Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Czy moje kompendium jest:

Głosujących
95. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Porządne i profesjonalne

89 93.68%
  • Kiepskie i amatorskie

6 6.32%
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Wątek: Tablice rejestracyjne w pigułce.

Awatar Don2x44
    Auto
    VW Down! half V6 24V 2.0l 120PS '13 /Mazda 323F GLX Lantis 1.9 16V '98

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT
    Cytat Zamieszczone przez Emenems
    jak znaczek wydrukowany do góry nogami
    Albo i bez znaczka :lol:
    Tablice nielegalne w istocie są nielegalne w świetle prawa, policja nie może nic z tym zrobić. Poprostu wynika to z nieznajomości przepisów urzędników, bo jak inaczej wyjaśnić wypuszczenie ok 3200 kompletów tablic w Poznaniu z niedozwoloną literą B - PO ****B. W Katowicach zaś wydano ok. 5500 kompleów blach z literką B.
    Cała nielegalność liter B, D, I, O, Z polega na ich podobieństwie do cyfr kolejno 8, 0, 1, 0, 2. Innym rodzajem "nielegalności" tablic są np. zaduże lub zamałe odstępy między poszczególnymi literami, czy też krój czcionki.
    No to z tego wynika jakich to mamy kompetentnych urzedników że nieznają się w sumie na tak prostej pracy jak przydawanie numerów rejestracyjnych:/ Tacy sami jak minister edukacji...
    Mercedes-Benz - Ihr guter Stern auf allen Straßen.

Awatar Tekila
    Auto
    Pieszowóz

Domyślnie

powinny być tu jeszcze te nowe tablice rejestracyjne z napisem pl otoczonym przez gwiazdki http://upload.wikimedia.org/wikipedi...series2006.jpg
    to ta na górze i może naklejki

http://www.complex.com.pl/~andrzejp/TABLICE/nalepka.jpg <--Nalepka przyklejana na szybe przednia w jej prawym dolnym rogu.
    http://www.complex.com.pl/~andrzejp/...E/nalepka2.jpg <--Nalepka holograficzna przyklejana na tablice rejestracyjna.
    http://www.complex.com.pl/~andrzejp/...E/nalepka3.jpg <--Nalepka holograficzna przeznaczona do wklejenia w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Domyślnie

Dobrze że takie dałeś, ale jedna uwaga, widać że jesteś nowy i powiem Ci że na tym forum nie można dawać obrazkow przez img tylko trzeba miniaturki albo linki...taka uwaga na przyszłość

P.S. Witaj Piotrek

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez renówa
    na tym forum nie można dawać obrazkow przez img tylko trzeba miniaturki albo linki
    Dobrze renówa mówi - takie zasady...

Co do kompendium, nie miałem jeszcze okazji się wypowiedzieć - jest ono jednak bardzo specyficzne. Pozostałe "dzieła" forumowiczów, to eseje, które w sumie możemy czytać jak dobry artykuł czy nawet jako książkę. Tu AGENT przedstawił nam to w formie encyklopedii tablic w pigułce - i moim zdaniem zrobionej bardzo profesjonalnie. Temat tablic rejestracyjnych, a w szczególności indywidualnych jest bardzo popularny na forum i jak widać mobilizuje wielu z nas - dlatego naprawdę ważnym dodatkiem do tej całości jest AGENCIE Twoje kompendium.

Dobra robota!

Dodałem ankietę

Auto
    *

Domyślnie

Jak wiadomo nie jestem fanem kawałków blachy przyczepianych do samochodów, ale informacje zawarte w tym kompendium są na prawdę rzeczowe i przyciągnęły moją uwagę (niebywałe! ).
    Szczególnie przydatny jest rozpis oznaczeń skrótów miast.
    Overall very nice work.
    konto zamknięte

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Jak wiadomo jestem wielkim fanem tych kawałków blachy przyczepionych do samochodów ponieważ są one niezbędne w celu właściwej identfikacji Auta. Dzięki temu jesteśmy "legalni" wobec prawa. A tak pozatym fajnie się świecą w ciemnościach i mają super mieniące się na słońcu hologramy ii wogóle są fajne
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Auto
    *

Domyślnie

A żebyś się nie skichał.
    Widzę że wychodzisz mi na przeciw, więc, osobiście uważam że ważne są samochody, tablice to tylko sposób ich rozpoznawania w świetle prawnym, narzedzie, a czy pisze na nich "dupa" czy "Evil" to nadal jest to zabawa w słówka, owszem są wyjątki, po prostu proszące się jak na przykład "HA 03 MAS", mimo to ogólnie "blaszka" to tylko bzdurka.
    A true petrolhead want to experience cars without the boring legal-reasons nonsense attached to them.
    konto zamknięte

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Ot tak, teraz jak będzie jechało jakieś superauto i będzie na blachach, które nie będą znali moi znajomi będę mógł im błysnąć wiedzą i powiedzieć, że mam nowe zainteresowanie tablicami rejestracyjnymi. Wystarczy, że porządnie przestudiuje pare razy to kompendium. Chwała ci za to.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Fakt, że auto jest najważniejsze, ale często ładna tabliczka zdobi pojazd; czy to indywidualka czy np. jakiś "ladny numerek", przykładowo po Wrocku jeździ Pug 206CC na blachach DW 206CC
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar SPGM1903
    Auto
    Kawasaki KL250 '88

Domyślnie

ale blachy moga byc zrodlem tego co gdzie jezdzi: np po wloskich tablicach mozna poznac jaki samochod kupuje zwykly Bartochelli, ze np po wa-wie jezdza tez sportowe samochodu jak Porsche, ktory rejon (jesli wiesz gdzie sie znjaduje) jest bogatszy, ktory mniej. a blachy to glownie system identyfikacji bardzo pomocny jak ktos komus wozek zakosi. a te indywiduale to tylko sztucznie stworzona moda i ludzie rozne na nim bzdety wypisuja...
    choc... mieszka niedaleko mnie taki koles co ma dwa samochody. jeden ma blachy "F BI 90", a drugi "F BI 63" (są z Frankfurtu/M).
    A co tu się odczynia?! Jakieś patologie! Polonezowe Patologie! Rzućże okiem co tam się czasem odczynia https://www.facebook.com/Polonez.Trophy.Truck/
    No i na twórców tej nekromancji - www.facebook.com/mjbuggyteam/

Uprawnienia umieszczania postów