Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: San Francisco & Bullitt

Domyślnie

Gratuluję świetnego kompedium. Świetny tekst, bardzo ciekawy i dobrze napisany. Pościg z Bullita jest chyba moim ulubionym Dobrze, że wniosłeś coś nowego w ten dział, bardzo dobra robota Live

Awatar jaromir
    Auto
    Jeżdżę różnie...

Domyślnie

Przeczytałem i... :shock: Człowieku nie myślałeś może nad tym aby pisać przewodniki turystyczne lub broszury dla jakiegoś biura oferującego wycieczki? Jeśli nie to pomyśl i to na poważnie. Masz talent i to nie mały. Czytając opis pościgu czułem się jak jego uczestnik. To tak jakbym obok Steva wsiadał do Mustanga i razem z nim przemierzał w dosyć szybkim tempie ulice San Francisco i poza nim. Również nie mogłem przejść obojętnie obok opisu Alcatraz. Aż chciałoby się położyć na pryczy i zamówić coś w stołówce. Doskonałe kompendium. Zaliczam je do jednego z najlepszych, jakie do tej pory powstały na forum.

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

Live - coś wspaniałego, jestem pod OGROMNYM wrażeniem Czyta się wyśmienicie, świetny temat, rewelacyjnie opracowany - gratulacje

VIP Awatar LiveLetDie
    Auto
    Mercedes-Benz S123 300D

Domyślnie

Dziś o 20.15 na TVP1 film "Ucieczka z Alcatraz" z Eastwoodem.

W środę na TVN o 20.10 drugi film z cyklu o Brudnym Harrym - "Siła Magnum" - akcja również dzieje się w SF.

Polecam!
    Quidquid latine dictum sit, altum viditur
    Ex: Mebel
    Ex: Karawan
    Next: Kalarepa

VIP Awatar LiveLetDie
    Auto
    Mercedes-Benz S123 300D

Domyślnie

Wybaczcie double posta ale właśnie zagłosowałem na swoje kompedium (na TAK, a co? :lol: ) i widze że jest jeden głos na kiepawe lecz uzasadnienia brak :damn: . Nie myślcie, że chciałbym tutaj dochodzić kto bo bardziej obchodzi mnie dlaczego tak zagłosował. Czy ten ktoś głosujący na nie mógł by z łaski swojej uzasadnić swoją decyzję? Jeżeli to będzie tzw. konstruktywna krytyka to przecież nic się nie stanie, jeżeli powie co można by było poprawić, co pominąć/dodać itd to było by to mile widziene. Bo głosowanie na nie (i w ogóle posiadanie innego zdania niż większość) wymaga (a raczej wypada) uargumentowania swojej decyzji...

Domyślnie

Niestety - zazwyczaj osoby głosujące przeciw mają dziwny zwyczaj nie przyznawania się, dlaczego tak, a nie inaczej zagłosowały. Podejrzewam, że Ci ludzie (w tym momencie 3 głosy na nie) nawet nie czytali tego kompendium, tylko po prostu złośliwie wcisnęli przycisk w ankiecie... :damn:

Live powiedziałem Ci już wcześniej, ale teraz to oficjalnie powtórzę - odwaliłeś stary kawał naprawdę znakomicie przygotowanej roboty. Wszystko czyta się (to, że nieco za długo to w końcu zaleta - przecież to kompendium...) miło i tekst naprawdę potrafi wciągnąć, szczególnie opis sławnego pościgu.

To, czego brakuje, to zdjęć słynnych "jumpów" na ulicach San Francisco - sam szukałem w necie i wiem, że jest ciężka sprawa ze znalezieniem takich zdjęć. Jednak jak coś tylko znajdę, to od razu tu dorzucę.

Live tak trzymaj i nie odpuszczaj!

VIP Awatar LiveLetDie
    Auto
    Mercedes-Benz S123 300D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    Niestety - zazwyczaj osoby głosujące przeciw mają dziwny zwyczaj nie przyznawania się, dlaczego tak, a nie inaczej zagłosowały. Podejrzewam, że Ci ludzie (w tym momencie 3 głosy na nie) nawet nie czytali tego kompendium, tylko po prostu złośliwie wcisnęli przycisk w ankiecie... :damn:
    I dlatego szlag mnie trafia. Cywilna odwaga by tego wymagała...
    Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    To, czego brakuje, to zdjęć słynnych "jumpów" na ulicach San Francisco - sam szukałem w necie i wiem, że jest ciężka sprawa ze znalezieniem takich zdjęć.
    Chodzi o jumpy z filmu? Te są "ukryte" w teksćie (pod słowami "szaleńczo" i "lądowaniu"):

Lepszych nie znalazłem

Domyślnie

Widziałem - chodzi mi o jakieś ciekawe tapetki z taki "odlotami" Ale nie martwię się - również przekopuję czeluści internetu...

