Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Wyzwanie – Ecodriving Land Cruiserem

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Oni też handlowali zaoszczędzonym paliwem
    No wiesz co takie sugestie wobec prekursorów eco

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Oszczędzam już na całego, łącznie z wyłączaniem silnika tuż po dojechaniu na miejsce i przy dłuższych postojach np. przejeździe kolejowym. Przydałby się start stop .
    https://www.youtube.com/watch?v=dFImHhNwbJo
    Granica opłacalności gaszenia silnika to mniej więcej 7 sekund, jeśli masz zamiar stać dłużej - opyla się wyłączyć. Start stop jeszcze bardziej dokręca śrubę bo zatrzymuje silnik w pozycji idealnej do odpalenia + ma inny rozrusznik.

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Z ostatniej chwili - przez moment miałem już 9,9
    Teraz to już idę na rekord Zostało mi jeszcze jakieś 150 km.

Norek - Ależ wierzę całkowicie w to że robili to wyłącznie dla idei a te parę groszy, które przy okazji wpadły było jedynie drobną rekompensatą za poniesiony trud i zachętą do intensyfikacji działań w jedynie słusznym kierunku
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Kurcze, jeszcze troche pocwiczysz i Landek zacznie produkowac paliwo

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Uff,to już koniec zabawy – Wygrałem

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyzwanie finał.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	100.4 KB
ID:	6487

Muszę przyznać że 9,8 pojawiło się gdy już jechałem tankować i ze wszystkich sił starałem się ten wynik dowieźć po dystrybutor (jadących wtedy za mną gorąco przepraszam).

Teraz coś dla narzekających na to że komputery oszukują – Owszem oszukują!

Nazwa:	wyzwanie tankowanie.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	69.7 KB
ID:	6488

Policzcie sobie sami: Przejechałem 635km na 58,72l ON = ...
    Też byłem zdziwiony a tankowałem tak jak zwykle (do pełna, do wyłączenia się nalewaka)

Małe podsumowanie:

Czy było warto ? - Oczywiście że tak bo wygrałem zakład i nie dość że spaliłem średnio mniej niż 10 l / 100 km to jeszcze zbliżyłem się do spalania katalogowego dla jazdy miejskiej (9,7 l/100km ). Nie mówiąc już o zaoszczędzeniu paru złotych.

Jednak z drugiej strony ciągłe kontrolowanie spalania było bardzo frustrujące a nienaturalny dla mnie sposób jazdy oraz rezygnacja z komfortu (zamknięte okna, brak klimy, jazda na „drewnianych” kołach) było wręcz męczące.
    Dodatkowo przez dużo wolniejszą jazdę i konieczność rezygnacji z używanych zazwyczaj przeze mnie skrótów (dróg gruntowych, polnych i jazdy na przełaj) bardzo wydłużył mi się czas dojazdu do klientów a co za tym idzie długość pracy – ponad godzinę dziennie !

To była fajna zabawa ale jak dla mnie tylko zabawa – Od jutra jeżdżę „normalnie”.
    No może prawie normalnie bo postaram się wykorzystać na co dzień doświadczenia z tej zabawy. Wyzeruję wskazanie średniego długoterminowego spalania i zobaczę jakie będzie za miesiąc.

Post scriptum:
    Jak wspomniałem auto wcześniej było na przeglądzie i gdy tam „odpoczywało” (cały dzień) do pracy wziąłem Touarega. Pokażę Wam jego spalanie bez żadnych „zabaw”, czarów i wyrzeczeń z mojej strony w tych samych warunkach:

Nazwa:	wyzwanie spalanie vw.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	79.6 KB
ID:	6489

To tak dla tych, którym chodzi po głowie zakup Land Cruisera do celów domowych
    Ostatnio edytowane przez Arnold ; 09-04-2019 o 18:42

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Gratuluję, ja ecodrivingiem zacząłem się bawić z nudów waląc po raz n-ty tę samą, 500km trasę do dziadka. Zaleta tego rozwiązania jest taka, że wyjeżdżając z pełnym zbiornikiem LPG jestem w stanie dojechać na miejsce bez tankowania, a samo wyzwanie i narzucanie sobie pewnych limitów (np. minimalna średnia prędkość) powoduje, że trasa paradoksalnie mija szybciej. Mój rekord to 584km na 45L lpg, z takim landcruiserem pewnie bym osiwiał po miesiącu: P

Awatar Rules

Domyślnie

Skoro wszyscy przyznają się do ecodrivingu to ja też ostatnio testowałem Q5 2,0tsi pod kątem następcy A4 i ku mojemu zaskoczeniu przy odrobinie chęci pokazało 8l.

