Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 191

Wątek: BMW 540iA e39 kombi by Driv3r

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Seth i dobrze, że chodziło, ot po prostu nie kupuj auta do reanimacji a w odpowiednim stanie i za odpowiedni hajs.
    ja za 540i zapłaciłem tyle co za dobre 520i i liczyłem się z przywracaniem do odpowiedniego stanu.

Buzzer akurat nie na światłach

Piciu w zasadzie tak - pierwsze robiłem hamulce...

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW 730i V8 '94, MB 230CE '90, BMW 328i Coupe '95, AR 164 2.0 V6 Turbo '93, BMW 520i Touring '96 itp

Domyślnie

Servotronic raczej nie padnie, jedynie może dostać luzów, albo się rozcieknąć. Układ sam w sobie się nie zepsuje

Te auta w "odpowiednim stanie i za odpowiedni hajs" to też wielka niewiadoma.
    Jak ktoś tak jak Ty zrobi prawie wszystko do porządku, to nawet gdyby przyszła do głowy myśl sprzedaży to cena będzie adekwatna do poniesionych wydatków. Ale gdy pojawi się kilka takich ogłoszeń, to potem właściciele ładnych aut, którzy zrobią detailing i uważają że są jak nowe, bo jeżdżą kilka lat i nic się nie psuje wystawiają swoje samochody za podobne ceny, "bo przecież po tyle są ładne". Tylko że w przypadku takich sztuk wydatki mogą pojawić się nagle i niespodziewanie.
    Więc cena transakcyjna nie jest tutaj wyznacznikiem dobrego zakupu samochodu.

Trzeba mieć doświadczenie, sporo wiedzy i odrobinę szczęścia
    Są: '94 BMW E32 730i V8, '90 Mercedes-Benz W124 230CE, '95 BMW E36 328i Coupe, '89 Honda NTV600 Revere
    '93 Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo, '96 BMW E34 520i Touring, '98 Skoda Pickup 1.9TD, '03 Mercedes S500L W220, '04 Hyundai Getz 1.5 CRDI
    Były: '93 Opel Frontera Sport, '94 BMW E36 320i Coupe, '98 Daewoo Espero 1.5 16V, '03 Alfa Romeo 166 2.4JTD,
    '93 Volkswagen Golf mk3 1.9TD, '98 Opel Astra Caravan 1.6 16V

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

BMW jakiś czas temu odebrane.
    Skrzynia ogarnięta (konwerter + mechatronika).
    Dodatkowo przejrzane całe auto - trzeba wymienić kilka uszczelek w silniku - umówione na wrzesień (koszt 750-1000 PLN prognozują).
    Poza tym silnik jak dzwon, reszta też już się trzyma jak trzeba.
    Dodatkowo w najbliższym czasie polerka, elektryk (zdjęcie ogranicznika prędkości, soft do skrzyni od Alpina oraz sprawdzenie dlaczego elektryczna regulacja fotela kierowcy jest na urlopie) i... projekt skończony.

Awatar Rules

Domyślnie

Wybacz, ale muszę zapytać, ile?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Nie ma problemu - po to jest ten temat.
    Jak kupowałem, "perełki" kosztowały około 40-45k.
    Ja zapłaciłem 15k za auto i w zasadzie jestem już z sumą wydatków na poziomie tych perełek.
    Plus jest taki, że wiem co mam.

A następne auto będzie jeszcze starsze zapewne

Awatar Rules

Domyślnie

Dużo i nie dużo, zależy jak spojrzeć, ale najważniejsze że jesteś zadowolony.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

To się odświeżę trochę w temacie.
    Jak się okazało koniec projektu się lekko opóźnił z różnych przyczyn.

1. Kolega miał 520i w identycznym kolorze, miał niefart że przywalił przodem, więc właśnie trwa demontaż oni haka i zderzaka pod niego z jego auta u przekładka do mojego. Do tego zabieram parę drobiazgów które u mnie nadgryzł ząb czasu i eksploatacji a tam są w lepszym stanie.

2. Niestety, nadal wychodzą oszczędności poprzedniego właściciela. Dostałem od niego kwity na części z rozpiską kiedy wymieniał i... po 23k km jakie przejechałem w 1.5 roku tym autem wymieniłem wszystko co on robił. Łącznie z przednimi tarczami hamulcowymi. Tak, wytrzymały 23k km.

3. Auto już po polerce i ceramice. Nie jest ideał bo ktoś śpię.dolił grubo pewne prace lakiernicze, ale detailer wyciągnął tak, że pewnie poza mną mało kto to zauważy. Z zewnątrz pozostały mi drobiazgi ale bardzo trudne do ogarnięcia: kawałek lusterka i aluminiowe dekory które się utleniają. Nowe w ASO kosztują bodajże 4k...

4. Do wnętrza mam już wszystko, ale nie mam czasu na zabawę. Mam niezdiagnozowane problemy z elektryką. Wspomniane niżej mankamenty z działaniem foteli się naprawiły. Potem przestało działać radio które też się naprawiło.

5. Jak będę działał we wnętrzu to zapewne wygłuszę dodatkowo auto, głównie bagażnik bo stamtąd idzie największy szum.

Zmierzyłem spalanie analogicznie jak w testach.

100 km/h: 7,8 l / 100km
    120 km/h: 9,7 l / 100km
    140 km/h: 10,6 l / 100km

I lekki bonus
    160 km/h: 12,5 l / 100km
    180 km/h: 14,5 l / 100km

To benzyna, LPG +2,5-3 litry do tych wartości.

I najważniejsze. Precyzja prowadzenia bo tym, jak ostatnio zrobiłem przednie zawieszenie, powala. Feeling jaki jest dawany na kierownicę z przednich kół jest wręcz szokujący przy porównaniu do współczesnych aut. Nawet z literkami AMG czy M. Jedyny minus jaki chwilowo mam to hałas na poprzecznych nierównościach, bo w jakieś-coś z przodu dostałem poliuretany bez pasty wyciszającej, ale to poprawimy.

Z rzeczy do zrobienia poza wnętrzem to tylny zawias... tak, poprzedni właściciel wymieniał te aluminiowe wahacze, wyrobiły się tulejki czy coś takiego, a że to aluminium to trzeba wymienić całość na porządne.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

A jak kosztowo? Ubezpieczenie AC mozesz kupic do tego samochodu?

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Kosztowo co? Całość? Pisałem niżej, okolice 45k całościowo z eksploatacją i ubezpieczeniem.

AC nie wiem, nie interesowałem się, nie czuję potrzeby posiadania AC.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Z tym spalaniem to całkiem rozsądnie. U mnie myślę że jest dość podobnie może 1l mniej ale nie mierzyłem dokładnie. A jak miasto i krótkie dystanse?

Uprawnienia umieszczania postów