Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Wątek: Auto dla Jaśka

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie Auto dla Jaśka

Jasiek to syn, który w tym roku zostanie kierowcą i bezie potrzebował swojego pierwszego auta.

Auto musi być:
    - Nowe
    - Pięciodrzwiowe
    - Benzynowe
    - Klasy B

Auto musi mieć:
    - Manualną skrzynię biegów
    - Klimatyzację (najlepiej automatyczną)
    - AppleCarplay
    - Czujniki cofania (z wizualizacją)
    - Tempomat (najlepiej adaptacyjny)
    - Podłokietnik (z przodu)
    - Elektrykę szyb (najlepiej wszystkich)
    - Koło zapasowe (może być dojazdówka)
    - Bagażnik mieszczący co najmniej jedną dużą walizkę podróżną (nie chodzi o pojemność lecz o jej włożenie)

W aucie mile widziane będą:
    - Kamera cofania
    - Asystent pasa ruchu
    - Asystent martwego pola

Auto będzie użytkowane głównie w mieście plus raz w miesiącu trzygodzinna podróż drogami szybkiego ruchu (x 2 bo tam i z powrotem)
    Planujemy wydać na nie ok 60 tys zł

Po wstępnej selekcji, powiązanej z oglądaniem, przejażdżkami, i zbieraniem ofert u sprzedawców w salonach (rabaty, prezenty itd.) do finału zakwalifikowały się (sortowane od najtańszego):
    - Fabia 1,0 TSI 95KM 5MT Style + Kolor, Pakiet Comfort, el szyby tylne, koło zapasowe,
    za 59 900 zł
    - Rio 1,2 DOHC 5MT 84KM L + Kolor, Pakiet Aktywnego Wspomagania Jazdy, Kia Navi System
    za 60 500 zł
    - Yaris 1,5 111KM, 6MT Premium + Kolor, Pakiet City, Pakiet Style Y20
    za 61 136 zł

Macie jakieś sugestie ?
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Auto dla Jaśka

Ja bym wybierał między Yarisem, a Rio 1.4 (bez Navi, ale z systemami, za to 1.4 dużo lepiej radzi sobie na trasie, w mieście 1.2 czy 1.4 bez znaczenia).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Michael-Ś ; 15-06-2019 o 16:33

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Baz Navi a dołożył bym pakiet Styl

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Auto dla Jaśka

A jak 1.2 koniecznie to faktycznie bez Navi, ale Style. Navi jak jest Apple czy Android to mało daje, ewentualnie DAB+. Style to tylne szyby elektryczne, felgi 16 i lepsze opony [Michelin zamiast Hankoków], przyciemnione szyby i listwa chromowana, no i fajne tylne światła LED.

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Dzięki za zwrócenie uwagi - Zrobiłem błąd przy przepisywaniu oferty Rio
    Pakiet Stylistyczny jest już ujęty w cenie (w nim są między innymi el. szyby tylne, które chcieliśmy).
    Pakiet Navi jest konieczny by mieć interfejs AppleCarplay (trochę dziwne ale ...)
    Konfiguracja z silnikiem 1,4 wykraczała sporo poza budżet.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

To trochę dziwne, bo ja nie mam Navi i jak podłączę telefon przez usb to jest cały interfejs itd.

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

Michaelu, masz rację - od początku wydawało mi się to dziwne (łączenie nawigacji z interfejsem).
    Dziś dostałem ofertę i odpowiedź na pytanie o AppleCarplay z innego salonu.
    Okazuje się że nie trzeba zamawiać Navi bo interfejs jest w standardzie. Trzeba jedynie zainstalować aplikację na telefonie (ciekawe dla czego bo np. w Polo nie trzeba było tego robić).
    Mam nadzieję że to była jedynie nieświadomość (niekompetencja) poprzedniego sprzedawcy a nie np. próba naciągnięcia.

Niestety ta nowa oferta była mniej korzystna bo tak wyposażone auto przy uwzględnieniu promocji kosztowałoby: 1,2 - 61 600 zł / 1,4 - 64 500 zł.
    Jeżeli kupiłbym ją "na siebie" to mógłbym jeszcze skorzystać z ulgi na wykonywany zawód - 1 860 przy zakupie 1,2 oraz 1 910 zł przy 1,4 (59 740 / 62 590).
    Niestety auto będzie syna z współwłasnością żony (zniżki ubezpieczeń).
    Myślę jednak że przy wizycie w tym salonie dałoby się coś jeszcze "urwać".

Swoją drogą zastanawia mnie sens tych zniżek na wykonywany zawód:
    - Jak taka zniżka ma mnie skłonić do zakupu auta danej marki skoro we wszystkich innych salonach nogę dostać taką samą ?

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie Auto dla Jaśka

A z ciekawości, co daje ta aplikacja ? Bo nawet o niej nie słyszałem. I te oferty , które podałeś to 1.2/1.4 wersja L plus kolor, pakiet Style i pakiet tych systemów bezpieczeństwa?

Nie wiem czemu to służy, ale mi sprzedawca tłumaczył , że mają bardzo niskie marże salonowe i nie mogą rabatować, a te zniżki to chyba importer daje na cały kraj, ale głowy nie dam. Zniżki były dla prawników, wykładowców uczelnianych, duchownych i lekarzy jeśli pamięć mnie nie myli

Tak wygląda u mnie ten interfejs po USB, tak na szybko zrobione.

[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190618/7924c1d99770bf14e6e371b101b9d6b8.jpg[/IMG]

Awatar Arnold
    Auto

Domyślnie

- Też nie wiem co daje ta aplikacja. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, które auto wybrać dla tego jej nie instalowaliśmy.
    - Te oferty dotyczą już skonfigurowanych aut (po naszemu).
    - Tak, to jest promocja importera (ogólnokrajowa) a z tym słabym rabatowaniem to chyba jakaś „ściema” bo przecież poprzedni sprzedawca wycenił takie samo auto na 60 500 i to już z pakietem Navi (który okazał się być niepotrzebny).

Zniżki dla grup zawodowych może i miałyby jakiś sens gdyby różne marki premiowały różne zawody – Jakiś sens wizerunkowy, trochę taki marketing szeptany np. Toyota lekarzy, Volvo prawników, Skoda księży a Dacia rolników – czy jakoś tak. W przypadku gdy wszyscy dają tym samym grupom to nie wiem po co one są.

Auto
    ?

Domyślnie

Są po to żeby poczuć się uprzywilejowanym i trochę mniej zapłacić.Przecież doktor z alpejskiej wioski może tak samo jeżdzić bmw 3 xdrive jak i Volvo xc60 albo Audi Allroad- nic mu to prestiżu nie zmnienia.
    Taka bezpieczna taktyka oczywiście pomijając własne negocjacje i politykę rabatową danych marek.Poza tym jest to dość drażliwy segment klienta który już płaci sumę dającą po oczach nie ważne w jakiej formie finansowania, więc wątpię żeby taki klient chciał czuć się wykluczony i gorszy bo jest chirurgiem a nie papugą.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów