Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 93

Wątek: 2019 KIA Proceed GT-Line 1.4 T-GDi 7DCT

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Chodzi o grupę facebookową "Proceed Polska" - ma niecałe 600 użytkowników, ale dość aktywne forum, codziennie po kilka nowych tematów. Faktycznie ludzie tam są specyficzni zwł. właściciele GT, jak ktoś ma słabszą wersję to się tak nią nie podnieca . Wspomniany wynik to dokładnie 6,6 a nie 6,5 jak mi się początkowo wydawało i został osiągnięty przez założyciela grupy aplikacją Drag Racer, wrzucał na forum screeny ze szczegółami pomiaru, ale przez smartfona nie mogę ich pobrać teraz w pracy. Nie wiem na ile to miarodajny wynik, ale myślę, że niezależnie od tego do setki tuż poniżej 7 sekund można uznać za wiarygodne. Auto może nie ma najwyższej mocy, ale za to szybką skrzynię biegów i niedużą masę.
    Na grupie też chwalą się rekordami spalania i jest gość co 4,8 w tym modelu wyciągnął ze średnią prędkością ok 70kmh. Z reguły jednak średnie spalanie w GT ludzie mają po 8-9litrów. U mnie w 1.4T po 4k kilometrów jest średnia 7,2, a najniższe to 5.4, ale muszę nad tym popracować, bo mało okazji jak dotąd do bicia rekordów.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

W te 4,8 w GT nie uwierzę.
    Mi średnio żre 9-10, najniżej w bardzo spokojnej trasie było 7,2. A jak walnę w palnik to i 14 potrafi zeżreć.
    Oczywiście pisze o Ceedzie 2, ale silnik ten sam.

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

4,8 to w dyzlu bez dłuższych tras ciężko utrzymać

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Da się osiągnąć takie spalanie w GT, tylko muszą być spełnione konkretne warunki:
    - optymalna pogoda, wyłączona klima;
    - pusta droga przez dłuższy czas, bez przeszkód typu światła itp;
    - odpowiedni rejon kraju czyli najlepiej północ bo tam jest wszędzie płasko;
    - trasa może być z górki w taki sposób, że się tego gołym okiem nie dostrzeże, ale na przestrzeni tych 50-100 km może cały czas łagodnie opadać;

Sam widzę jakie mam różnice w spalaniu w 1.4 w zależności od powyższych czynników. Nie mieszkam w górach, ale teren pagórkowaty oznacza non stop jazdę albo pod górkę albo lekko w dół i tak cały czas. Do tego upały, mocno zurbanizowany teren i wynik nie do osiągnięcia.

Nie ma sensu się ścigać na spalanie bo to są dyskusje takie jak o tym "ile pali w mieście". I jeden twierdzi, że 12 (bo mieszka w Wawie), a ja twierdzę, że 8 bo mieszkam w Rzeszowie. A ktoś w płasko położonym mieście powiatowym będzie miał poniżej 7.
    Każdy mieszka w mieście, każdy jeździ takim samym samochodem i każdy ma rację.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Wszystko się zgadza, oprócz północy gdzie jest płasko ? Na Żuławach ?

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy jak jechałem A1 zaraz za Łodzią było „Jak tu płasko”

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar Arrival
    Auto
    Kia Proceed 1.4 T-GDi 7DCT

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez norek Zobacz posta
    Wszystko się zgadza, oprócz północy gdzie jest płasko ? Na Żuławach ?
    Wszędzie Moje życie w 90% zamyka się w województwach podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim. Gdziekolwiek się na północ się nie ruszę tam widzę płaską podłogę jak od poziomicy .

https://pl.maps-poland.com/img/0/polska-terenu.jpg mapa sporo tłumaczy, zwłaszcza, że dla mnie "na północ" to najczęściej Radom->Warszawa, Łódź->Poznań/Szczecin, Łódź->Trójmiasto.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

I wszystko jasne jak Łódź jest na północy Polski to ja mieszkam na Łotwie

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Jest na północ od miejsca najczęstszego pobytu, a nie Polski, tak by brzmiało lepiej i precyzyjniej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Oj tam, jakbyśmy wszyscy byli za precyzyjni to forum by zamarło

Uprawnienia umieszczania postów