Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Renault Talisman Grandtour 1.7 Blue dCI Intens | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Renault Talisman Grandtour 1.7 Blue dCI Intens | TEST

Drive tastefully!

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Dobra fura za dobry pieniadz. Ciekawe czy sprzedaz ruszy.

Auto
    Skoda Roomster

Domyślnie

Chciałbym zobaczyć na AG test tego auta z 1.8 Tce, redakcjo, uśmiecham się do Was

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Już testowaliśmy - czeka w kolejce do publikacji Pewnie pod koniec lipca wjedzie na stronę.

Swoją drogą ja cały czas przeżywam ogromny zawód tym autem. Świetnie wygląda (stylistyka kupuje mnie w ciemno, przynajmniej z zewnątrz), dobrze się prowadzi w wersji z 4Control... I jest potwornie niewygodny dla kierowcy, kiepsko spasowany w środku, ma wiaderko zamiast zbiornika paliwa i nie grzeszy bezawaryjnością. Mój znajomy posiada prywatnie Talismana Grandtour, 1.6 TCe w najmocniejszej wersji z EDC. Skrzynia już po wymianie (na gwarancji, padła), druga zaczyna mieć problemy. Generalnie pierwszy rok był wręcz usiany problemami, dopiero teraz samochód daje się użytkować bez większych problemów.
    Drive tastefully!

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Kolega też ma ta wersję (1.6) i jemu z kolei padł komputer pokładowy.... 5h po wyjeździe z salonu. Potem miesiąc na zastępczym Kadjarze, bo ASO czekało na części. Naprawili i od tego czasu jest ok, ale laweta w dzień odbioru nowego auta to powód do śmiechu na lata

Tapatalk @ Galaxy S9

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Nowa wersja z 1.3 EDC została coś poprawiona?

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Już testowaliśmy - czeka w kolejce do publikacji Pewnie pod koniec lipca wjedzie na stronę.

Swoją drogą ja cały czas przeżywam ogromny zawód tym autem. Świetnie wygląda (stylistyka kupuje mnie w ciemno, przynajmniej z zewnątrz), dobrze się prowadzi w wersji z 4Control... I jest potwornie niewygodny dla kierowcy, kiepsko spasowany w środku, ma wiaderko zamiast zbiornika paliwa i nie grzeszy bezawaryjnością. Mój znajomy posiada prywatnie Talismana Grandtour, 1.6 TCe w najmocniejszej wersji z EDC. Skrzynia już po wymianie (na gwarancji, padła), druga zaczyna mieć problemy. Generalnie pierwszy rok był wręcz usiany problemami, dopiero teraz samochód daje się użytkować bez większych problemów.
    Niestety to już kolejny przykład na to że dwusprzęgłówki są chu...e. I co ciekawe padają głównie jeżeli auto jest eksploatowane typowo w cyklu miejskim... po to chyba się chyba kupuje haftomat żeby nie męczyć się w korkach. I temat nie dotyczy wyłącznie Renault i ich EDC. DSG często nie dojeżdżają do 150k km, nawet na tym forum był przykład Alfy Giulietty z rozsypana skrzynią po raptem kilkudziesięciu tysiącach kilometrów.

Z kolei Talisman którym od czasu do czasu sie poruszam (1.6 benzyna 200km + EDC) sprawuje się od nowości wyśmienicie. Ma już prawie 200k km, jeździ oczywiście na longlifie. I w środku nic nie trzeszczy a jestem na tym punkcie wyjątkowo wyczulony. Zależy chyba od egzemplarza. Tylko czy człowiek wydając furę kasy w salonie ma ochotę brać udział w loterii?

Trzeba przyznać że Talisman ma swoje wady ale mając świadomość że za niewiele ponad 100k zł można dostać duże wygodne auto segmentu D z przyzwoitym napędem i zawieszeniem. Wystarczy spojrzeć na cennik "Uber" Passata który po liftingu cenami oscyluje w okolicach 200k zł...

Ja przy wzroście 175cm i wadze 85kg nie uświadczyłem niewygody za kierownicą, ba, nawet było mi nad wyraz wygodnie (po przejechaniu 600km człek wysiada rześki jak dwa Grześki).

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez szymonst Zobacz posta
    Nowa wersja z 1.3 EDC została coś poprawiona?
    Czy poprawili o nie wiem, ale Megane z 1.3 TCE 160 + manual które miałem na jeździe próbnej jest bardzo zrywne i przyjemne

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

z jednej strony masz rację z tymi dwusprzęgłami, ale z drugiej, taksiarze przejeździli już kosmiczne ilości kilometrów z mokrymi DSG w TDI po mieście i żyją.

Co do samego Talismana, niestety do tej pory nie miałem przyjemności się przejechać, tylko siedzieć w środku i wydawał się bardzo ok, ciut mniej przepastny niż konkurencja z VAG. Natomiast z zewnątrz na opcjonalnych felgach albo w wersji initiale, wygląda genialnie.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Uprawnienia umieszczania postów