Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jak zdobyć licencję wyścigową? [PORADNIK]

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Jak zdobyć licencję wyścigową? [PORADNIK]

W tym roku miałem okazję przejść przez cały proces pozyskania licencji wyścigowej. Przygotowałem dla Was poradnik, w którym przedstawiłem cały ten proces, włącznie z kosztami. Zapraszam do dyskusji na temat newsa dotyczącego Jak zdobyć licencję wyścigową? [PORADNIK].

Fotogaleria:

Drive tastefully!

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Dzięki za poradnik, ostatnio nawet z ciekawości zacząłem sobie o tym czytać i ciężko było znaleźć jakieś konkretne informacje, więc poradnik jak najbardziej przydatny. Wiesz może, czym tak na prawdę jest ta licencja na gruncie międzynarodowym? Czy to jest National B, czy A. Jeśli B, to jak wygląda dalsza droga do A?

Pytam, bo co prawda w najbliższym czasie raczej się za to nie zabiorę, ale fajnie byłoby wiedzieć, jak wygląda polska część ścieżki do startu w takim np. RCN (wymagana licencja National A):
    https://www.bridgetogantry.com/nurbu...leife-in-2018/

A potem te licencje międzynarodowe - jak wygląda hierarchia tego i jak się do tego dochodzi?

No i skoro zrobiłeś licencję, to jakie masz plany na starty?

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Start jest póki co gościnny - zostałem zaproszony do udziału w rundzie KIA Platinum Cup. Za kółko wsiadam już w piątek i ruszam na podbój Red Bull Ringu. Być może jeszcze będzie okazja w tym sezonie ponownie zasiąść za kierownicą tego auta - kto wie.

KIA przeprowadziła mnie przez cały proces zdobycia licencji, tak więc miałem jasny pogląd na ten temat. Czy planuje coś w przyszłości? Kto wie, ale wszystko zależy od budżetu. Nie od dzisiaj wiadomo, że motorsport to droga zabawa, a sam zakup kombinezonu, bielizny (golf, kalesony i skarpety), butów i rękawic to lekką ręką 4000-5000 zł (aby mieć wszystko z homologacjami), zaś kask to kolejny tysiąc z hakiem, zwłaszcza dla modeli z HANSem.

Co do licencji międzynarodowej - nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale polska licencja umożliwia normalne starty w zagranicznych seriach. Jest ona w pełni zgodna z regulaminem FIA i respektowana na afair na całym świecie. Ja właśnie jadę w Austrii, a większość rund KIA Platinum Cup odbywa się poza Polską (z wyjątkiem rundy w Poznaniu).
    Drive tastefully!

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Liczyłem, że coś Wam tam więcej na tej "teorii" o rodzajach licencji powiedzieli. W tej tabelce z linka, który podałem wcześniej, jedna z serii (RCN) wymaga tylko National A, więc nie jest dla mnie zaskoczeniem, że Twoja licencja jest uznawana za granicą, ale skoro są dwa progi (A i B), gdzie A przykładowo w UK wymaga 6 startów, to myślałem, że i u nas jest jakiś czytelny podział i jakaś tabelka w regulaminie, która to objaśnia.

Tak czy tak, dzięki za podzielenie się wiedzą i powodzenia w Austrii .

Uprawnienia umieszczania postów