Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Philips® H7 Ultinon LED - lub inne ledowe żarówki do zwykłych reflektorów.

Domyślnie Philips® H7 Ultinon LED - lub inne ledowe żarówki do zwykłych reflektorów.

Witajcie,

jako że jestem na przymusowym zwolnieniu lekarskim, mam zbyt dużo czasu - znalazłem takie żarówki, które wydają się fajnym zamiennikiem dla zwykłych żarówek H7 - światła według testów dają sporo więcej, nie ma problemu z oślepianiem - jednak według prawa nie można używać ich w reflektorach homologowanych do zwykłego oświetlenia halogenowego. Czy macie może jakieś doświadczenia z tymi żarówkami ledowymi, lub podobnymi konstrukcjami wysokiej klasy (Osram, Philips) ?

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Skoda Fabia III

Domyślnie Philips® H7 Ultinon LED - lub inne ledowe żarówki do zwykłych reflektorów.

Ja używam od dość dawna Osramów Nightbreaker, obecnie jakaś druga gen. Laser. Świeci to lepiej niż najtańsza żarówka , zdecydowanie jaśniej w odległości 20-30 m od auta. Jednak zasięg sam w sobie nie zwiększa się zauważalnie, może raptem pare metrów. Ogólnie warto jak ktoś jest zmuszony używać zwykłych halogenów. Jednak nie w każdym reflektorze efekt jest taki sam. W Accordzie VII jest znaczna poprawa w Clio też zauważalnie lepiej świeciło, ale Fabia III to jest dramat nad dramaty. Mijania to jakiś żart, a długie to jeszcze większa katastrofa niezależnie co się wsadzi. A jeśli chodzi o udawane ledy i xenony, to nie próbowałem. Wolę żeby jednak miało homologację.

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Ja też używałem Osram Nightbreaker. W mojej mazdzie dawały zauważalną różnicę w jasności i zasięgu ale ich żywotność to żart i po którymś tam znowu razie jak mi się przepaliły powiedziałem dość i wróciłem do zwykłych .
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Genialne, Okazałe, Luksusowe i Fantastyczne & ŁKA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    ale Fabia III to jest dramat nad dramaty. Mijania to jakiś żart, a długie to jeszcze większa katastrofa niezależnie co się wsadzi.
    A jeździłeś Fabią II z soczewkowymi reflektorami? Czasem się zastanawiałem czy mam włączone światła mijania... Miałem zastępczą Fabię III z reflektorami odbłyśnikowymi i było o niebo lepiej od soczewek w F2!

Swego czasu do swoich soczewek w Fabii wsadziłem żarówki Tungsram H7 Sportlight +50% BLUish za 35 zł/2 szt. Poprawa była znaczna, wytrzymały rok i ~~ 12 tys. km.

Auto
    Skoda Fabia III

Domyślnie

Nie, nie jeździłem. Jednak nie mogę wyjść ze zdziwienia, że w aucie sprzedawanym jako nowe w 2018 można wsadzić tak beznadziejne światła i dopuścić to coś do ruchu, a podobno wersja z soczewkami świeci jeszcze gorzej. Jak już maja wymyślać durne regulacje, normy i ograniczenia to mogliby pomyśleć o dobrym oświetleniu w podstawie każdego modelu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Domyślnie

Sprawdzaliście ustawienie ? Ja kiedyś przez pół roku robiłem w czasie inspekcji również ustawienie reflektorów w SKP - w celach czysto statystycznych, żeby zobaczyć jak dużo samochodów było eksploatowanych ze źle ustawionymi reflektorami - prawie 70% mi wyszło w tym jakieś 40% było z fatalnie ustawionymi światłami. W Golfie światła mam OK, żarówki Osram Original (uważam, że stosunek cena/jakość jest znakomity + wiele koncernów daje je jako OEM i pod nie są projektowane reflektory). Mimo wszystko te LEDy od Philipsa mnie mocno zaciekawiły.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Skoda Fabia III

Jasne, zawsze po wymianie staram się podjechać na stację i sprawdzić ustawienia.
    Jak mi się spala te Lasery to przetestuje te Osramy standardowe
    Jakby się legalnie dało te LEDy założyć i dawałyby radę bez oślepiania wiewiórek to chętnie bym założył.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Michael-Ś ; 10-02-2019 o 17:53

Awatar QbaKuba
    Auto
    Genialne, Okazałe, Luksusowe i Fantastyczne & ŁKA

Domyślnie

W mojej F2 regularnie jeździłem na SKP i sprawdzałem bo mnie strasznie to wkurzało. No i kurcze zawsze były dobrze ustawione...

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

trochę drogie, rozważę ten zakup jak mi się przepalą philipsy.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    D-4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Michael-Ś Zobacz posta
    Jakby się legalnie dało te LEDy założyć i dawałyby radę bez oślepiania wiewiórek to chętnie bym założył.
    Nie da się. Są i pozostaną nielegalne przez długi czas.

Uprawnienia umieszczania postów