Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Peugeot 508 GT PureTech 225 KM | TEST

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Dzień dobry.

Cytat Zamieszczone przez rydzyk Zobacz posta
    niemniej w kilku miejscach ktoś odleciał
    Tam na górze testu jest napisane kto

W 508 brakuje m.in:
    -wentylacji foteli
    -podgrzewanej kierownicy
    -„prawdziwych” kamer 360
    -HUD
    - mocniejszego silnika / napędu 4x4
    To ostatnie nie znajduje się na pokładzie, a HUD przy tak umieszczonych zegarach moim zdaniem nie jest potrzebny. Co do reszty - zgoda.

Co do porównania z Giulią, S60, Stingerem i G20. Za kilka tys. więcej od Alfy jest 180-konny PureTech z automatem, więc chyba nie jest tak źle. Co do Stingera - ok, jest świetny. G20 niestety nie jeździłem, podobnie jak S60. Ale z tego co patrzyłem, do S60 trzeba co nieco dokupić i cena rośnie.

Jeśli chodzi o wyciszenie, słyszałem różne opinie. Może zależy od pozycji fotela, jak w MX-5 RF w czasie jazdy bez dachu Moją opinię podziela kolega o podobnym do mnie wzroście (1,70 z hakiem). Ja jedyne denerwujące szumy słyszałem z podwozia. Z uszczelek/lusterek coś tam świszczało, ale bez przesady. Audio grało super nawet przy 140 km/h.

508 to nie tylko stylistyka. Wykonanie wnętrza moim zdaniem jest świetne. Gdzieś czytałem o narzekaniach na twarde plastiki w dolnych partiach - ludzie chyba oczekują tu wykonania z segmentu E. Jeśli chodzi o ambient w jednym kolorze - dla mnie super. Podobnie jest w Volvo i tam też mi bardzo pasuje klimat wnętrza. Do grzania się ekranu i dużej ilości Piano Black się nie odniosę - jednego nie zaobserwowałem, drugie nie dotyczy mojego egzemplarza.

Cytat Zamieszczone przez vako Zobacz posta
    Spalanie przy 140 km/h - 7,2 l/100 km. magia

Zrzucaliście go z przepaści czy dostaliście najoszczędniejszy egzemplarz na święcie? (7,8 to są najniższe wyniki jakie widziałem)
    Pudło i pudło. 7,2 to średnia czterech pomiarów (od 6,8 do 7,8, w tym dwa "zaniżające" to uśrednione).

Mnie ogólnie 508 przekonało do PSA, bo wcześniej nie udało się to żadnemu innemu modelowi, w tym DS 7 i 308 GTI. Swoje kroki nadal pewnie bym kierował w stronę Kii, ale do twórców 508 mam szacunek

Btw, praktycznie bezpośrednio z 508 wsiadłem do Talismana z benzyną o podobnej mocy. Różnica w cenie ogromna i w odczuciach równie wielka, już nawet pomijając jazdę. Moim zdaniem kreowanie 508 na samochód klasy premium jest jak najbardziej trafione. Volvo jeszcze do niedawna też nie miało słodkiego życia.
    Ostatnio edytowane przez Di Kej ; 03-07-2019 o 14:25

Awatar rydzyk
    Auto
    Renault Laguna III GT 2.0T + LPG

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o jakość wnętrza, zgoda. W wersjach GT line i GT (gdzie mamy drewniane wstawki zamiast piano black) kokpit wyglada szałowo, podobnie nadwozie.

Jak już dajemy ambientowe podświetlenie, to chociaż z opcją zmiany kolorów jak w bmw i mercedesie...

Ja zaraz przed 508 (ale tego samego dnia) jeździłem Giulią 200KM i G20 330i z pakietem M sport i cóż, 508 wypadł blado pod względem prowadzenia. Układ kierowniczy za mocny, osiągi sporo słabsze, skrzynia biegów wolniejsza (chociaż w aisin jest moim zdaniem płynniejszy w zmianach od ZF). Czekam jednak z niecierpliwością na wersje hybrydową, bo jeśli wierzyć zapewnieniom PSA w zasięg 50 km na elektryku i przyspieszeniu do setki w nieco ponad 4 sekundy, to takie auto pasowałoby mi jak ulał, zarówno stylistycznie jak i pod względem osiągów

