Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 123

Wątek: BMW 540iA e39 kombi by Driv3r

Auto
    BMW F31 340i Touring '17, BMW F20 118i '12

Domyślnie

Też myślałem, że szukasz nieco lepszego egzemplarza, bo z tym na oko czeka Cię sporo pracy. Mi by się chyba nie chciało, ale z chęcią poczytam jak będzie się nim jeździło i do jakiego stanu uda się go doprowadzić.

Co do obrotów przy 160 km/h - u mnie jest 2300 .

Auto
    -

Domyślnie

Na zdjęciach nie wygląda na takiego styranego. I tak najlepsze to 520d na klapie bagażnika.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Założenie jest proste: zrobić najbardziej zadbaną sztukę 540i w PL i używać jako daily.
    To raczej kłóci się ze sobą, bo w starych autach non stop jest coś do zrobienia.
    Sam myślałem o jakimś V8, tylko BMW i kombi to dla mnie kiepski duet. Ceny tych aut są irracjonalne, jeśli to nie tajemnica, to ile zapłaciłeś za swój egzemplarz?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rowerek Zobacz posta
    Myślę, że duże rozczarowanie (nasze, nie Twoje, a na pewno moje) wynika z faktu, że jak pojawił się temat na tapecie, to miało być idealne e39, z przebiegiem raczej mniejszym niż większym, w stanie idealnym. Nawet coś o imporcie z różnych kierunków była mowa. Szczerze mówiąc spodziewałem się tu e39 spełniającego te założenia (lub przynajmniej część) gdzieś z górnych widełek cenowych tego modelu w ogóle. Zamiast tego mamy zgnitego gazolota ze sporym przebiegiem (no i ta kierownica! ).
    Nie twierdzę, że to auto jest do bani i nic nie warte. Zwyczajnie wszyscy chyba nastawiali się na coś więcej, stąd taki "jęk zawodu". W każdym razie niech cieszy i wraca do należytej formy Wgraj do skrzyni soft od Alpiny, podobno spora różnica na plus
    moje rozczarowanie też, szukałem czegoś lepszego, ale... doprowadzenie tej budy do stanu perfekt pochłonie znacznie mniej środków niż kupienie e39 z górnych zakresów cenowych a żadna, którą oglądałem nie była aż tak wyposażona.
    soft od Alpiny wjedzie.

Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    Ciekawa sztuka, po dopieszczeniu będzie robiła jeszcze większe wrażenie
    Będziesz robić wydech żeby było go słychać we wnętrzu? Jak jest z hałasem we wnętrzu przy prędkościach osiąganych u cioci Helgi w porównaniu do Peugeota? Fajnie jakbyś opisał swoje wrażenia z porównania kompakta i klasy średniej, które dzieli 20 lat powiedzmy rozwoju
    LPG zostawiasz czy wywalasz?
    Szerokości, bezawaryjności!
    Nie, będę jechał w kierunku serii absolutnej, może jedynie ten tłumik zostanie.
    Przy prędkościach autostradowych jest znacznie ciszej. Wrażenia opiszę trochę później, jak trochę nią pojeżdżę - na razie ogarniam busy firmowe bo mam logistykę serwisowo - oklejeniową.

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Duuużo :O

Gratulację sprzętu i czekam na efekt finalny dłubania.
    za dużo o jakieś 4-5 sekund, podejrzewam skrzynię, potrafi przeciągnąć, zwłaszcza trójkę.
    muszę zmienić w niej olej, wgrać nowy soft, wyzerować adaptację i zmierzyć wtedy + hamownia w międzyczasie.
    drugi objaw podejrzeń skrzyni to to, że nie raz gubi trakcję podczas ruszania a raz nie. A podłoże to samo, u cioci na autostradzie...

Cytat Zamieszczone przez koki Zobacz posta
    Też myślałem, że szukasz nieco lepszego egzemplarza, bo z tym na oko czeka Cię sporo pracy. Mi by się chyba nie chciało, ale z chęcią poczytam jak będzie się nim jeździło i do jakiego stanu uda się go doprowadzić.

Co do obrotów przy 160 km/h - u mnie jest 2300 .
    w 340i tak malutko? fajnie
    mnie to akurat najmniej - większość roboty czeka blacharza, potem lakiernika a potem detailera. Będę bez auta pewnie 1,5 miesiąca a jak wróci będzie miał wygląd salonowy

Cytat Zamieszczone przez misiek.gosu Zobacz posta
    Na zdjęciach nie wygląda na takiego styranego. I tak najlepsze to 520d na klapie bagażnika.
    starałem się ze zdjęciami.
    na klapę wjedzie "520i" - będzie to bardziej adekwatne.

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    To raczej kłóci się ze sobą, bo w starych autach non stop jest coś do zrobienia.
    Sam myślałem o jakimś V8, tylko BMW i kombi to dla mnie kiepski duet. Ceny tych aut są irracjonalne, jeśli to nie tajemnica, to ile zapłaciłeś za swój egzemplarz?
    nieco ponad 15k, ceny jak obstawiam raczej nie spadną za egzemplarze z górnej półki mocowo-wyposażeniowej.

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Generalnie gratuluje. E39 jest bardzo fajnym autem i da sie go używać na codzień. Potrafi dac dużo frajdy z jazdy choć E34 prowadziła się ciut lepiej.
    Nie ukrywam, że też jestem trochę zdziwiony zakupem, ale jeśli mechanicznie jest ok to już dużo. Co do blacharki, o rantach drzwi pamiętaj, bo to bardziej typowe niż progi, o których piszesz
    Wypas też na poziomie. Choć to się okaże dopiero jak rozkodujesz vin, lub odkryjesz wszystkie detale.
    A kierownica dziwna bo jest nieoryginalnie zrobiona. Choć ori w tym kształcie też jest średnio wygodna (pomijam, że wizualnie pasuje do e39).
    Ksenony tak jak ktoś mówił-dac do regeneracji. Choć najlepiej byłoby kupić nowe (w BMW koszt za sztuke to 4 tys, czas oczekiwania na sprowadzenie z Monachium ok tyhodnia)- różnica jest naprawdę ogromna.
    Z ciekawostek-sprawdz za wczasu mechanizm lewej (patrząc zza kierownicy) wycieraczki - w jakim jest stanie, żebyś sie nie zdziwił że kiedyś podczas jazdy jedna wycieraczka pójdzie w swoja strone, a prawa stanie.
    Spalanie tez nie najgorsze, w 525 normą jest 15,5-16 lpg.
    Jaki masz drugi zestaw drewienek?
    Powodznia i zadowolenia z BMki !

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

No właśnie w tym jest problem. Auto ma 20 lat i rozum podpowiada, że coś takiego powinno być warte góra 5 tys zł, a ceny sięgają i 30 k, a jakoś nie mogę pojąć dlaczego z e39 robią już takiego klasyka. Niedługo e60 będzie tańsze od tego...

