Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 87

Wątek: 2019 Volkswagen Passat FL | NEWS

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Mialem okazje bezposrednio porownac bixy z rocznego superba III z bixem z laguny III z paromiesiecznymi palnikami i powiem ze superb wypadl bardzo blado - waski strumien swiatla do tego dosc szybko opadajacy. Pobocza noe doswietlone praktycznie. Dlugich nie sprawdzalem ale te malo gdzie slabo swieca. Mijania kluczowe sa i naprawde superb blado wypadl.
    Miałeś włącznik świateł na "Auto", czy ręcznie włączyłeś mijania? Ma to znaczenie takie, że tylko na Auto działają adaptacyjne tryby, a ręcznie włączenie świateł mijania zachowuje tylko skrętność świateł (w Superbie II nawet to wyłączało) i przestawienie ich w jakiś predefiniowany tryb.
    Druga sprawa, może nawet podstawowa, to ciężko czasami mówić o zasięgu, czy szerokości świecenia w adaptacyjnych światłach z kilkoma trybami, bo są to rzeczy zależne od prędkości, tego czy są włączone wycieraczki przedniej szyby, a także, w wyższych wersjach, od otoczenia (kamera). Im szybciej jedziesz (czyli w większości poza miastem) tym węższy snop światła i większy zasięg. Jak jedziesz wolniej, to zasięg się skraca, ale snop światła jest szerszy. Nietrudno w takim wypadku stwierdzić, że bi-xenon bez tych trybów (zawsze świeci z tą samą szerokością i tak samo daleko) będzie w pewnych warunkach świecił szerzej, czy dalej. Po to jest jednak wspomniane Smart Light Assist (oczywiście włączane osobno manetką długich, więc jak ktoś tego nie zrobi, to mieć nie będzie ), żeby niwelować zawężanie snopu światła (a wręcz go poszerzać) i jeszcze wydłużyć zasięg, bo ja w takim wypadku śmigam z włączonym i odchylonym (a także w razie potrzeby częściowo przysłoniętym) prawym światłem drogowym mając idealnie oświetlone pobocze, a lewe albo sobie coś tam wycina na "długich", albo się po prostu wyłącza.
    Żeby nie było jeszcze za łatwo, to prędkość zmian i adaptacji świateł zależy także od trybu jazdy (!). Np. w ECO wycinanie wiązki nie działa, a kamera tylko włącza/wyłącza światła drogowe. Od trybu Comfort wiązkę wycina, ale prędkość załączania przesłon i skrętności świateł jest wolniejsza niż w Normal, a w Normal wolniejsza niż Sport. Jest też tryb indywidualny gdzie można to sobie oczywiście samemu poustawiać. "Niestety" dzisiaj nawet obsługa świateł może nie być taka prosta. Problem jest wtedy gdy mamy 'biedę' Superba bez trybów jazdy, czy Smart Light Assist - wtedy nie mamy nad tym żadnej kontroli i może rzeczywiście nie działa to tak dobrze. Dlatego właśnie na samym początku porównałem Top Ledy do bi-xenonów z wycinaniem wiązki, a nie tych zwykłych.

- - - Aktualizacja - - - -

Gdyby ktoś był zainteresowany, to tutaj chyba najlepszy filmik jaki udało mi się znaleźć, przedstawiający SLA w praktyce. Najciekawsze pierwsze 3,5 min. Trzeba oczywiście wziąć pewną poprawkę na kamerę, która gubi detale w ciemniejszych partiach obrazu. W rzeczywistości jest tam trochę jaśniej.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Po prostu jechalem dosc wolno po nieoswietlonej drodze poza miastem. Swiatla swiecily tak jak halogeny a nie ksenon. Malo mnie obchodzi cudowanie ze swiatlami - byly najprawdopodobniek w trybie auto. W obu samochodach tuz przed testem reflektory zostaly umyte.

Auto

Domyślnie

Jak jechałeś wolno, to tłumaczy krótszy zasięg. Tak po prostu działają adaptacyjne (nie mylić ze skrętnymi) światła, nieważnie jakiej marki i jakie jest źródło światła - niska prędkość, to krótszy zasięg. Im szybciej, tym dalej świecą. Tak już mają i tyle. Różnią się tylko prędkościami granicznymi przy których następują zmiany. W takim zestawieniu zwykłe xenony/bi-xenony mogą świecić dalej, bo po prostu zawsze świecą ze swoim maksymalnym zasięgiem/szerokością. Moje wrażenia z użytkowania są odmienne od Twoich. Może ze względu na fakt, że posiadam SLA i tryby jazdy. Z drugiej strony zwykłe adaptacyjne światła w Superbie III na pewno nie są gorsze od tych, które miałem w Superbie II, a tam przez 8 lat byłem z nich bardzo zadowolony. A już na pewno w żadnym wypadku nie porównałbym ich do halogenów.

