Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Raty za samochód

Domyślnie Raty za samochód

Kupiłem ostatnio samochód z salonu na raty (36), ale niespodziewanie straciłem pracę. Chciałbym więc jakoś tymczasowo przestać płacić albo całkiem rozwiązać umowę, tyle że chyba będzie z tym poważny problem. Pewnie skończy się tak,że samochód zaraz mi zabiorą, a itak będą mi naliczać kolejne raty i odsetki
    I co mi w takiej sytuacji zostanie? Ogłosić upadłość konsumencką, wyprzedać wszystko, zmienić tożsamość i wyjechać w Bieszczady???

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Ależ nie! Wystarczy podać na forum link do firmy specjalizującej się w takich sytuacjach!

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Vivaousis Zobacz posta
    Kupiłem ostatnio samochód z salonu na raty (36), ale niespodziewanie straciłem pracę. Chciałbym więc jakoś tymczasowo przestać płacić albo całkiem rozwiązać umowę, tyle że chyba będzie z tym poważny problem. Pewnie skończy się tak,że samochód zaraz mi zabiorą, a itak będą mi naliczać kolejne raty i odsetki
    I co mi w takiej sytuacji zostanie? Ogłosić upadłość konsumencką, wyprzedać wszystko, zmienić tożsamość i wyjechać w Bieszczady???
    Ogłosić upadłość konsumencką.

Auto
    Audi A7, VW Touran

Domyślnie

Zaczalbym od rozmowy z bankiem - zapewne nie zostala wykupiona opcja ubezpieczenia od utraty pracy... wiec trzeba negocjowac. W wiekszosci bankow jest opcja tzw wakacji kredytowych - zazwyczaj na 3 do 6 miesiecy - placi sie wtedy tylko odsetki (oczywiscie to podraza kredyt no ale cos za cos...)
    Druga opcja jest proba zbycia pojazdu - oczywiscie wtedy jest duza strata ale znika obciazenie, widmo lawinowo rosnacych odsetek karnych, rejestr dluznikow i namolne telefony z wroclawia lomzy czy sanoka od szalenie przyjaznych firm windykacyjnych... Jesli salon jest w miare sensowny a samochod ma niewielki przebieg moze nawet uda sie sprzedac do dealera... w przypadku bardziej chodliwych modeli na ktore trzeba czekac salon bedzie chetny... jesli nie - zostaje opcja sprzedazy na wolnym rynku
    upadlosc konsumencka to wbrew pozorom calkiem dlugi i uciazliwy zyciowo proces wiec zostawilbym sobie to na koniec - poza tym obecnie jest rynek pracownika wiec znalezienie nowej pracy nie powinno trwac wiecznie...
    Jest: A7 Sportback 3.0TFSI
    Były: A5 Sportback 3.0TFSI; Opel Insignia 2.0 CDTI; VW Golf+ 1.4 TSI; Volvo C70 2.4 Summum; Saab 9-3 1.9 TiD; VW Passat B5 1.8; Toyota Avensis 2.4; Nissan Micra 1.4; Peugeot 306 1.4; Fiat 125p

Domyślnie

Dzięki @Lotnik176 za kompleksowe wyjaśnienie sprawy. Wcześniej skłaniałem się od razu ku upadłości, ale skoro tak to spróbuję jeszcze inaczej!

Domyślnie

Upadłość konsumencka przy kredycie na samochód, szczególnie na początku jego trwania to śmiech na sali i raczej nikt się na to nie zgodzi.
    A na przyszłość polecam się wyedukować finansowo np. książkami Michała Szafrańskiego i nie żyć z miesiąca na miesiąc, a już na pewno nie brać przy tym kredytu na samochód.
    www.szymonp.digart.pl- kilka moich zdjęć

Uprawnienia umieszczania postów