Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 72

Wątek: Auto dla Jaśka

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

wokół planetoidy G...

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Na astre blachary nie poleca.

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Miłośniczka astronomii nie będzie oglądać ziemskich pojazdów a tak w ogóle to ASTRA ASTRA ASTRANOMIA

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Opel nie jest złą opcją, ale poważnie pomyślałbym o Fieście. Doskonale jeździ, jest mniejsza i zwrotniejsza, ma bardzo wygodne fotele i świetną skrzynię biegów. W konfiguracji, którą zaprezentowałeś, zaoferuje też niezłe wyposażenie. Jeśli jednak liczy się większa przestrzeń w aucie, to Astra będzie dobrym strzałem. Swoją drogą - w tych nowych nie ma już durnej skrzyni manualnej M32, która regularnie się sypała?
    Problem był głównie w pierwszych modelach astra j ( z tego co wiem z forum astr,bo śledziłem trochę informacji przed zakupem swojej), po 2012/13 poprawili tą skrzynię i jej konstrukcję, dla spokoju można sobie około 50 000 tys. km od nowości zmienić olej w skrzyni i latać, niby zalane mają 1,9 a wchodzi tam ok. 2,7 l , więc wygląda jakby specjalnie ktoś zalewał dużo mniej, aby się sypały
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

Ma razie stanęło na Astrze. Jak już wczoraj pisałem, złożyłem swoją ofertę i czekam na odpowiedź.
    Jednak dopóki jakieś auto nie zaparkuje w garażu to nadal "piłka jest w grze".

no i zawsze wygodniej jak ze znajomymi na imprezę/wakacje/koncert itp. będzie się wybierać..
    Ten argument spodobał się Jaśkowi

Na astre blachary nie poleca.
    a ten nam (rodzicom)

do 308 SW wchodzi materac 2x1 m,...
    Wchodził też do naszego Mondeo (kiedyś na Woodstocku robiło za Kampera)

Problem był głównie w pierwszych modelach astra j ( z tego co wiem z forum astr,bo śledziłem trochę informacji przed zakupem swojej), po 2012/13 poprawili tą skrzynię i jej konstrukcję, dla spokoju można sobie około 50 000 tys. km od nowości zmienić olej w skrzyni
    Zaniepokojony, przejrzałem kilka forów na ten temat i niestety nie wygląda to tak różowo.
    Te informacje o jej poprawieniu pochodzą od forumowiczów i wyglądają raczej na ich pobożne życzenia niż rzetelne dane.
    Z drugiej strony jej regeneracja to koszt ok 3 - 4 tys. Jest do przełknięcia zwłaszcza że po założeniu nowych (jakichś lepszych) łożysk problem znika.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Ja głównie na forum jotki, stwierdziłem ,że najwięcej problemów mają Ci co posiadają pierwsze jotki i z wiekszymi przebiegami ,a nie narzekają praktycznie Co co mają nowsze astry , albo jeżdżą od zakupu w salonie, więc uważam,że jest to aktualnie wyolbrzymiony problem,a dotyczy głównie starych aut , z poprawki skrzyni mieli zrobić więcej kanałów smarujących lozyska więc ja spokojnie w temacie wyboru auta , brał astrę k w końcu to kompakt, a nie segment b

Auto
    Lexus NX 200t Elegance AWD

Domyślnie

Astra to naprawdę solidny samochód, dobrze zrobiony i wyciszony. Silniki z tamtych roczników też bezproblemowe i posłużą na wiele lat.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Fajny prezent dla młodego za zdanie matury i dostanie się na studia. Z tych wszystkich wybrał bym też astrę, bo najładniejsza. Nowa Fiesta tak jak Focus straciły na wyrazie i stały się trochę "koreańskie" czyli nijakie z wyglądu.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Awatar Arnold
    Auto
    LC 150 (3dr), Touareg II (4XMotion), RAV4 (III)

Domyślnie

uważam,że jest to aktualnie wyolbrzymiony problem (ze skrzynią M32 - przyp.)
    Internety mają to do siebie że wyolbrzymiają problemy.
    Na forach piszą ludzie którzy mają problemy (ci co ich nie mają po prostu jeżdżą). Inni powtarzają te sensacje na innych forach i tak tworzy się legenda.
    Czytając je odnosi się wrażenie jakiejś tragedii a przecież aut z tymi skrzyniami jeżdżą tysiące bo nie tylko GM ale i FCA montują je do swoich aut.
    Wielu moich klientów oraz odwiedzających mnie Rep’ów jeździ bezproblemowo autami w nie wyposażonymi.
    Trzeba po prostu wiedzieć że taki problem może wystąpić i być na niego przygotowanym.
    Mnie w każdym razie to nie odstrasza.
    Z resztą wolę nawet taki, trochę kosztujący ale dobrze znany mechanikom problem, niż tańszy ale wymagający poszukiwań i zgadywania co do przyczyn usterki. Jak np. poszukiwanie przyczyn awarii elektrycznej w C- dwójkach starszych synów, które wymagało rozbiórki połowy auta, gdzie okazała się nią być jakaś duperelna (zaśniedziała) złączka. Czy choćby próby eliminacji świszczenia, które opisywał Piciu.
    Wyrażając swoje opinie nawet nie staram się być obiektywny

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Wydaje mi się, że w tej Astrze jest ciągle ta sama skrzynia M32. Na razie za mały ma przebieg, żeby coś stwierdzić konkretnego. Grande Punto '06 też z tą skrzynią miałem i sprzedałem z przebiegiem ponad 100k km i ktoś nadal jeździ nim bezproblemowo.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów