Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Roborace - wyścigi samochodów autonomicznych | NEWS

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Roborace - wyścigi samochodów autonomicznych | NEWS

Drive tastefully!

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Moim zdaniem świetny pomysł, ciekawe będzie porównanie czasów osiąganych przez żywych kierowców z tymi całkiem autonomicznymi (ja bym w sumie dla porównania puścił kilku żywych kierowców przez cały wyścig). Ciekawe jak blisko limitu będzie w stanie jechać "komputer" w zmieniających się warunkach (temperatura, wiatr, przyczepność, zużycie opon, temp. hamulców, itp.), jak ostro będzie ze sobą walczyć, no i jak szybko dokona się postęp między kolejnymi wyścigami / sezonami.

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Rozumiemy, że postęp technologiczny pozwala na uruchomienie takiej kategorii, ale można odnieść wrażenie, że jest to koncepcja wprowadzona na siłę, gdyż trudno znaleźć dla niej uzasadnienie. Jak tutaj kibicować – samochodowi? W wyścigach najważniejsze są umiejętności kierowcy, a te tutaj zostaną całkowicie wyciągnięte z równania i zastąpione linią „jedynek i zer” w kodzie.
    W wyścigach najważniejsze są umiejętności kierowcy? Chyba ktoś dawno nie oglądał F1 Dla mnie nie ma w tym nic złego. Ja np. we wspomnianej F1 kibicuję zespołowi, a nie konkretnemu kierowcy, więc tutaj analogicznie nie widzę problemu, by kibicować konkretnemu teamowi.
    Faktycznie pomysł jest bardzo futurystyczny i na podium może być dość dziwnie () ale nie byłbym aż tak sceptyczny. Zobaczmy co z tego wyjdzie
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Uprawnienia umieszczania postów