Niedługo naprawdę nie będzie samochodów godnych uwagi na rynku używanych.

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Jedyne (chyba) auto wśród kompaktów z klasycznym "hydro" automatem a i tak szarpie jak dwusprzęgłówki No i warto było spie...ić bardzo udane 1.5 EB zmieniając go w traktorową 3 cylindrówkę i zwiększając spalanie względem poprzednika... No comment. Niedługo naprawdę nie będzie samochodów godnych uwagi na rynku używanych.
    Jakie udane 1.5 EB? Nie było wcale udane. Palił też absurdalne ilości paliwa i miał okropnie słaby dół. Jedyna zaleta tego silnika to był dźwięk - całkiem ładnie brzmiał jak na 4 cylindry. Klasyczne skrzynie mają też Peugeot, Opel, Mazda... swoją drogą dopłata do automatu w Fordzie jest dobra, chyba większa niż w markach premium.

Uprawnienia umieszczania postów