Mnie właśnie do PSA przekonało DS7 w wersji DS Performance
    508 jest ok, ale musiałbym na niego dostać rabat 25%, bowiem Audi na A5 Sportback zaoferowało 20%, a BMW na G20 14%, co czyni Peugeota mało konkurencyjnym cenowo.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Może wyciszenie to kwestia wersji wyposażenia? W poprzednim 508 chyba też tak było, że w topowej wersji (2.2 GT) było sporo zmian i się nią znacznie lepiej jeździło.
    Cytat Zamieszczone przez mapaul Zobacz posta
    Samochód w tej konfiguracji rzeczywiście sporo kosztuje, ale oprócz nietuzinkowej stylistyki dostajemy też niezłe osiągi, niskie spalanie i spory komfort.
    Te osiągi w realu są mocno średnie, silnik przyspiesza średnio chętnie, trzeba mocno wcisnąć gaz żeby wykrzesać jakieś przyspieszenie. Jadąc normalnie nie czujesz że masz pod nogą ponad 200KM, bardziej 150.

redaktor autoGALERII Awatar Di Kej

Domyślnie

Jak już dajemy ambientowe podświetlenie, to chociaż z opcją zmiany kolorów jak w bmw i mercedesie...
    Ja osobiście jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego co się dzieje w obecnych Mercedesach, jeśli chodzi o ambient. Oczywiście zdarzył się wyjątek i niedługo o tym przeczytacie Ale z tych wszystkich kolorów i tak z reguły kończę na białym/pomarańczowym/czerwonym i tylko drażni mnie nieograniczona paleta kolorów i niepotrzebny moim zdaniem aż tak szeroki wybór. Ale podobnie mam z cyfrowymi zegarami. W BMW, o ile dobrze pamiętam, oświetlenie miało dwie opcji do wyboru, Modern i chyba Classic, czyli białe i pomarańczowe. Oba mi odpowiadały i dla mnie wybór mógłby się na tym kończyć. Ale rozumiem sam fakt, że ambient w jednym kolorze to jak słabsza wersja silnikowa polegająca na okrojonym sofcie

Co do DS 7 - mega doceniam wykonanie i przyłożenie się do detali, ale zwyczajnie to nie mój styl. No i SUV

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Może wyciszenie to kwestia wersji wyposażenia? W poprzednim 508 chyba też tak było, że w topowej wersji (2.2 GT) było sporo zmian i się nią znacznie lepiej jeździło.
    Możliwe, ale te uwagi odnośnie dźwięku akurat słyszałem o takiej samej wersji jak "moja", więc różnice w odczuciach muszą wynikać z czegoś innego.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez norek Zobacz posta
    W miejscu Stingera powinna być raczej Optima - 5255 szt a o Passacie nawet nie wspominasz - 52842 szt.
    Ale ja odnosiłem się do wypowiedzi powyżej, w stylu nikt tego nie kupi bo Stinger, bo Giulia, bo S60 itd.

Auto
    Kia Rio, Honda Accord

Domyślnie

Pytanie tylko, która wersja i za jaką kasę sprzedaje się najlepiej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar vako
    Auto
    z turbo, bo daje ludziom nadzieję;)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    Ale ja odnosiłem się do wypowiedzi powyżej, w stylu nikt tego nie kupi bo Stinger, bo Giulia, bo S60 itd.
    Ale nie porównuj gruszek ze śliwkami. Pisałem o tej konkretnej wersji, czyli topowej wersji Puegota 508 kontra konkurenci. Jeśli jak ktoś wyżej napisał, rabat będzie 20% to ok, ale nie mówmy, że za ponad 200k to jest okazja, nadal będę się upierał, że w takich okolicznościach samochód jest dla "wybranych", zresztą tak samo dla wybranych jest Giulia.

Bądź uczciwy i napisz ile sprzedało się tych wersji za 100-110k zł brutto (analogiczne wartości w innych krajach) bo za tyle można mieć taki nowy samochód ze stocku, a konkurenci nie dają takiej możliwości.

S60 dopiero na początku czerwca można było się przejechać wersja demo (przynajmniej w Polsce), jaki jest procent osób, które zamawiają samochód w ciemno?
    Byłoby fajnie gdybyśmy ustalili ile tych sztuk poszło na Francję.

Awatar Grey
    Auto
    2017 Seat Leon 1.4 EcoTSI FR

Domyślnie

Na kogoś jak widać działa marketingowy bełkot Peugeota, że zestawia go z modelami klasy premium w większości. 508 to konkurent Superba, Passata, Insignii i Optimy, a nie Giulii czy S60. No błagam. No i racja, że tego nie kupi nikt kto myśli o tych modelach.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Awatar vonski
    Auto
    Ceed 2 GT

Domyślnie

Mam kolegę, który bardzo zadowolony z poprzedniego modelu długo czekał na nowego 508 w kombi. Ale jak siadł do konfiguratora to stwierdził, że mimo całej sympatii żegna się z Peugeotem. Cytując: "za 220k to można wszystko kupić".

Tapatalk @ Galaxy S9

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

ciekawa informacja:
    we Francji wersja SW kosztuje w wersji GT 225 KM 47'750 EUR, natomiast GT-Line ale e-225 - hybryda PlugIn - tylko 500 EUR drożej.

Uprawnienia umieszczania postów