Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Najgłupsza stłuczka

Domyślnie Najgłupsza stłuczka

Zdarzyło się Wam jakieś totalnie idiotyczne zderzenie - takie z Waszej winy?
    Ja kiedyś w manewrując przy parkowaniu w centrum pomyliłem biegi (1 zamiast R, zapomniało się o pierścieniu) i przydzwoniłem w kosz na śmieci - niedaleko był monitoring, więc trzeba było bulić
    Na szczęście dostarczycielem małej architektury dla miasta był mój znajomy, więc wszystko rozeszło się po kościach

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Tak, zdarzyła się i to jeszcze "głupsza" niż twoja

Wiosna, ciepły Maj, dziewczyny ubrane już baaardzo wiosennie itd.
    Jadąc uliczką za innym autem zagapiłem się na nie i niestety najechałem mu na zderzak.
    Uszkodzenie na szczęście było niewielkie a i auto niezbyt wartościowe (stary zużyty Polonez).
    Początkowo był trochę zły ale jak mu wytłumaczyłem przyczynę najechania to wykazał zrozumienie , uśmiechnął się z politowaniem i przyjął "rekompensatę".
    Żona do tej pory naśmiewa się ze mnie jak jedziemy razem i mijamy takie "zjawiska"
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

W identycznej sytuacji odbiłem się od krawężnika, obyło się bez stłuczki

Domyślnie

ja miałem stłuczkę w zeszłym tygodniu. Na parkingu przed sklepem wjechał we mnie dostawczy Peugeot. Mnie nie było w samochodzie, a co ciekawe, kierowcy Peugeota też nie było w samochodzie. Zapomniał o ręcznym...

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

No nie wierzę że nie mieliście żadnych zabawnych przygód
    Bo mnie ciągle się jakieś przytrafiają i to zarówno te motoryzacyjne jak i zawodowe.

Tak na zachętę może jeszcze jedna (motoryzacyjna):

Zima (zaspy, ślisko itp.), środek nocy.
    Wracałem z wyjazdu od klienta i zobaczyłem auto leżące (a w zasadzie wiszące) w rowie.
    Zielona Vectra B zawisła na burcie rowu tak że tył auta nurkował w rowie a przód i przednie koła wisiały nad jezdnią.
    Przy aucie zobaczyłem proszącego o pomoc kierowcę .
    Tłumaczył się że wpadł w poślizg, wykonał parę piruetów i wleciał do rowu (normalka).
    Nic się nie stało zarówno Jemu jak i autu, tylko że nie może wyjechać.
    Jako że jestem dość często proszony o taką pomoc, jestem na to przygotowany i zawsze wożę ze sobą linę holowniczą (rzadko który kierowca ją posiada).
    Ustawiłem się tyłem, zaczepiliśmy linę, włączyłem reduktor i zacząłem powoli wydobywać Vectrę (i jej właściciela) z opresji.
    Nagle moim autem wstrząsnęło, usłyszałem huk, później syczenie a w lusterku zobaczyłem kłęby pary.
    Okazało się że kierowca podczas wyciągania wsiadł do auta włączył jedynkę i gazował myśląc ze mi tym pomoże.
    Gdy jego koła złapały już przyczepność auto „wystrzeliło” prosto w mój tył nadziewając się na mój (3,5-tonowy) hak i stalowy, dodatkowo wzmocniony zderzak.
    Gdy zobaczyłem prawie rozpłakanego właściciela i rozmiar zniszczeń jego auta (zderzak, maska, lampy, chłodnica) to aż mi się go żal zrobiło i odholowałem go do jego domu.
    U mnie skończyło się na lekkim skrzywieniu zderzaka, który później naprostował mi zaprzyjaźniony kowal i stłuczeniu umieszczonego w nim kierunkowskazu (szybka za parę groszy).
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Ach, Vectra B...
    Wracam z delegacji służbowym autem. "Ekspresowa" obwodnica Pabianic posiada taki zakręt, za którym jest podjazd pod wzniesienie. Jadę spokojnie lewym pasem pod to wzniesienie i nagle z Vectry B jadącej prawym odpada tłumik, odbija się od jezdni i wpada prosto pod moje lewe przednie koło. Auto wybija w powietrze, upada, a ja czuję, że z kołem jest coś nie tak. Po zatrzymaniu - totalnie rozerwana opona, pęknięta i wygięta felga i niewiadomo co jeszcze.
    O dziwo, właściciel tłumika się zatrzymał i zaproponował 100 zł.
    Skończyło się na naprawie z jego OC, prócz opony i felgi trzeba było wymienić jeszcze bodajże łożysko.

Już po zdarzeniu z Fabią obawiałem się Opli - teraz mam wstręt i na Ople uważam szczególnie!

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Pewnie Vectra chciała wyeliminować szkodnika z drogi :-).

- - - Aktualizacja - - - -

Jak jaszczurki odrzucają ogon, vectra miała opcję exhaust detatch :-).

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Tak, ople zdecydowanie mają coś z tłumikami...

[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190511/dd4917dc03ec1d99a5ed455248207607.jpg[/IMG]

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Mojemu ojcu w astrze tez tlumika odpadl podczas jazdy. Samochod z 2005 roku 1.6 benzyna.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez NoneStinkbug Zobacz posta
    Zdarzyło się Wam jakieś totalnie idiotyczne zderzenie - takie z Waszej winy?
    Ja kiedyś w manewrując przy parkowaniu w centrum pomyliłem biegi (1 zamiast R, zapomniało się o pierścieniu) i przydzwoniłem w kosz na śmieci - niedaleko był monitoring, więc trzeba było bulić
    Na szczęście dostarczycielem małej architektury dla miasta był mój znajomy więc wszystko rozeszło się po kościach
    I jeszcze świeża historia. Zatrzymuję się przed skrzyżowaniem. Skręcam w prawo, ale kątem oka widzę że przez przejście przechodzi pieszy. Zatrzymuję się, patrzę czy jest miejsce żeby się wycofać... a gość za mną bezceremonialnie wjeżdża mi w kuper - jego wina jak byk, ale jak mnie zwyzywał...
    Ostatnio edytowane przez Seth ; 20-05-2019 o 09:08

Uprawnienia umieszczania postów