Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Opel Astra 1.6 Diesel BiTurbo Elite | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Opel Astra 1.6 Diesel BiTurbo Elite | TEST

Zapraszam Was do dyskusji na temat testu: Opel Astra 1.6 Diesel BiTurbo Elite.

Fotogaleria:

Drive tastefully!

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Dla mnie wibracje i hałasujący silnik to kwestie dyskwalifikujące samochód osobowy. Takie coś można wybaczyć w przypadku aut dostawczych a nie osobówek. Niestety widzę, że pomimo upływu lat sprawy wyciszenia, szczególnie diesli niewiele się poprawiły. W większości samochodów odpalenie silnika wiąże się z mocnym szarpnięciem nadwoziem po czym słychać charakterystyczny klekot i czuć wibracje/mrowienie.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Już gdzieś wcześniej czytałem, że różnica między wersją 136 a 150 KM jest tylko w cenie. W sumie chyba nie ma co narzekać, bo kolejna Astra będzie miała silniki 1.5 HDi i 1.2 THP (pomijając oczywiście wersje GSi/OPC), więc będą to raczej mało dynamiczne samochody.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Dla mnie wibracje i hałasujący silnik to kwestie dyskwalifikujące samochód osobowy. Takie coś można wybaczyć w przypadku aut dostawczych a nie osobówek. Niestety widzę, że pomimo upływu lat sprawy wyciszenia, szczególnie diesli niewiele się poprawiły. W większości samochodów odpalenie silnika wiąże się z mocnym szarpnięciem nadwoziem po czym słychać charakterystyczny klekot i czuć wibracje/mrowienie.
    Przecież takie 1.4 TDI to czysta poezja !!!
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Zdaje sobie sprawe ze sa tacy ktorym warkot i wibracje diesla nie przeszkadzaja a wrecz to lubia (halas wzmaga odczucia zwiazane z osiagami) ale sa to specyficzne wymagania.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

BiTurbo z Astry przy trzycylindrowym 1.4 TDI to silnik pełen harmonii

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Wolę 3 razy benzynę 1.6 200km i resztę różnicy w cenie zostawić na paliwo Diesel jest już zupełnie nieracjonalny w obecnych realiach.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Powiedział właściel LIII 2.0 DCI jeśli dobrze pamiętam... Nie mów mi że nie miałeś wibrującej deski i wibracji na jałowych od silnika... Wymiana poduszek w tym aucie praktycznie tego nie eliminuje a automat to dopiero potrafił przywibrować...

Abstrahując.

Astra w heczku jest fajna, ładne, zgrabne auto w fajnej cenie. Całkiem nieźle wykończone, chociaż wg mnie gorzej od Megane IV ale to subiektywne odczucia. Jest lżejsza niż poprzedniczka bardziej kompaktowa w swojej budowie a nie pontonowa względem poprzedniczki. Może mieć świetne Ledowe światła ma wiele zalet jak i wad. Ale sumarycznie to bardzo fajne auto i nie dziwi duża popularność.
    Ostatnio edytowane przez Seth ; 26-03-2019 o 19:05

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Owszem mialem wibracje ale wymiana hydro pomogla i mam spokoj swiety problem z tymi poduszkami jest taki ze rynek jest zalany kiepskimi zamiennikami - wielu jadacych moim samochodem jako pasazer dopiero po obrotomierzu poznaje ze to diesel.

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Wielu na forum wymienia hydro na OEM i dalej mają problem jest z tego dosyć obszerny temat. Są przypuszczenia że nawet jakieś puszki rezonznsowe są powodem i mnóstwo innych. Jeździłem kilkoma Renault w życiu i praktycznie każde miało jakieś małe wibracje. O tym jak się telepie 0.9 TCE nie wspominam. Ale jego w Megane nie mamy

Uprawnienia umieszczania postów