Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

Wątek: Wyzwanie – Ecodriving Land Cruiserem

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Touareg ma dwie blokady i reduktor???!! Jestem w szoku.
    Jak ktoś dopłacił i wziął wersję z napędem 4XMotion (nie mylić ze "zwykłym" 4 Motion), to tak. To nie było takie częste wyposażenie, bo kto dzisiaj kupuje pakiety terenowe do suva

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    bo kto dzisiaj kupuje pakiety terenowe do suva
    Piszesz to do osoby, ktora kupila SUVa oske, wiec cos jest na rzeczy

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Piciu Zobacz posta
    Touareg ma dwie blokady i reduktor???!! Jestem w szoku.
    Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    To nie było takie częste wyposażenie, bo kto dzisiaj kupuje pakiety terenowe do suva
    Mój ma Dodatkowo ma koła na felgach 17″ i 100- litrowy zbiornik paliwa.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Napędy Touarega.JPG
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	110.0 KB
ID:	6490

Faktycznie jest to bardzo rzadkie wyposażenie. Salon, w którym go kupowałem sprzedał tylko dwa takie egzemplarze (w tym jeden mi).
    Dla mnie był to wręcz jeden z priorytetów przy wyborze auta.

Cytat Zamieszczone przez coo84 Zobacz posta
    ... więc ciężko uwierzyć, że producenci nie potrafią tego skalibrować tak, żeby pokazywało prawdę.
    Tak tylko że jeżeli taka informacja byłaby podawana kierowcy z dokładnością do mikrolitrów w sposób ciągły byłaby dla niego nieczytelna i chyba niepotrzebna.
    Podobnie jak cyfrowe wskazanie prędkości jest ona podawana (odświeżana) co jakiś czas (jako średnia z chwili) i pewnie przez te uśrednienie powstają rozbieżności.
    Dodatkowo jest jeszcze kłopot z dokładnym zmierzeniem odległości (i prędkości) przez licznik choćby ze względu na różną średnicę kół i to nie tylko różnych opon ale nawet stopnia ich zużycia. Dla tego producenci biorą na to jakiś margines tolerancji.
    W sumie chyba nie dopatrywałbym się w tym jakiś złych intencji producentów a wskazanie zużycia traktował jako wartość szacunkową.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Gratuluję zwycięstwa i samozaparcia a byłem wątpiący

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Każdy pomiar ma określoną tolerancję - wszystkie czasy otwarcia wtryskiwaczy, dawki paliwa itp. są znane jedynie w przybliżeniu z jakąś tam dokładnością - tym większą, im części są nowsze, wtryskiwacze nie przytkane, pompy 100% wydajne itd. To wszystko zbiera się na jakiś tam błąd pomiaru średniego spalania. Dystrybutor na stacji, który nam leje paliwo też ma jakiś dopuszczalny błąd pomiaru, do tego odbije nie zawsze w tym samym momencie, więc porównywanie wskazania komputera ze spalaniem wyliczonym samodzielnie też ma dopiero sens na przestrzeni wielu tankowań, nie jednego.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

EPILOG

Od miesiąca jeżdżę „normalnie” tzn. bez żadnych starań, wyrzeczeń i monitorowania spalania. Jednak po doświadczeniach z ekstremalnego ekodrivingu, staram się jeździć płynniej.

Nazwa:	Epilog 1.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	80.0 KB
ID:	6496

Efekt zaskakujący – Średnie spalanie, zarówno od resetu wskazania, który zrobiłem miesiąc temu (ponad 10 tankowań temu) jak i od ostatniego tankowania tankowania wynosi 11,5 l/100km.

Nazwa:	Epilog 2.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	81.2 KB
ID:	6497 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Epilog 3.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	79.3 KB
ID:	6498

Przy okazji przygoda jaka przydarzyła mi się w trakcie.
    Uszkodziłem oponę. Uszkodzenie było na tyle poważne że nie mogłem (swoim zwyczajem) dopompować ją i dojechać do warsztatu. Niestety, choć tego bardzo nie lubię musiałem skorzystać z koła zapasowego.
    Koło zapasowe, które wożę na tylnych drzwiach, oprócz osłony jest zabezpieczone nakrętką antykradzieżową (jedna z trzech trzymających koło), otwieraną kluczykiem.
    W sumie nie wiem po co, skoro żeby zdjąć osłonę i tak trzeba uchylić (otworzyć) drzwi, no ale ktoś wymyślił że tak ma być i już.
    Gdy już odbezpieczyłem nakrętkę i zabrałem się do odkręcania (kluczem z zestawu znajdującego się w aucie) jej część ukręciła się i została w zagłębieniu klucza.

Nazwa:	ukręcona śruba.JPG
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	124.5 KB
ID:	6499

Co za wyjątkowe dziadostwo
    Widocznie była zrobiona z jakiegoś „gównolitu” !

Całe szczęście że to zagłębienie nie obejmuje całej długości nakrętki bo sam nie wiem jakbym dał radę ją odkręcić a co za tym idzie zmienić koła, dojechać do warsztatu, naprawić koło / auto (zdjąć ją w warsztacie).
    Zostało by mi chyba tylko skorzystanie z lawety

No chyba że to ja zjadłem za duże śniadanie
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów