Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 226

Wątek: BMW 540iA e39 kombi by Driv3r

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Robak nie mam pojęcia
    Mieszkam 30 km od Warszawy, także krótkie dystanse to pojęcie względne bardzo, a spalania w samym mieście nigdy nie mierzyłem.
    Średnie, czyli cykl mieszany to około 15-18 l LPG / 100 km.

Mam jeszcze jedno porównanie, ponieważ ostatnio dyskutowałem na temat spalania z kolegą który ma 525i w manualu.
    Zrobiliśmy odcinek testowy, 40 km i przy jeździe spokojnej DO 80 km/h (nie pytajcie, nie mój pomysł...) mi wyszło 8,9 l / 100 km a Jemu 7,7 l / 100 km.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

a tymczasem dzisiaj się okaże, ile KM mamy po 20 latach i prawie 323k km.
    właśnie siedzę grzecznie i czekam na serwis gazu, jestem w uroczym miejscu w którym od razu zrobią korektę mapy gazu bazując na hamowni.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

Miałem napisać wcześniej i zapomniałem.

W kwestii mocy jest świetnie.
    Zmierzone na PB: 289,9 KM (fabryka 286 KM), na LPG po regulacji 285,9 KM.
    Wykresy ładne, niuton też się trzyma założeń.

ALE!

Obecnie BMW w trybie zimowym młodego driftera - padł sterownik ABS, więc nie działa tenże, oraz ESP oraz ASR. Trzeba bardzo uważać, bo już na mokrym tyłek lubi sobie uciec.

I teraz temat postu, czyli funkcje rodzinne (już czekam na kontrę Robaka). Otóż testowo przepakowaliśmy się z Berlingo do BMW aby sprawdzić, jak takie kombi, całkiem spore przecież sobie poradzi w funkcji auta dla familii 2+3.

Bagażnik: ok, co miało tam wskoczyć to wskoczyło, łącznie z #wózeczkiem.

Przód: ja za kierownicą, obok córka 4 lata w foteliku, brak uwag. Fotel pasażera dla komfortu osób z tyłu podsunięty na maksa do przodu, aby dziecko nie kopało w kokpit. Minus jest taki, że trzeba uważać z tym przysuwaniem, bo jak młoda nie spała i się rozglądała, czytaj oderwała głowę od fotelika to potrafiła mi przysłonić lusterko prawe.

Tył: ogólnie to tragedii nie było, auto jest szerokie, więc w miarę Żona, nosidełko z młodą i 8-latka się pomieścili. ALE... tunel środkowy mocno przeszkadza w manewrach, ogranicza też możliwości wsadzenia do tyłu np. torby z zabawkami dla młodej. Niskie auto, to też mało przestrzeni przy wsiadaniu / wysiadaniu, zapinani fotelika (to już lekka akrobatyka była). Miejsce na nogi? Trochę na styk.

Ogólnie, nie to że narzekam, ale dla rodziny 2+2 takie kombi super. Ale przy 5 osobach robi się przeciętnie. Wyprawa gdzieś dalej wg mnie będzie udręką i problemem z rzeczami.

Po co robiłem ten test: z uwagi na moją ogromną niechęć do Berlingo. Niestety, po raz kolejny muszę przyznać że cena / wielkość była masakrycznie świetna.
    I, niestety, po Berlingo będziemy szukali czegoś podobnego, może odrobinę większego.

Największy problem e39 (oraz OGROMNEJ większości aut na rynku, z furami gabarytu GLS czy X7) to wyprofilowanie tylnej kanapy stricte pod dwie osoby. Od 5er może nie oczekuję, aby były tam trzy niezależne miejsca, ale zakładając, że na wakacje jeździ się autem, to chciałbym mieć jednak możliwość sprawiedliwego rozmieszczania pasażerów.

Poza wymierającymi autami typu S-Max / Galaxy, C4 Picasso i bodajże 5008, nie znalazłem aut osobowych, które by miały 3 niezależne fotele lub chociaż sprawiedliwą kanapę dla 3 osób z tyłu.

A w wymienionych boli mnie konfiguracja silnikowa. Bo jako docelowe auto rodzinne widzę vana / Suva z 6 cylindrami (tak 250+ KM), napędem na 4 koła i automatem - tak, aby na autostradzie zapakowanym autem po dach można było komfortowo śmigać.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Dla rodziny 2+3 to raczej tylko van pokroju c4 specetourer a lepiej galaxy. Komfort, przestrzen, ogromny bagaznik, szerokie wnetrze, bardzo przyzwoite wyciszenie, zawias i caly pojazd nastawiajacy do spokojnej jazdy.

- - - Aktualizacja - - - -

Co do kanapy to widzialem ze dostepne sa nakladki niwelujace profilowanie dwuosobowe.

Auto
    S40 D3, Superb III 1.8tsi L&K

Domyślnie

Znam rodzinę 2+3, która sobie z powodzeniem i zadowoleniem śmigała Lexusem LX470. Z tyłu bardzo szeroko i kanapa niemal nie miała wyprofilowania. W nowszych LX570 jest podobnie - siedziska są niemal płaskie. Wiem, że miałeś już LC V8, ale być może warto wrócić do takiego auta, tylko np. w starszej budzie (albo znowu LC V8 jeżeli budżet pozwala)? Po BMW widać, że wiek auta chyba nie jest tu przeszkodą?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

LC V8 miało dokładnie ten sam problem z profilowaniem kanapy co np. GLS czy X7 -> dwa bardzo szerokie miejsca i karne środkowe.
    Foto z Toyoty mojej-ex: https://images90.fotosik.pl/457/787981be479aec08gen.jpg
    Widać doskonale skale problemu.

Wiek: nie, tu tylko nowe. Berlingo jeździ Żona, ma być możliwie bezobsługowe.
    Auto dla mnie może zasadniczo być dowolne wiekowo, bo mam zawsze co najmniej jeszcze jedno auto pod domem jako sprzęt do pracy.

Budżet: przez nasze "cudowne" przepisy podatkowe im bliżej 150k netto tym lepiej...

BTW mam jeszcze jeden typ, który będę kombinował i który ma odpowiednią kanapę i będzie dla mnie dobry do roboty. No i ma V8

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Mozesz zamowic nakladke wyplaszczajaca kanape.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

jakiś link do tego?
    szybki Research w google bez powodzenia...

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Postaram sie odnalezc watek na stronie forum mondeo bo tam to widzialem. Zamawiali jakies maty u tapicera, ktore niwelowaly profilowanie - kanapa zmienia sie wrecz w plaska deske.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

U mnie nikt na komfort nie narzeka ale zdaje sobie sprawę że e39 rodzinnym autem nie jest. Póki dzieciaki są małe to jakoś funkcjonuje ale z czasem będzie gorzej.
    Jedyne "normalne" auto z komfortową kanapą jakie znam to w212. Kanapa jest praktycznie płaska, duża i jest ogólnie mnóstwo miejsca. Na trójkę dzieci nada się świetnie. Można wziąć kombi z dość dobrym silnikiem v8 5.4 założyć lpg i mamy duże, rodzinne, szybkie i ekonomiczne auto.

Uprawnienia umieszczania postów