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Arnold Zobacz posta
    Uff,to już koniec zabawy – Wygrałem

Nazwa:	wyzwanie finał.JPG
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	100.4 KB
ID:	6487

Muszę przyznać że 9,8 pojawiło się gdy już jechałem tankować i ze wszystkich sił starałem się ten wynik dowieźć po dystrybutor (jadących wtedy za mną gorąco przepraszam).

Teraz coś dla narzekających na to że komputery oszukują – Owszem oszukują!

Nazwa:	wyzwanie tankowanie.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	69.7 KB
ID:	6488

Policzcie sobie sami: Przejechałem 635km na 58,72l ON = ...
    Też byłem zdziwiony a tankowałem tak jak zwykle (do pełna, do wyłączenia się nalewaka)

Małe podsumowanie:

Czy było warto ? - Oczywiście że tak bo wygrałem zakład i nie dość że spaliłem średnio mniej niż 10 l / 100 km to jeszcze zbliżyłem się do spalania katalogowego dla jazdy miejskiej (9,7 l/100km ). Nie mówiąc już o zaoszczędzeniu paru złotych.

Jednak z drugiej strony ciągłe kontrolowanie spalania było bardzo frustrujące a nienaturalny dla mnie sposób jazdy oraz rezygnacja z komfortu (zamknięte okna, brak klimy, jazda na „drewnianych” kołach) było wręcz męczące.
    Dodatkowo przez dużo wolniejszą jazdę i konieczność rezygnacji z używanych zazwyczaj przeze mnie skrótów (dróg gruntowych, polnych i jazdy na przełaj) bardzo wydłużył mi się czas dojazdu do klientów a co za tym idzie długość pracy – ponad godzinę dziennie !

To była fajna zabawa ale jak dla mnie tylko zabawa – Od jutra jeżdżę „normalnie”.
    No może prawie normalnie bo postaram się wykorzystać na co dzień doświadczenia z tej zabawy. Wyzeruję wskazanie średniego długoterminowego spalania i zobaczę jakie będzie za miesiąc.

Post scriptum:
    Jak wspomniałem auto wcześniej było na przeglądzie i gdy tam „odpoczywało” (cały dzień) do pracy wziąłem Touarega. Pokażę Wam jego spalanie bez żadnych „zabaw”, czarów i wyrzeczeń z mojej strony w tych samych warunkach:

Nazwa:	wyzwanie spalanie vw.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	79.6 KB
ID:	6489

To tak dla tych, którym chodzi po głowie zakup Land Cruisera do celów domowych
    Ale wiesz, że komputery przekłamują? :-). W VAGu jeszcze nie spotkałem się, żeby komp pokazywał dobrze. Na ogół zaniża, średnio około pół litra mi zawsze wychodziło a bywało że i pod liter podchodziło. Dla odmiany w renówce komp zawsze zawyża 0.3 do 0.5.

Awatar Rules

Domyślnie

Z ciekawości, jak wyglądały Twoje analizy spalania w vag'ach, ile ich było i w jakich modelach że masz takie rozległe i dokładne dane? PS: podobno właściciele Reno co jakiś czas muszą podjeżdżać pod dystrybutor na stację i oddawać paliwo z baku, bo stałe przybywa...

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    Ale wiesz, że komputery przekłamują? :-). W VAGu jeszcze nie spotkałem się, żeby komp pokazywał dobrze. Na ogół zaniża, średnio około pół litra mi zawsze wychodziło a bywało że i pod liter podchodziło. Dla odmiany w renówce komp zawsze zawyża 0.3 do 0.5.
    No dobrze - Przyjmijmy że komputer Toarega zaniżył o te 0,5 l (tego nigdy nie sprawdzałem).
    Nadal mamy różnicę 12,3 vs 9,8 przy normalnej jeździe. Pradikiem musiałem się nieźle wysilać by ten wynik (9,8 ) osiągnąć.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów