Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Mondeo MK4

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Co byście wybrali?
    Lagunę III z M4R albo najlepiej F4RT

Domyślnie

Bez przesady, mk4 rdzewieje zdecydowanie mniej od mk3. Mondeo dużo fajniejsze od Laguny IMO.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    Ford Mondeo MK IV

Domyślnie

Co do rdzewienia nie wiem jak Mazda, ale moje MK IV z 2008 r. rdzewiej tylko w 2 punktach przy drzwiach. Są to niewielkie punkty zatem wydaje mi się, że nie jest najgorzej jak na ponad 10-letnie auto z przebiegiem ponad 300 tys km, które przez większość czasu stało na dworze. Co do przestronności MK IV nie ma sobie równych w swojej klasie - jeśli potrzebujesz dużo miejsca to wybrałbym właśnie to auto. Na dynamikę auta nie narzekam (2.0 TDCI i 140KM), spalanie ok. 7.5-8l / 100km (jazda mieszana), mimo że komputer pokazuje 7-7.5l/100km.
    Drzwi, bramy, rolety dzień noc, rolety rzymskie, okna drewniane - stylsc.pl
    Styl s.c.
    83-330 Żukowo
    ul. Gdańska 5
    tel. +58 685 95 92

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Bez przesady, mk4 rdzewieje zdecydowanie mniej od mk3. Mondeo dużo fajniejsze od Laguny IMO.
    Ale Laguna że te same pieniądze będzie albo nowsza, albo lepiej wyposażona. A najpewniej i to i to a z 4ws będzie się prowadzic nie gorzej od mondeo

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Mondeo jest przede wszystkim pojemniejsze od laguny - tutaj nie ma co dyskutować. Co do prowadzenia - laguna jest samochodem raczej dla kierowcy - twardy zawias, dobre trzymanie i precyzyjny układ kierowniczy. Mondeo (w popularnych wersjach z dieslem 2.0) jest zdecydowanie bardziej miękko zawieszone od laguny ze wszystkimi tego korzyściami i wadami. Osobiście zmieniam lagunę właśnie na mondka/smaxa bo potrzebuję więcej przestrzeni natomiast jego prowadzenie niczym mnie nie zaskoczyło. Popularne silniki w mondeo są trwałe i nie cierpią na typowe usterki. Niestety diesla w mondku bardziej słychać niż w lagunie, szczególnie w mieście. Benzynki ecoboost są natomiast bardzo ciche (czy to 2.0 czy 1.6).

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

A z jakim silnikiem,planujesz Mondeo?
    Co do Laguny, tak jak pisał VectorOPC o Exeo,zostałbym pewnie ostatnim właścicielem. Mniejsza o to i tak bym nie kupił.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Oczywiście że mniej, bo mk3 się sypało dramatycznie. Nie znaczy to jednak, że mk4 jest wolne od korozji. Niestety ale pod tym względem 'przoduje' w klasie.
    Widziałem sporo Mondeo mk4 i każdy z nich miał purchle na spodzie drzwi i część ma problem z korozją na tylnej klapie, przy tej plastikowej listwie/blendzie. Co więcej podobne ogniska korozji miał egzemplarz, którym jeździłem w Szwecji, a tam się generalnie zimą soli na drogi nie sypie.

Auto
    Volvo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Co do Laguny [...] zostałbym pewnie ostatnim właścicielem.
    Niekoniecznie – z tego, co obserwuję, ze względu na atrakcyjne ceny jest ruch na rynku Lagun.
    Mieliśmy z żoną oba te auta. Laguna jest na pewno znacznie ciaśniejsza od Mondeo. Zupełnie inaczej się też je odbiera zza kierownicy - Mondeo dostojne, wielkie, stabilniejsze na autostradzie. Laguna faktycznie bardziej bezpośrednia, przy porównywalnych mocach ewidentnie zrywniejsza od Forda. Nam sprawia mniej kłopotów niż Mondeo, które też było całkiem ok. Materiały w obu podobnej jakości (mowa o wersjach przedliftowych), ale w Lagunie gorzej spasowane. I generalnie w Renault jest chyba dużo większy rozstrzał jakościowy między egzemplarzami – widziałem takie z końca produkcji, które trzeszczały niemiłosiernie, oraz dziesięciolatki, w których panowała cisza.
    No ale skoro Laguna nie wchodzi w grę to nie ma tematu

Co do Mondeo, to jeżeli w wymaganiach ma się pochodzenie z PL, ewentualnie sprowadzony ale z mocnymi papierami, serwis, względnie nieduży przebieg i wysokie wyposażenie, to jest trudno (mowa o dieslu, nie wiem jak benzyny). Mam wrażenie, że trudniej niż przy Insignii.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Oczywiście że mniej, bo mk3 się sypało dramatycznie. Nie znaczy to jednak, że mk4 jest wolne od korozji. Niestety ale pod tym względem 'przoduje' w klasie.
    Widziałem sporo Mondeo mk4 i każdy z nich miał purchle na spodzie drzwi i część ma problem z korozją na tylnej klapie, przy tej plastikowej listwie/blendzie. Co więcej podobne ogniska korozji miał egzemplarz, którym jeździłem w Szwecji, a tam się generalnie zimą soli na drogi nie sypie.
    To ja jakieś dziwne widuje w takim razie bo z korozją rantów drzwi się spotykam rzadko. Mondeo prezentuje poziom mniej więcej Focusa mkII i III, uważam że całkowicie znośny. Przoduje w klasie to Mazda 6 z Hondą Accord, Subaru Legacy itd. Ja bym go określił jako typowego średniaka. Laguny mkIII w zasadzie nie rdzewieją, to b.duży plus.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar vipek
    Auto
    EDGE 2.0EB AWD

Domyślnie

Tak się składa, że jeździłem zarówno Mondeo MK4 jak i Laguna III. Mondeo przynajmniej dla mnie prowadzi się zdecydowanie lepiej. Ford już od dłuższego czasu potrafi tak zestroic zawieszenie, że jest zarówno komfortowe jak i precyzyjne.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Honda Accord CU1 R20A3 156hp 2009r.
    Peugeot 3008 2.0HDI 150hp 2010r.

Uprawnienia umieszczania postów