VIP Awatar LiveLetDie
    Auto
    Mercedes-Benz S123 300D

Domyślnie

Mały suplement

O tym, że oryginalny Mustang występujący w filmie jest "gdzieś" w USA już pisałem. Warto jednak zanzaczyć, że istnieją na świecie repliki owego auta.

"Official BULLITT Mustang Replica licenced by Ford"

Najdoskonalszą z nich jest samochód należący do Davida Kunza. Człowiek ten w "branży" (tzn. wśród ludzi zafascynowanych Bullittem) uchodzi za guru - to on prowadzi główne poszukiwania oryginalnego auta. Jego Mustang jest tak wierną kopią tego występującego w filmie, że został nawet oficjalnie namaszczony przez Forda - można go nazwać Oficjalną Repliką licencjonowaną przez Ford Motor Company.

Samochód "występował" w reklamówce Forda Pumy w 1999 roku (warto obejrzeć - zapraszam ) brał także udział w eventach Forda związanych z premierą specjalnej wersji Mustanga - edycji Bullitt z 2001 roku. Ponadto zdobił okładki kilku magazynów fanatyków Mustangów.

Look-alikes

Po za tym samochodem istnieje jeszcze mnóstwo mniej lub bardziej udanych replik, tzw. "look-alikes". Poniżej kilka zdjęć tych wozów i link do strony gdzie jest ich o wiele więcej, jednak zdjęcia te są raczej kiepskiej jakości i w malutkich rozmiarach.

Argh! 4 głosy na nie i oczywiście żadnego uzasadnienia!

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Jeśli pozwolisz dodam pare zdjęc z ulic San Francisco bo ich nie znalazłem w twoim kompendium. To są miejsca, które mamy okazje zobaczyć oglądając pierwszą wersje filmu "Bullit" i te same miejsca dzisiaj:

1153 Taylor Street - dom Bullita
    1968 rok:

1999 rok i 2002 rok:

sklep na 1153 Taylor Street:
    1968 rok:

2002 rok:

Clay Street:
    1968 rok

2002 rok:

2700 Vallejo Street - dom Waltera Chalmersa
    1968 rok:

2002 rok:

Hotel Daniels:
    1968 rok:

2002 rok:

23rd Street i Potrero Avenue - szpital:
    1968 rok:

2002 rok:

California Street i Taylor Street - Grace Cathedral
    1968 rok:

2002 rok:

Mark Hopkins Intercontinental Hotel
    1968 rok:

1999 i 2002 rok:

Broadwayi Kearny oraz kawiarenka Enrico Sidewalk
    1968 rok:

2002 rok:

Bayshore obok Marin
    1968 rok:

2002 rok:

Potrero i Army Street i na wschód od tego zdjęcia Cesar Chavez Street:
    1968 rok:

2002 rok:

Army z Precita
    1968 rok:

2002 rok:

Army eastbound, York Street i York z Peralta:
    1968 rok:

2002 rok:

20th Street z Kansas Street:
    1968 rok:

2002 rok:

Filbert Street
    1968 rok:

2002 rok:

Mason Street, Chestnut i Columbus i Chestnut, Art College:
    1968 rok:

2002 rok:

20th, Rhode Island i Kansas:
    1968 rok:

2002 rok:

Larkin Street
    1968 rok:

2002 rok:

krzyżowka Larkin z Chestnut streets
    1968 rok:

2002 rok:

Chestnut Street, Lombard Street, Jones Street, Taylor Street i Union Street. Zdjęcia tych ulic zrobione w 2002 roku:

Larkin Street i Francisco Street
    1968 rok:

2002 rok:

Północna Laguna:
    1968 rok:

2002 rok:

Supermarket SAFEWAY i Fort Mason:
    1968 rok:

2002 rok:

Golden Gate Bridge
    :
    1968 roK: