Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85

Wątek: 2019 KIA Proceed GT-Line 1.4 T-GDi 7DCT

Auto
    D-4D

Domyślnie

Pierwszy raz widzę pomarańczowego Proceeda i muszę powiedzieć że wygląda całkiem dobrze. Temu autu chyba dobrze w każdym kolorze.

Auto
    508 2019

Domyślnie

Gratuluję zakupu. Ja też jestem zainteresowany Proceedem, dzwoniłem do pobliskiego salonu Kii, ale... już sprzedali model testowy... Niestety jeszcze nie widziałem tego auta na żywo
    zoom-zoom

Awatar Ketos

Domyślnie

Gratuluję! Jedno z moich motoryzacyjnych marzeń. Nawet konfiguracja się zgadza
    Czekam na więcej zdjęć i pierwsze wrażenie z użytkowania. Szerokości

Awatar mapaul
    Auto
    Honda Civic 4D 2009 1.8

Domyślnie

Przyłączam się do gratulacji ! Sylwetka przyciąga wzrok - nie ma dwóch zdań.
    Świetnie wyglądają te felgi. Tylko jak przekłada się ich rozmiar na komfort jazdy ?

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Wybaczcie ale napisałem tutaj naprawdę dlugi post, a jak chciałem skorygować literówkę, cały się skasował, nie powtórzę tego wobec tego więcej fot i wrażeń po urlopie za tydzień. Jednym słowem - rewelacja. Jest parę niedociągnięć, ale takiej ślicznotce się je wybacza

- - - Aktualizacja - - - -

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kia2av.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	46.9 KB
ID:	6494
    Ok, powrót weny. Wrażenia po 600km.
    - design robi robotę, choć większość chwali nie kształty, a kolor - wybrałem, bo to jedyny zarezerwowany wyłącznie dla najdroższych wersji GT-Line i GT w rodzinie Ceeda, przez co pewnie będzie ich najmniej na drodze, miał się wyróżniać. Wygodna automatyczna klapa, otwiera się sama gdy się stoi za nią z kluczykiem w kieszeni przez parę sekund - niestaty kształty wymuszają wąski i wysoki otwór załadunkowy jak w Alfie 156 Sportwagon. Sam bagażnik pojemny, choć od fabrycznych 594l trzeba odjąć ze 100l podzielone między schowki w podwójnej podłodze - jest ich tak dużo, że by je efektywnie wykorzystać, trzeba by podzielić bagaż, co jest niewygodne, więc na długi wyjazd wymontowałem podwójną podłogę i kładę bagaż bezpośrednio na koło zapasowe. W polskim Proceedzie nie ma organizera przestrzeni bagażowej, jaki zaznamy w zwykłym SW - nie ma go nawet w opcji ani w akcesoriach. Niezrozumiałe.
    - wnętrze dobrze wyciszone, na forum Ceeda narzekają na hałasy od drzwi i bagażnika, podobno Proceed jest lepiej wyciszony i potwierdzam, moje ucho nie narzeka na nadmierne szumy czy odgłosy zawieszenia. Opcjonalne audio JBL jest ok, choć pewnie tutaj jakiś audiofil musiałby się wypowiedzieć Fajna jest opcja skupienia dźwięku na przodzie kabiny, przez co u dzieci na tylnej kanapie jest ciszej. Silnik ma dziwny trochę kosiarkowy odgłos stojąc na zewnątrz, do kabiny to się nie przenosi przy normalnej jeździe. Sporo piano black, zwłaszcza to na konsoli środkowej będzie się rysować gęsto... Miejsca jest dla nas dużo, choć tak napisałbym o każdym aucie - jesteśmy nieduzi z żoną, a z tyłu wozimy bobasy, nie potrzebujemy auta klasy Passata do szczęścia. Obiektywnie na tylnej kanapie miejsca jest mniej niż w Ceedzie SW - projektanci woleli przesunąć tylną kanapę do przodu, by móc chwalić się większym bagażnikiem.
    - Fotele (opcjonalne skóra + zamsz) bardzo wygodne, choć dla takiego szczuplasa jak ja trochę za szerokie przez co słabo trzymają na zakrętach. Jednak spotkałem się z opinią większego kierowcy, że w końcu trafił na wygodne fotele, bo większość jest dla niego za wąska i dlatego chwalił te z Proceeda - zatem jeśli jesteś duży, na pewno nie będziesz narzekał. Z wożonych przeze mnie ludzi paru chwaliło długie siedzisko podpierające uda, paru mówiło z kolei że jest za krótkie... zatem co kto lubi. Kia zaoszczędziła na elektryce, w GT-Line niedostępna jest taka regulacja siedzeń, jedynie odcinek lędźwiowy regulujemy guzikiem, jednopłaszczyznowo. Z kolei w GT tylko fotel kierowcy ma pełną elektrykę. W Polsce też nie zaznamy ogrzewania foteli na tylnej kanapie nawet w opcji (jest dostępne na rynkach zachodnich).
    - Osiągi super jak na 140KM, głównie zasługą bdb skrzyni dwusprzęgłowej, pełen komfort wyprzedzania, zwł. w trybie SPORT - załączam gdy widzę dłuższy sznurek do wyprzedzenia. Łopatek na kierownicy raczej nie będę używał, jak dla mnie to niepotrzebny bajer, tym bardziej że biegi można też samodzielnie lewarkiem zmieniać.
    - Zawieszenie jest twarde, ale dopiero na większych nierównościach każe mocno ściskać kierownicę. Podobno wersja GT jest o połowę twardsza, jak dla mnie była już za twarda. Tutaj na zimę planuję dokupić o cal mniejsze felgi (17") co jeszcze poprawi komfort. Obecne 18nastki to dopłata jedynie 1000zł - zdecydowanie warto!
    - Spalanie średnie z trasy (głównie krajówki, mało autostrad) to 7 litrów, w mieście 10,5 litra. Noga średnio ciężka, nie jestem zawalidrogą. Na forum ceeda mistrzowie ecodrivingu pokazują wyniki rzędu 5,2 litra z trasy, w praktyce pewnie przy spokojnej jeździe byłoby osiągalne 6 litrów na 100km poza miastem i 9l/100 w zabudowanym.
    - Zakrętów chwyta się jak gokart, moje audi A4 z 2010r tak dobrze nie skręcało, właściwości jezdne porównywalne z Focusem poprzedniej generacji (moi rodzice mają) czyli bardzo dobre jak dla mnie. Dopiero przy w pełni załadowanym aucie czuć nadsterowność na ciasnych szybkich łukach.
    - Przy wymianie oleju za parę tygodni muszę w serwisie zgłosić dwa chochliki - 1) stale powiadamia mnie, że tylny środkowy fotel ma niezapięty pas - nawet jak nikt tam nie siedzi. 2) nie łączy się z usługami online mimo poprawnej konfiguracji z wifi. Alternatywą byłoby android auto ale tutaj przeszkodą jest moja motorola, która nie pozwala na uruchomienie aplikacji ("niezgodna z telefonem" komunikat dla Android APK), muszę jeszcze poszperać w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez tomash_k ; 17-05-2019 o 22:49

Awatar Rules

Domyślnie

Zawsze bardzo mnie cieszy jak ktoś jest zadowolony ze swojego nowego nabytku i widać że po prostu sprawia mu radość. Szerokości życzę. PS: świetne auto.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Widzę, że ten problem z czujnikiem tylnej kanapy to się powtarza. W egzemplarzu którym jeździłem (GT) było to samo. A z ciekawości, nic nie leżało na siedzeniu?

Co do reszty, to jak mówiłem wcześniej bardzo dobry wybór i oby służył i cieszył jak najdłużej

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Dzięki za miłe słowa, co do fotela świeci się nawet przy pustym. Dzwoniłem do serwisu - mówią, że wiedzą, o co chodzi. Widocznie wiele tak ma.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Dopiero przy w pełni załadowanym aucie czuć nadsterowność na ciasnych szybkich łukach
    A nie czasem podsterowność?

Ja również gratuluję zakupu, Proceed robi wrażenie, a kolor jest niebanalny i pasuje. Oby tylko takie drobiazgi się pojawiały, a samochód służył wdzięcznie!

Awatar tomash_k
    Auto
    Kia Proceed III

Domyślnie

Racja, przód ucieka, nie tył.

Uprawnienia umieszczania postów