Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: Skoda Scala | PIERWSZY TEST

Awatar dżony
    Auto
    Mitsubishi Space Star

Domyślnie

Mnie śmieszy rozdmuchiwanie oczekiwań wobec tego modelu, otóż abstrahując od narracji Skody z wycieczki do Chrowacji to poprzednik czyli Rapid był dość niszowym modelem patrząc na sprzedaż w Europie, w swoim najlepszym roku sprzedawał(2014) się nieco gorzej niż np. Giulietta w swoim najlepszym roku(2012), a lepsze wyniki sprzedaży przez 4 lata niż Rapid w najlepszym roku miał taki C4 II, o którym mało kto pamięta, nie ma co zakłamywać rzeczywistości, że to była "kura znosząca złote jaja", zwłaszcza w tym segmencie, gdzie ciężko liczyć na wysoką marżę.
    Pewnie z powodu "sukcesu" poprzednika, Skoda zdecydowała się na zmianę nazwy i pozycjonowania następcy.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 14-04-2019 o 19:54

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

się śmiejecie, ale z tym miejscem na nogi, to jest ten prosty trik, za który Niemcy ich nienawidzą
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

wszyscy narzekają na ceny nowej Scali jakby nie zauważali jaki poziom osiągnęły ceny aktualnych kompaktów. Na tle i30 czy ceeda cena wydaje się być zawyżona (co jednakże rekompensuje żwawszy silnik i lepsze wyposażenie) ale na tle Focusa czy Mazdy III już wcale taka wysoka nie jest.

Dla mnie osobiście największą przeszkodą w zakupie Scali jest oferta silnikowa. Jak kupowałem OIII to powyżej 150 koni było jeszcze kilka jednostek napędowych. Tutaj 150 koni to maksimum i to jeszcze z automatem. Jeżeli Scala ma uchodzić za pełnoprawny kompakt to powinna mieć ofertę silników podobną do konkurencyjnych modeli.

Uprawnienia umieszczania postów