Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Peugeot 508 | PIERWSZA JAZDA

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Peugeot 508 | PIERWSZA JAZDA

Zapraszam Was do dyskusji na temat pierwszej jazdy nowym Peugeotem 508.

Fotogaleria:

Ostatnio edytowane przez MCL ; 01-03-2019 o 10:52
    Drive tastefully!

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Proszę, jak odmiennie można odebrać ten sam samochód. Co prawda, ja tylko oglądałem w salonie (nie jeździłem), ale w kilku rzeczach się diametralnie różnimy.
    Pierwsza rzecz, bagażnik, który tu jest przedstawiany jako 'spoko' ja bym określił jako 'nie bardzo'. Po pierwsze same 'suche litry' wrażenia w tej klasie nie robią (ok, przyjmuję, że ktoś może tego nie potrzebować i filozofia auta inna), a po drugie są podzielone też na wszystkie schowki. Mój podstawowy zarzut jest taki, że jest bardzo niski. Nie jestem przekonany czy w przedniej części przestrzeni bagażowej zmieści się coś wyższego od 1,5l butelki wody. Takie miałem wrażenie.
    Druga sprawa to wnętrze, które będzie chyba wzbudzać skrajne emocje. Albo kochasz, albo nienawidzisz. Ja kompletnie tego nie kupuję. Coś co Ty uznałeś jako zaletę i ciekawy w skutkach zabieg (cofnięcie górnej części deski) ja odbieram całkowicie odwrotnie (dosłownie). Przy całej ciasnocie wnętrza (a jestem osobą niewysoką ~174 cm) miałem wrażenie, że ten wystawiony parapet wjeżdża do środka zabierając i tak niewielką przestrzeń.

Domyślnie

Link do tekstu przenosi do ProCeeda - wiem, że Kia fajna, ale żeby aż tak?

Auto

Domyślnie

I w pośpiechu nie zmieniłem linku. Poprawione

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Proszę, jak odmiennie można odebrać ten sam samochód. Co prawda, ja tylko oglądałem w salonie (nie jeździłem), ale w kilku rzeczach się diametralnie różnimy.
    Już na prezentacji były skrajnie różne opinie wśród dziennikarzy. Ten samochód budzi skrajne emocje.

Pierwsza rzecz, bagażnik, który tu jest przedstawiany jako 'spoko' ja bym określił jako 'nie bardzo'. Po pierwsze same 'suche litry' wrażenia w tej klasie nie robią (ok, przyjmuję, że ktoś może tego nie potrzebować i filozofia auta inna), a po drugie są podzielone też na wszystkie schowki. Mój podstawowy zarzut jest taki, że jest bardzo niski. Nie jestem przekonany czy w przedniej części przestrzeni bagażowej zmieści się coś wyższego od 1,5l butelki wody. Takie miałem wrażenie.
    Podczas normalnego testu będzie łatwiej to sprawdzić, ale wygląda on na dość duży.

Druga sprawa to wnętrze, które będzie chyba wzbudzać skrajne emocje. Albo kochasz, albo nienawidzisz. Ja kompletnie tego nie kupuję. Coś co Ty uznałeś jako zaletę i ciekawy w skutkach zabieg (cofnięcie górnej części deski) ja odbieram całkowicie odwrotnie (dosłownie). Przy całej ciasnocie wnętrza (a jestem osobą niewysoką ~174 cm) miałem wrażenie, że ten wystawiony parapet wjeżdża do środka zabierając i tak niewielką przestrzeń.
    Właśnie to jest ciekawe. Dla mnie to zabudowanie jest fantastyczne. W fotelu kierowcy (bardzo wygodnym) czujemy się przytulnie. Podłokietniki są świetnie ułożone, komfort podróżowania na bardzo wysokim poziomie. Obsługa? Bezproblemowa. Z drugiej strony wielu osobom to przeszkadzało. Dlatego, tak jak napisałem, nie jest to samochód dla wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez MCL ; 01-03-2019 o 10:58
    Drive tastefully!

Domyślnie

Czy prowadzenie i jakość wykończenia można ocenić jako najlepsze w klasie?

Auto

Domyślnie

To jest bardzo subiektywne akurat. I zależy co podstawiamy jako konkurencję. Jeśli chodzi o Insignię/Passata/Superba, to moim zdaniem jest lepiej, choć... no właśnie, każdemu według potrzeb. Charakter 508 i to, jak jeździ, nie każdemu przypadnie do gustu.

A wnętrze? Na pewno jest bardzo dobre, ale nie najlepsze. Fakt faktem nic nie trzeszczy (no, lekko obudowa zegarów i w jednym egzemplarzu półka bagażnika), jest dużo miękkich plastików. Z drugiej strony trudno mi powiedzieć, co w tym segmencie jest „naj”, bo wiele aut oferuje porównywalny poziom.

Domyślnie

To jest bardzo subiektywne akurat. I zależy co podstawiamy jako konkurencję. Jeśli chodzi o Insignię/Passata/Superba, to moim zdaniem jest lepiej, choć... no właśnie, każdemu według potrzeb. Charakter 508 i to, jak jeździ, nie każdemu przypadnie do gustu.
    Czyli narzekanie Pertyna nad układem jezdnym Pertyna było trochę na wyrost.

Auto

Domyślnie

Nie wiem jaki układ jezdny ma Pertyn, ale on lubi narzekać na wszystko, co nie jest niemieckie Maćka bardzo szanuje, ale czasami ględzi aż do przesady.
    Drive tastefully!

Domyślnie

No dobra, też nie wiem jak Pertyn się prowadzi xd, ale w jego teście 508 zaskoczyło mnie narzekanie, że pod względem wrażeń z jazdy jest jak w poprzedniej generacji.

Auto

Domyślnie

Fakt faktem wiele podzespołów jest z poprzednika (np. całe tylne zawieszenie), aczkolwiek z tym, że prowadzi się jak stare 508, zupełnie się nie zgodzę.
    Drive tastefully!

Uprawnienia umieszczania postów