Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Wątek: 2019 Volkswagen Passat FL | NEWS

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez damian17 Zobacz posta
    Ta nowa kierownica i elektroniczne zegary zupełnie nie pasują do takiej limuzyny. Brakuje w nich elegancji. Dopełnia to wszystko jeszcze ten paskudny napis na środku deski rozdzielczej. Natomiast zmiany na zewnątrz są na plus.
    Piszesz jakby to był jakiś bentley a tym czasem to tylko klocek dla mas. Co by tam nie wsadzić do tego wnętrza to i tak image'u sprzętu agd nie zmieni.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Tylko ze ten klocek agd jest dla wielu spelnieniem motoryzacyjnych (i nie tylko) marzen.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Klocek dla mas, który przedstawiony na tych zdjęciach kosztuje tyle co auta "marek premium". A pewne elementy niestety wyglądają tandetnie.

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

Pasażer z przodu nie zasługuje na wysuwaną podpórkę ud, czy trzeba w tym celu dokupić pakiet foteli AGR-TOP?
    Napis "Passat" zamiast zegarka wygląda jak w Octavii I. Słabo..

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Świetnie, że w końcu są matrycowe reflektory. Teraz jest szansa, że wyraźnie wyprzedzą stare, sprawdzone adaptacyjne bi-xenony (obecne TOP-LEDy nie robią aż tak dużego wrażenia na tle choćby tych lepszych bi-xenonów z wycinaniem wiązki w Superbie).
    Nie wiem jak TOP-LEDy w Passacie, ale znajomy ma superba z ksenonami i okropnie na nie narzeka od samego początku, że słabo świecą. Na autostradzie niby ok, ale podczas (pod)miejskiej jazdy jest tragedia. Stanowisko ASO: "tak ma być". Sam też miałem się okazję przejechać i powiem tak: szału nie ma.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nidhogg Zobacz posta
    Pasażer z przodu nie zasługuje na wysuwaną podpórkę ud, czy trzeba w tym celu dokupić pakiet foteli AGR-TOP?
    Napis "Passat" zamiast zegarka wygląda jak w Octavii I. Słabo..
    Pełna zgoda - co im ten zegarek przeszkadzał? Serio ..ujowo to wygląda.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Zgadzam się, wygląda to jak doklejone na ostatnią chwilę. A wystarczyłoby nawet zamiast zegarka dać po prostu niczym nie przerwany nawiew.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Nie wiem jak TOP-LEDy w Passacie, ale znajomy ma superba z ksenonami i okropnie na nie narzeka od samego początku, że słabo świecą. Na autostradzie niby ok, ale podczas (pod)miejskiej jazdy jest tragedia. Stanowisko ASO: "tak ma być". Sam też miałem się okazję przejechać i powiem tak: szału nie ma.
    Rozumiem, że znajomy ma właśnie te lepsze bi-xenony z systemem Smart Light Assist, czyli z wycinaniem wiązki światła? Z zewnątrz można je poznać po tym, że przy włączonych światłach mijania oprócz poziomego i pionowego paska ledowego świecą się także te "rzęski" - KLIK W standardowych bi-xenonach "rzęski" w ogóle się nie świecą.
    Jeżeli tak, to jestem szczerze zaskoczony, bo jeżdżąc poprzednio ładnych parę lat Superbem II z adatacyjnymi światłami, które na swoje czasy były świetne i ustępowały (moim zdaniem) tylko Insigni (ale przynajmniej nie oślepiały innych jak Insignia) i mając bezpośrednie porównanie ze wspomnianymi Smart Light Assist, jest spora różnica na korzyść nowego modelu. Nawet w dosyć gęstym ruchu podmiejskim potrafi załączyć "długie" i je odpowiednio maskować, ewentualnie wygasić tylko lewe światło, a prawe 'długie' lekko obniżyć i skierować na pobocze - widoczność idealna. Tak samo dobrze sobie radzi jadąc za kimś i wycina tylko prostokąt na jego auto (co ważne, nie 'gubi' go nawet na zakrętach). Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego oświetlenia.
    Może niech znajomy pojedzie do innego aso, bo z tego co się orientuję była jakaś aktualizacja przednich świateł dla roczników <MY18 (słyszałem o kilku przypadkach, że reflektory ustawiały się w niskim położeniu i nie wracały do tego wyjściowego - ma to miejsce przy odpalaniu auta kiedy jest ta procedura 'kalibracji' świateł).

Żeby jednak trochę nawiązać do Passata, to ustępujące TOP LEDy zasadę działania mają zbliżoną do wspomnianych Smart Light Assist, tylko źródło światła jest inne. Wycinanie też jest za pomocą przysłon, tylko w Top Ledach działa to lepiej, bo są dwa źródła światła na reflektor. Z praktycznego punktu widzenia, jeszcze lepiej radzą sobie z wycinaniem pól z pasa przeciwnego i potrafią skuteczniej wycinać oślepiające znaki drogowe z naszego pasa ruchu (w Superbie raz wytną, a 8 razy nie). Nie jest to jednak aż tak wielka różnica. Wprowadzenie matrix ledów, to już zupełnie inna liga i komfort jazdy i to jest moim zdaniem najistotniejszy punkt tego liftingu. Mam tylko nadzieję, że poradzili sobie z dogrzewaniem klosza, bo Top Ledy jak się zakleją błotem pośniegowym, to nie ma najmniejszych szans na samodzielne 'odlodzenie' a spryskiwacz też nie zawsze da radę.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Mialem okazje bezposrednio porownac bixy z rocznego superba III z bixem z laguny III z paromiesiecznymi palnikami i powiem ze superb wypadl bardzo blado - waski strumien swiatla do tego dosc szybko opadajacy. Pobocza noe doswietlone praktycznie. Dlugich nie sprawdzalem ale te malo gdzie slabo swieca. Mijania kluczowe sa i naprawde superb blado wypadl.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Z zewnatrz niby tylko lifting, ale wyglada jakos mniej plaszczkowato jak dla mnie - wygiecie grila swoje robi.

Co do napisu we wnetrzu, to no comment...

Uprawnienia umieszczania postów