Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 133

Wątek: Ogranicznik prędkości w Volvo - genialny pomysł, czy wynalazek szatana?

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Na marginesie, to Cayenne miała ceramikę, więc mimo swojej masy hamuje lepiej niż większość zwykłych aut
    Male sprostowanie - ceramika nie powoduje, ze auto hamuje lepiej, ale ze moze hamowac dluzej bez fadingu. Bardzo czesto auta z ceramika wrecz maja gorszy 'initial bite' i czucie pedalu.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

W przypadku aut o dużej masie własnej, które są bardzo wymagające dla hamulców, temeraturę roboczą łapią bardzo szybko, co niweluje wspomnianie przez Ciebie wady. W przypadku 911 zgoda, w cayenne nie. Gdzieś nawet kiedyś widziałem testy hamowania cayenne z cermiką vs. stal i ceramika nawet na zimno hamowała lepiej. Jak znajdę, to podeślę.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Ależ masz rację z tym, że każdy powinien wiedzieć co jest dla niego (i otoczenia) bezpieczne - tylko, że jak widać po statystykach / filmikach / wypadkach (nie tak dawno rozpędzone X5 staranowało jakąś*skodę na autostradzie, żeby nie wracać do Słowacji) to nie działa.
    I w przypadku aut podniesionych jest tragiczne. Bo nie masz szans najmniejszych (nawet mając równą prędkość) jadąc Swoim bezpiecznym skadinąd Volvo w zderzeniu czołowym z czymś wysokim.

Dalej: autostrady w kompakcie sobie nie robię między ursynowem a bemowem (zresztą bardzo rzadko tam jeżdżę )

Ależ oczywiście, że ja zawsze jeżdżę zgodnie z przepisami Skoro tego wymagasz od innych to zapewne Ty też.
    A poważnie: ja nie ustalam reguł - twierdzę, że podpisałbym się*pod ograniczeniem które proponuje Volvo z zastrzeżeniem, że będzie dotyczyło aut podniesionych. A Ty dorabiasz do tego jakieś kretyńskie ideologie.
    Dedukcja średnia. Niemniej rozumiem, że próbowałeś dopiec. Wielokrotnie nie jeżdżę przepisowo. Gdybym miał tak jeździć to z pewnością nie kupiłbym na tyle szybkiego samochodu. Na pewno jednak wymagam od drugiej strony rozmowy bez inwektyw.

Co do X5, czy Słowacji to są zupełnie inne historie, które nie mają zbyt wiele wspólnego z ograniczeniem prędkości. To jest brak mózgu, a na to nie pomoże i jazda 90km/h jak w przytoczonym przeze mnie zdarzeniu.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

to po prostu nie wkładaj w moje posty czegoś, czego nie napisałem.

co do X5 / Słowacji to taki ogranicznik + brak mózgu MOŻE oznaczać, że ktoś by nie zginął. a to już dużo.

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez damian17 Zobacz posta
    Gdybym miał tak jeździć to z pewnością nie kupiłbym na tyle szybkiego samochodu.
    No i tyle w temacie, ze mocniejsze auto przydaje sie podczas wyprzedzania itp. Kolega kupil auto, zeby lamac przepisy. Brawo, normalnie polac mu...

Ile czasu minie, zeby w Polsce osoba, ktora jezdzi przepisowo byla traktowana jak normalna (a nie jak frajer), a ta, ktora chelpi sie lamaniem przepisow byla traktowana jako 'niedojrzala emocjonalnie, leczaca kompleksy szybka jazda', zeby nie uzyc obrazliwego slowa...

Patrzac jak sie rozwija ta dyskusja, to bardzo sie uciesze z dalszej inwigilacji ze strony ubezpieczalni, czy nawet prawodastwa. Wtedy bedzie mozna poszalec co najwyzej kosiarka do trawy, albo taczka... i najwyzej rozwalic bude psu, albo pozbijac naczynia na stole w ogrodzie...

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    co do X5 / Słowacji to taki ogranicznik + brak mózgu MOŻE oznaczać, że ktoś by nie zginął. a to już dużo.
    Driv3r przy tak stanowczym stanowisku, albo w lewo, albo w prawo. Na Słowacji, w chwili zdarzenia jechali nie szybciej niż 130-140 km/h wg szacunków rekonstruktorów, więc 'Twoja' blokada NIC by nie pomogła. Jeżeli by nie pomogła, to masz dwie opcje - albo z niej rezygnujesz, bo nie spełnia zadania, ALBO (i to sugeruje Twoje dotychczasowe stanowisko) trzeba ją bardziej zaostrzyć. Teraz pytanie gdzie jest granica? 140 km/h? 120? Może 100? Osobiście cały czas twierdzę, że pomoże tylko posiadanie mózgu i instynktu samozachowawczego.

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Patrzac jak sie rozwija ta dyskusja, to bardzo sie uciesze z dalszej inwigilacji ze strony ubezpieczalni, czy nawet prawodastwa.
    Widzisz, a ja się nie cieszę, dla zasady. Każda próba opanowania przez strony trzecie kolejnej sfery życia nie jest dobra. Dzisiaj Ci ograniczą prędkość, jutro założą tacho/gps i nakażą przerwę na siku co godzinę, a pojutrze włożą sondę w tyłek i będą mierzyć emisję gazów... A to wszystko dla Twojego dobra i bezpieczeństwa, bo Oni wiedzą lepiej.

Zrozumcie Panowie, chyba nikt (a na pewno nie ja) nie neguje tego ogranicznika, bo zapierdziela cały czas z pedałem w podłodze, a raczej dla samego faktu nie zgadzania się na odgórnie narzucone rozwiązania. Zamiast kłaść ludziom do głów i stawiać na edukację drogową, to od razu 'prosto z buta', bo tak łatwiej i szybciej.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Wycyrklowaliby na 200 i może nie byłoby dymku tu

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Rowerek dalej swoje, nie kupuj Volvo nie ma obowiązku są inne samochody i wyrzuć komórkę bo jesteś non stop inwigilowany.

Auto
    Volvo

Domyślnie

norek, zwykle lubię swadę połączoną z sarkazmem w Twoich spostrzeżeniach. Ale tym razem spróbuj zauważyć różnicę pomiędzy pewnymi ograniczeniami, których nie da się uniknąć (inwigilacja przez telefon komórkowy, czerwone światło, narzucony ruch prawo/lewostronny, itp.), a samym procesem przesuwania granic.
    Przeczytajcie jeszcze raz proszę pierwszy akapit postu #85 (autor rowerek). To jest credo dyskusji.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Miło mi dzięki ale Volvo to nie cała motoryzacja i nastawienie, że inni tez tak zrobią.

Uprawnienia umieszczania postów