Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 KM Style | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Skoda Karoq 1.5 TSI 150 KM Style | TEST

Drive tastefully!

Domyślnie

Trochę dane techniczne się skurczyły (chyba że to celowo).

Auto

Domyślnie

Aktualnie wprowadzane są drobne poprawki w tabelce. Pełne dane pojawią się wieczorem
    Drive tastefully!

Auto
    Toyota Yaris 15', Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

jednego cały czas nie rozumiem...
    kilka lat temu kupowałem Skodę Yeti - co prawda z podstawowym silnikiem 1,2 tsi, ale wyposażenie całkiem niezłe (ambition z kilkoma dodatkami) i na fakturze miałem kwotę 67000 zł brutto

Karoq powinien być droższy, ale zakładam, że podobna konfiguracja z silnikiem 1,0 tsi wyjdzie pewnie ok. 90-100 tys. - czyli podrożał w porównaniu do poprzedniej generacji o 50%... niezłe przegięcie...
    Do tego może i wprowadzono kilka dodatkowych opcji (z zakresu bezpieczeństwa), ale jak piszecie jakościowo skoku nie widać
    niby większy bagażnik, pewnie ciut więcej miejsca z tyłu, ale aż TYLE droższy....

Auto

Domyślnie

Ceny odleciały w kosmos. Przede wszystkim teraz cennik Karoqa startuje od 90 200 zł...
    Drive tastefully!

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

ceny kiedyś spadną, czy tak to już będzie drożało?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Ja widzę, że DSG do miasta po prostu się nie nadaje - cholery można dostać. Niedawno jechałem (jako pasażer) tiguanem na gnój i powiem że działa to tak samo jak w Q3 - straszne lagi przy ruszaniu, szarpanie przy zesprzęglaniu i redukcji a nie daj borze zrobisz tak, że chcesz dynamicznie ruszyć, wciśniesz gaz bo myślisz że dasz radę, ale jednak się wycofujesz bo jednak nie chciałeś tak ostro - autem potrafi tak p*** że głowa mała.

Auto
    -

Domyślnie

Nie wiem czemu, ale to chyba jedyna Skoda, która mi się podoba. Cena oczywiście z kosmosu, ale to już norma przy wszelkich SUV-ach/crossoverach. Jak ludzie dalej będą się tak rzucać na tego typu samochody, to tak to będzie wyglądać. Druga sprawa to oczywiście sztucznie wywindowanie ceny, żeby można było oferować "atrakcyjne" finansowanie. No ale skoro ludzie się dają na to nabierać, to czemu nie? Ktoś się swoją drogą orientuje, jak wyglądają teraz rabaty w Skodzie? Kilka lat temu można było dosyć zejść z ceną, coś się zmieniło?

I na koniec chciałbym się przyczepić do tekstu. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale niektóre fragmenty czyta się cholernie ciężko, np. przez takie sformułowania:

150-konna, benzynowa jednostka napędowa z rodziny TSI daje dokładnie takie wrażenia, jakich spodziewałem się przed testem. Okazuje się być chętna do pracy od samego „dołu” i pozwala bezstresowo poruszać się po wszelkiego rodzaju drogach. Jest przy tym dość kulturalna, choć w wyższych partiach obrotów jej brzmienie nie należy do najprzyjemniejszych. Większość z Was interesuje jednak bardziej zużycie paliwa, które nie wypadło z kolei nadzwyczaj rewelacyjnie.

Przemierzając miasto, musimy się pogodzić ze wskazaniami rzędu 9-10 l/100 km, co oczywiście nie jest złym wynikiem. Nieprzesadnie wysoka masa, w połączeniu z napędem wyłącznie na przednie koła oraz sprawnie pracującym i bardzo wcześnie wrzucającym wyższe przełożenia automatem, dawały jednak złudzenie dość sprawnego oszczędzania paliwa. Wynik 9,5 l/100 km osiągnięty przy umiarkowanym ruchu nie jest wobec tego specjalnie pozytywny. Nieco lepszych wyników uświadczymy przy utrzymywaniu stałych prędkości w trasie.
    No i pytanie, niby spalanie nie jest złe, ale później okazuje się, że nie jest to wynik specjalnie pozytywny? Czyli jaki w końcu?

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Sam ocen czy to malo czy duzo. Samochod nie jest wielki i ma skrzynie ktora dusi motor na bardzo niskich obrotach o czego skutkach dowiesz sie zapewne szybciej niz pozniej.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

To jak bardzo jest poroniona cena tego Kuraqa i tych suvovatych wynalazków niech świadczy fakt, że za 143 tys. zł (testowany egzemplarz) można właściwie (różnica 2-3 tys. zł przy tych kwotach jest pomijalna) kupić Superba z tym samym napędem i skrzynią w wersji L&K. Ilość miejsca i komfort jazdy w takim Superbie większy, wyciszenie lepsze, bagażnik wyjściowo większy (na minus brak regulacji foteli z tyłu) WYPOSAŻENIE sporo też lepsze w Superbie (skóra, adaptacyjne zawieszenie, głośne światła z SLA z pobocznego wątku). Ja się pytam, po kiego grzyba ktoś mialby kupić takie pudełko zamiast pełnoprawnej, lepiej wyposażonej 'limuzyny' segmentu D? Nie ogarniam.

Uprawnienia umieszczania postów