Co do 'cudowania' ze światłami, to miałem kiedyś taką przygodę z pewnym panem, którego wiozłem Superbem II. Pan miał taki sam samochód i w pewnym momencie nieśmiało pyta, jak to jest, że u mnie się tak ładnie światła skręcają i rozszerzają/zwężają, a On też ma takie same i u niego nic się nie dzieje. Tyle słyszał o tych światłach, a tu bez szału. Okazało się, że Pan nie jeździ w trybie Auto, bo go to denerwuje (bo się pod mostem na 3 sekundy zapalają, bo przeczytał, że takie częste włączanie/wyłączanie szkodzi żarnikom) i w dzień jeździ na "0" (dzienne) a jak trzeba to sam sobie włącza mijania (fizycznie przełącznik na mijania). No to nie dziwota, że nic się nie dzieje, bo nie tak to działa. Doradziłem mu, że jak już koniecznie chce ręcznie obsługiwać światła, to niech przełącza na "AUTO", to mu ta adaptacyjność będzie działać. Kilka razy mi potem dziękował, bo taka różnica. Kierowca autobusu aż się zatrzymał i zaczął klaskać. Tak było, nie zmyślam.
    Dążę do tego, że jak coś się porównuje, to trzeba także wiedzieć jak i kiedy coś działa. Żaden przytyk z mojej strony (serio). To tak samo jak moja żona wsiadła do obecnego Superba i pojechała. Wraca i mówi, że ten nowy to dla niej gorszy, bo twardszy od starego. Spytałem, czy sobie twardość zawieszenia zmieniła (wypuściłem ją na SPORT)? -To tutaj tak można?!

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez damian17 Zobacz posta
    Klocek dla mas, który przedstawiony na tych zdjęciach kosztuje tyle co auta "marek premium". A pewne elementy niestety wyglądają tandetnie.
    Teraz 90% aut ma cenę premium która zupełnie nie jest adekwatna do ich walorów i większość z nich ma tandetne wnętrza.

Awatar Rules

Domyślnie

Otóż to, ceny "zwykłych" samochód szybują w górę w sposób absurdalny i dodanie kilku elektronicznych bajerów moim zdaniem absolutnie tego nie usprawiedliwia, bo jakość i poziom materiałów pozostawiają wiele do życzenia.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

A dodatkowo elektronika robi się tania jak barszcz. Przykładowo wirtualne zegary w produkcji są tańsze niż analogowe, dlatego powoli zaczynają lądować w każdym aucie. To samo jest z panelami klimatyzacji, przeniesienie ich do tabletu obniżyło znacząco koszty produkcji.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jechalem okolo 60kmh bo na wieksza predkosc po prostu widocznosc nie pozwalala.

Jak dla mnie swiatla w samochodzie powinny swiecic. Wywaliles caly elaborat na temat wlaczenia swiatel. To jest dno a nie ergonomia.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Teraz 90% aut ma cenę premium która zupełnie nie jest adekwatna do ich walorów i większość z nich ma tandetne wnętrza.
    Powiem tak, nie sprawdzałem, czy 90% aut ma cenę premium. Teraz wiele rzeczy jest drogich. Ja stwierdzam tylko i wyłącznie, że Passat w pewnych elementach teraz mi się nie podoba. A sprzęt AGD jak go nazwałeś we wcześniejszym poście też może być ładny i zrobiony ze smakiem. Dla jednego Passat będzie produktem dla mas, a dla drugiego spełnieniem marzeń na który ciężko pracował.

Auto

Domyślnie

Jak dla mnie swiatla w samochodzie powinny swiecic. Wywaliles caly elaborat na temat wlaczenia swiatel. To jest dno a nie ergonomia.
    Ahahahha. Może świateł zapomniałeś włączyć i dzienne ledy Ci drogę oświetlały?
    Proszę Cię, jak już chcesz wyolbrzymiać problem, to znaj umiar. Przy 60, to i maluchem drogę oświetlisz. Ale tak jest w sumie zawsze. Coś z Vagiem, wchodzi Buzzer, Vag to gónwo, świeczki lepiej świecą, a najlepiej, to stara Laguna z nowymi żarnikami. Superb już od II generacji był chwalony za światła, nikt na nie nie w III generacji również nie narzeka, ale ok, wiesz lepiej. Dalsza dysputa na ten temat jest w sumie bez sensu, tak jak większość korespondencji z Tobą na tym forum, co nie tylko ja zauważyłem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

to jest technika. jak się jej nie rozumie / nie chce rozumieć to masz funkcję AUTO - ustawić raz, nie dotykać.

Cytat Zamieszczone przez damian17 Zobacz posta
    Powiem tak, nie sprawdzałem, czy 90% aut ma cenę premium. Teraz wiele rzeczy jest drogich. Ja stwierdzam tylko i wyłącznie, że Passat w pewnych elementach teraz mi się nie podoba. A sprzęt AGD jak go nazwałeś we wcześniejszym poście też może być ładny i zrobiony ze smakiem. Dla jednego Passat będzie produktem dla mas, a dla drugiego spełnieniem marzeń na który ciężko pracował.
    z drugiej strony taki passat jest też jednym z aut które z zewnątrz wyglądają na w miarę tani (relatywnie) samochód a w najwyższych wersjach ocierają się*o premium. Bo co jest bardziej premium: Passat czy A4. Zakładamy, że mam 200k PLN i chcę automat oraz 4x4. To mi daje A4 Avant 190 KM z podstawowym xenonem, matowym lakierem, koła 17", dodatkowo dokupiłem składane lusterka, podparcie lędźwiowe oraz przesuwany podłokietnik.
    Passat zaś ma ten sam (podobny) napęd + dodatków za 30 tysięcy, typu LEDy topowe, nawigacja, jakieś asystenty, akustyczne szyby, metaliczny lakier czy ergo-fotele. Nie twierdze, że Audi jest złe, natomiast jest:
    - mniejsze
    - dużo gorzej wyposażone
    - bez asystentów a więc mniej bezpieczne

Uprawnienia umieszczania postów