Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 99 z 102 PierwszyPierwszy ... 8384858687888990919293949596979899100101102 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 1015

Wątek: Zmiany i problemy na forum

Auto
    Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line, Kia Rio IV 1.4, Honda Accord VII 2.0

Domyślnie Zmiany i problemy na forum

Tez mi się wydaje, że wybraliście opcję no risk. Skoro forum jest na 5 letnim silniku, nie ma przypływu nowych użytkowników to siłą rzeczą musi w końcu upaść. Zabrakło mniejszych działań rozłożonych w czasie, teraz się nagromadziło więc i kwota do wyłożenia na raz jest większa. Wasza firma, Wasza decyzja mimo wszystko mega szkoda. Nie zostało praktycznie nic ciekawego do czytania. Autokult to śmietnik wp, autocentrum też nuda, AutoŚwiat przedruk Bilda za PayWallem.

Auto
    BMW F31 340i Touring '17

Domyślnie

A może spróbować to zmigrować na jakiś nowszy engine, np. Discourse. Licencja jest bezpłatna, nie wymaga drogiego hostingu (chodzi na pojedynczym droplecie DigitalOcean, czyli od $5/mies. + storage), instalacja wg zapewnień na ich stronie to 30 min. + migracja z vBulletin, która też nie wydaje się skomplikowana.

Potencjalnie Discourse załatwia problem moderacji, bo ma "community moderation" i "trust system", czyli regularni użytkownicy mieliby z automatu możliwości wywalania spamu, itp.

Zostaje to RODO - tu już się nie wypowiem, ale do czego realnie sprowadza się problem? Do napisania regulaminu, czy coś więcej?

W kwestii migracji forum na Discourse mogę zaoferować pomoc w razie potrzeby. Co prawda nigdy czegoś podobnego nie robiłem, ale jestem w miarę techniczny, na co dzień zajmuję się programowaniem, więc nawet przy ostatnich deficytach czasu powinno się udać .

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Szkoda forum i nastoletniej historii tego miejsca

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Lachę na to kładliście już długooo także może faktycznie lepiej to ubić. Potem narzekania że nie ma sensu bo ruch mały. A jaki ma być jak zablokowaliście rejestrację nowych użytkowników a garstka wiernych starych NIE MOŻE SIĘ LOGOWAĆ!!!!

Chcecie to zamykajcie. Szkoda tych 10 lat Mam wrażenie że sami powoli tylko szukaliście sobie racjonalizacji w głowach żeby to forum w końcu ubić.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Sami o tym mowili juz jakis czas temu wiec w sumie zaskoczenia nie powinno byc.
    Troche szkoda ze nie idziecie pod prad i nie kontynujecie dzialania foroum, ktore mysle ze zylo by dosc aktywnie, ale z drugiej strony za darmo nikt pracowac nie bedzie.
    Tak juz na maeginesie: zobaczcie jakimi srodkami dysponuje fb, google i temu podobni, gdzie tutaj jest problem z moderacja malego forum a tam sa setki milionow uzytkownikow i sie wszystko kreci.
    Tak jak juz kiedys pisalem - ja na fb czy podobnych socjalach nigdy konta nie zaloze, bo ilosc obecnie zbieranych danych jest porazajaca, wiec zapewne z koncem wrzesnia przyjdzie sie rozstac z forum i z Wami. Takie to smutne uczucie, gdzie cos znika, niby z pozoru mala rzecz, ale brakowac bedzie.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Ok, to od drugiej strony.

Wszyscy chcecie, aby forum zostało, aby je przenieść i kontynuować.
    To ja pytam:

KTO Z WAS I W JAKI SPOSÓB CHCIALBY POMÓC W TYM TEMACIE?

1. Finanse
    2. Czas (moderowanie, umieszczanie treści)
    3. Możliwe, że techniczna (koki - dzięki za Twój post)

PS światełko (blade) w tunelu teoretycznie jest. Na firmowym serwerze postawiłem testowo darmowe forum i coś tam testuję. Kwestię RODO i Regulaminu paradoksalnie ogarnąłem "niechcący".

PS 2 Joker rejestracja została zablokowana nie bez powodu. "Lacha" też nie wynikała z niczego. Problemy z logowaniem - jak wyżej.

PS 3 temat ubicia forum w redakcji nie jest jednogłośny pod względem chęci. Racjonalne argumenty są bardzo prozaiczne.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

1. Finanse: rzuccie kwote to zobaczymy czy damy rade zebrac. Zbiorke zawsze mozna zamknac i oddac $$$ jak sie nie uda (deklarowalismy wsparcie w tym zskresie).
    2. Czas i moderacja - wiadomo, ze jedna osoba tego nie udzwignie, moge pomoc w moderacji.
    3. Techniczna - stron nie stawialem wiec tutaj nie ppmoge.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Przy obecnym ruchu na forum to na pewno 1 moderator wszystko ogarnie z palcem w d.
    Moderowałem forum, na którym w czasach (odległej) przeszłości było po kilkaset postów dziennie i ogarniałem wszystko poświęcając +/- godzinę dziennie

Tapatalk @ Huawei P30

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Jesli chodzi o mnie to srednio 30 minut dziennie moge poswiecic za przyslowiowe bog zaplac.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

1. Chętnie pomogę finansowo, tak jak już deklarowałem.
    2. 24H nie jestem w stanie siedzieć na forum, ale kilka razy dziennie mogę wejść i poogarniać, wrzucić etc., w zależności od zapotrzebowania.
    3. Z tym nie pomogę, bo nie mam o tym pojęcia, prędzej kwestie prawne.

Uprawnienia umieszczania postów