Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Skoda Scala | PIERWSZY TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Skoda Scala | PIERWSZY TEST

Zapraszam Was do dyskusji na temat pierwszego testu nowej Skody Scali.

Fotogaleria:

#drivetastefully

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Skoda Scala | PIERWSZY TEST

Nowa Skoda i zero postów? Wszystkich zatkało z wrażenia?

Wszystko wydaję się spoko, jest progress względem Rapid, jest całkiem fajny samochód. Niby wszystko gra, ale... Jeśli dobrze rozumiem to jest klasa kompakt, ale gdzieś tak dolna część klasy? Taka baaardzo naciągnięta klasa B, B+ czy jak to tam nazwać. Nie pasuje mi tylko do tego cena i nie bardzo rozumiem jej uzasadnienie. Dobrze wyposażona wersja 1.5 TSI przekracza 100 tys. Przecież to jest jakieś kuriozum. Nie rozumiem też dlaczego Rapid nie ma być odniesieniem tylko Octavia, kto im kazał tak Rapida sknocić? Skoro Scala to jest taki prawie-kompakt, to Octavia będzie pewnie prawie-średnia to niech ceny będą też prawie-prawie. Powariowali z tymi cenami i klasami.
    Ostatnio edytowane przez Michael-Ś ; 10-04-2019 o 18:58

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Inaczej. Konstrukcyjnie wykorzystuje platformę z Polo i Ibizy. Jednak jest ona tak rozciągnięta, że wymiary są już stricte kompaktowe, choć szerokość nieco mniejsza niż topowych przedstawicieli, ale bardzo zbliżona do Tipo. Moim zdaniem ten model powinno traktować już jako segment C, choć właśnie taki na skraju, na jego dolnej aktualnie granicy. Dodajmy, że kiedyś byłoby to auto klasy średniej, a wymiary Scali odpowiadają kompaktom sprzed kilku lat.

Druga rzecz - nikt nie zakłada tutaj budżetowego charakteru. Jakościowo jest lepiej od Octavii i ma to być dopełnienie gamy kolejnej generacji tego auta. Zadebiutuje ona za około rok.

Awatar Rules

Domyślnie

Ciekawe ile będzie kosztowała nowa Octavia... 100tys zł w podstawie?

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

Dokładnie, auto zrobione po to by wywindować cenę kolejnej generacji Octavii pod 100K.
    Przyjdzie Kowalski do Skody po Octavię i go zatka, wtedy sprzedawca zaproponuje Scalę. O tu prosze, zmieści się Pan w 70K.

I nie mówię tego tylko o Skodzie. Powoli ceny aut kompaktowych / średniej klasy sprawiają mi ból głowy. Za chwilę kompakty będą startować od 99K

Ale dodam, że Scala to pierwsza skoda, ktora mi sie podoba

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Fiat Tipo ze znaczkiem Skody i astronomiczną ceną. Moim zdaniem powinno się ją plasować dokładnie tam, gdzie Rapid, bo to normalne że auta z generacji na generację rosną i niestety drożeją. Porównanie z Octavią trochę bez sensu, lepiej porównać choćby z Golfem, Focusem czy innym kompaktem z nadwoziem hatchback pokazałoby gdzie Scali miejsce, jeżeli ktoś jeszcze po silnikach nie zgadł.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar mapaul
    Auto
    Honda Civic 4D 2009 1.8

Domyślnie

Scala niby urosła w stosunku do Rapida, ale wciąż jest węższa niż standardowe kompakty. Wsiadałem do Scali na poznańskim Motor Show, rzut oka na podłokietnik i myśl "a ten co taki skurczony" :-)
    Trzeba jednak przyznać, że wnętrze zyskało na jakości i sprawia wrażenie zdecydowanie przyjemniejszego niż w Rapidzie.
    Na targach obok stał Kamiq i choć z renderów niespecjalnie mi się podobał to na żywo mały suvik zaintrygował mnie dużo bardziej niż Scala.
    Co do cen - no cóż, windowanie cen do poziomu aktualnej Octavii wieszczyłem już w innym wątku, więc zszokowany nie jestem. To było do przewidzenia.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Kiedyś już o tym wspominałem, ale powtórzę.
    Cena, na papierze wysoka, ma po części swoje uzasadnienie w bogatszym wyposażeniu seryjnym niż większość pełnoprawnych kompaktów. Takie standardowe elementy jak pełne światła ledowe przód + tył (w podstawie ledy na odbłyśnikach nie soczewce, ale zawsze), asystent pasa ruchu, front assist, klima (patrz np. nowy civic), dotykowe radio + bluetooth, czy podłokietnik, to nie są oczywiste elementy w podstawowych wersjach u konkurencji. Zawsze to kilka tysięcy, które potencjalnie możnaby urwać, a wtedy już dla wielu cena byłaby akceptowalna. Tylko sami tu często narzekacie, że producenci często ogałacają samochody z wyposażenia, żeby tylko móc napisać "cena już od...". Tu postąpili trochę inaczej i też źle.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Aby wydać ostateczny werdykt na temat Scali należałoby ją porównać z dwoma najtańszymi pełnoprawnymi kompaktami na rynku, czyli z Astrą i Megane. Być może nawet Peugeot 308 jako konstrukcja trochę przestarzała byłby do wyrwania w dobrej cenie...

Tipo jest już jednak o krok za Scalą jeśli chodzi o nowoczesne dodatki i jakość wykonania wnętrza. Oczywiście jest to auto tańsze, ale o tym, czy ta różnica w cenie jest w pełni uzasadniona decydować będą klienci.

Moim zdaniem Scala robi dobre wrażenie, ale cena jest niezbyt rozsądnie skalkulowana, co zrobiono celowo aby podnieść „status i prestiż” Octavii. Kłopot w tym, że pewnie nowa Octavia będzie już tak droga, że za podobne pieniądze do wzięcia będzie Talisman albo Insignia...

Wolałbym za tę cenę pójść do salonu Renault lub Opla i powalczyć tam o jakieś rabaty na auta klasy C.
    Ostatnio edytowane przez rydzyk ; 11-04-2019 o 06:26

Domyślnie

Upodabniają się do niemieckich linii, ale muszę przyznać że wychodzi im to bardzo na plus!

Uprawnienia umieszczania postów