Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 130

Wątek: 2019 KIA Proceed GT-Line 1.4 T-GDi 7DCT

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Jeżeli będzie palić tyle co 1.4 to okey, ale jeśli ta jednostka też nie jest ekonomiczna jak właściwie wszystkie benzyny od Kii to zabraknie jedynego rozsądnego wyboru z palety silnikowej. Ewentualnie diesel jeszcze będzie rozsądny, ale przecież nie każdy chce diesla.

Auto
    -

Domyślnie

Co ciekawe 1.5 T-GDI jest w dwóch wersjach: zwykłej i mhev (4000 dopłaty). W Hyundaiu i30 jest tylko mhev... I dochodzimy do ciekawej sytuacji, gdzie dopłata do diesla staje się minimalna. Zamiast tego mheva wolałbym już wziąć 1.6 CRDI, mimo że ma 24 KM mniej.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    The mighty Abarthonio

Domyślnie

Hyundai powoli wycofuje się z diesli. Docelowo chcą pójść w kierunku Toyoty, czyli postawić na hybrydy. Dlatego chociażby w Tucsonie nie będzie nic ponad diesla 1.6 CRDi 136 KM.
    #drivetastefully

Auto
    -

Domyślnie

Hyundai tak, KIA (jeszcze) nie. Zresztą to bez znaczenia, póki co jest opcja wyboru diesla i można mieć takie przemyślenia.

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Kia też odchodzi od diesli. W Proceedzie od 2021 wycofują. A nowy 1.5 ma podobno palić tyle co 1.4 przy lepszych osiągach i emisji spalin.

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

41tys. przebiegu i pierwsze chochliki. Podłokietnik zaczął trzeszczeć, im zimniej tym głośniej. Gdy mrozy, trzeba jechać z łokciem na nim, bo można oszaleć. Hamulec postojowy zaczął skrzypieć przy zwalnianiu. To pierdoły, czekam do przeglądu 45tys by je zgłosić. Z plusów: albo charakter mi mięknie, albo auto pali coraz mniej wraz z przebiegiem. Pierwsze 20tys to średnie spalanie 7 litrów, teraz regularnie 6,5 pokazują interwały. Odkryłem też cudowny preparat do utrzymania wnętrza w czystości - Polytop Kunststoffpflege, rewelacja, nigdy nie widziałem czegoś tak antystatycznego i zakrywającego zarysowania plastików zarazem. Jestem też po pierwszym prawdziwie zimowym wyjeździe, ferie pod Śnieżnikiem gdzie napadało 40cm śniegu - opony Nokian WRD4 bez zarzutu, bardzo pewne.

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Oby w serwisie znaleźli rozwiązanie i nie zostawili chochlików, bo różnie bywa. Generalnie z tego co widzę, nie ma równych serwisów ASO w Kia, każdy jest inny, w każdym inne rzeczy wezmą w ramy gwarancji lub inne rzeczy pozwolą zrobić by jej nie utracić. Dla przykładu, u mnie w Wejherowie mogę wygłuszyć wnętrze (nie u nich, tylko w osobnym serwisie) - tj. drzwi, nadkola, bagażnik bez utraty gwarancji. Jak widziałem na grupie FB jestem ewenementem bo wszędzie indziej straszyli utratą. Dziwne to bardzo i trochę pokazuje jeszcze braki w podejściu do klienta, natomiast z mojego serwisu jestem bardzo zadowolony, ale być może to dlatego że firmowo już tam jesteśmy klientami 15 lat.

Z tym spalaniem to możliwe, że po czasie się ustabilizowało na niższym poziomie.

Ja z Nokianów też jestem mega zadowolony, ostatnio nas zasypało, a tu żadnych problemów kompletnie. GT jest chyba jeszcze ciutek niższy i na takim śniegu co zderzakiem szorowałem po śniegu dalej wyjeżdżał bez problemu.

Przebieg zrobiłeś już nie mały, daj znać jak z tymi uwagami odnośnie hamulca i podłokietnika.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Ja byłem ostatnio w ASO wymienić olej i nawet power boxa pod maską nie zauważyli

Tapatalk @ Huawei P30

Auto
    -

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez filippo5050 Zobacz posta
    Dla przykładu, u mnie w Wejherowie mogę wygłuszyć wnętrze (nie u nich, tylko w osobnym serwisie) - tj. drzwi, nadkola, bagażnik bez utraty gwarancji. Jak widziałem na grupie FB jestem ewenementem bo wszędzie indziej straszyli utratą. Dziwne to bardzo i trochę pokazuje jeszcze braki w podejściu do klienta
    Takie wygłuszenie to przecież rozbieranie połowy auta w środku, więc utrata gwarancji wydaje się logiczna. Oczywiście na to co w środku, a nie na silnik. Druga sprawa to jakość złożenia wszystkiego do stanu przed "rozbiórką". Firmy się przechwalają i wrzucają ładne zdjęcia montażu wygłuszenia, szkoda że jak przychodzi co do czego to już tak różowo nie jest.

Auto
    Kia Proceed GT

Domyślnie

Gdybym chciał wygłuszać deskę rozdzielczą lub podwozie czy dach to wtedy równałoby się z utratą gwarancji, ale przez bagażnik, nadkola i drzwi nie przebiegają prócz sterowania oknami i lusterkami inne elementy stąd taka ich odpowiedź. Popytałem kilka firm, ceny za wygłuszenie mnie zdziwiły bardzo na plus, no i ta jedna, którą wybrałem opinie ma bardzo dobre, także mam nadzieję, że niespodzianek nie będzie.

Uprawnienia umieszczania postów