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Ceny samochodów ostatnio są całkowicie pop....e. Ale racja - takie coś powinno być warte max 5k ... Tym bardziej że pierwsza lepsza wymiana hamulców pochłonie podobną kwotę.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Basti Zobacz posta
    Nie ukrywam, że też jestem trochę zdziwiony zakupem, ale jeśli mechanicznie jest ok to już dużo. Co do blacharki, o rantach drzwi pamiętaj, bo to bardziej typowe niż progi, o których piszesz
    Wypas też na poziomie. Choć to się okaże dopiero jak rozkodujesz vin, lub odkryjesz wszystkie detale.
    A kierownica dziwna bo jest nieoryginalnie zrobiona. Choć ori w tym kształcie też jest średnio wygodna (pomijam, że wizualnie pasuje do e39).
    Ksenony tak jak ktoś mówił-dac do regeneracji. Choć najlepiej byłoby kupić nowe (w BMW koszt za sztuke to 4 tys, czas oczekiwania na sprowadzenie z Monachium ok tyhodnia)- różnica jest naprawdę ogromna.
    Z ciekawostek-sprawdz za wczasu mechanizm lewej (patrząc zza kierownicy) wycieraczki - w jakim jest stanie, żebyś sie nie zdziwił że kiedyś podczas jazdy jedna wycieraczka pójdzie w swoja strone, a prawa stanie.
    Spalanie tez nie najgorsze, w 525 normą jest 15,5-16 lpg.
    Jaki masz drugi zestaw drewienek?
    Powodznia i zadowolenia z BMki !
    Drzwi zdrowe VIN rozkodowany, zgadza się wszystko. Kierownicę ktoś upodlił strasznie - jest koszmarna z wyglądu, wielkości i kształtu.
    Xenony - zacznę od ogarnięcia ich wysokości, bo nisko świecą, potem polerka, potem się zobaczy.
    Wycieraczki - dzięki!
    Spalanie... nie wiem kiedy dojeżdżę ten zbiornik gazotu, ale komputer pokazuje okolice 12 litrów w tym momencie (po ponad 150 km, w tym przelot z podwarszawskich Babic do Sulejówka w piątek o 15:30...).
    Drugie drewienka chyba podobne.

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    No właśnie w tym jest problem. Auto ma 20 lat i rozum podpowiada, że coś takiego powinno być warte góra 5 tys zł, a ceny sięgają i 30 k, a jakoś nie mogę pojąć dlaczego z e39 robią już takiego klasyka. Niedługo e60 będzie tańsze od tego...
    za 5k też kupisz

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Ceny samochodów ostatnio są całkowicie pop....e. Ale racja - takie coś powinno być warte max 5k ... Tym bardziej że pierwsza lepsza wymiana hamulców pochłonie podobną kwotę.
    Joker zanim coś napiszesz wejdź chociaż w jakiś katalog i ceny sprawdź, co? Dla mnie bardziej popieprzone są ceny nowych aut, zwłaszcza nie-premium.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Dobra może doprecyzuje co znaczy w takim samochodzie wymiana hamulców - nie same klocki tarcze. Regeneracja zapieczonych i pokorodowanych zacisków, wymiana przewodów elastycznych i sztywnych, wymiana/regeneracja pompy + robocizna mechanika... Nie wyjdzie 5k? Tym bardziej w Warszawie? W 20 letnim kaszalocie (wiem bo sam takim niestety z konieczności kiedyś jeździłem) każda naprawa kosztowo zbliża się do wartości rynkowej samochodu.

I w gratisie to uczucie gdy nie jesteś w 100% pewny czy dojedziesz na miejsce...

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Drzwi zdrowe VIN rozkodowany, zgadza się wszystko. Kierownicę ktoś upodlił strasznie - jest koszmarna z wyglądu, wielkości i kształtu.
    Xenony - zacznę od ogarnięcia ich wysokości, bo nisko świecą, potem polerka, potem się zobaczy.
    Wycieraczki - dzięki!
    Spalanie... nie wiem kiedy dojeżdżę ten zbiornik gazotu, ale komputer pokazuje okolice 12 litrów w tym momencie (po ponad 150 km, w tym przelot z podwarszawskich Babic do Sulejówka w piątek o 15:30...).
    Drugie drewienka chyba podobne.
    Lampy się e ogóle poziomują same? Jeśli nie to pewnie kwwestia rregulatorów, częsta przypadłość. Kierownice wrzuć z M pakietu, bardzo fajne są i o wiele wygodniejsze.
    Jeśli komp pokazuje 12 to wyjdzie Ci jakies 14 gazu, pod względem spalania komp w e39 w ogóle mało przekłamuje jeśli wszystko jest sprawne i da się na nim polegać (równiez jesli chodzi o gaz).
    O wycieraczkach poczytaj o co dokładnie chodzi, ewentualnie pisz

Co do kolegów, którzy marudzą, że powinny te auta kosztować 5 tys, a kosztują 15 i więcej nawet. A dlaczego Nissan Patrol ma takie chore ceny? Bo jest legenda, której potrafi 'wybuchnąć' silnik. I wstawia się przeważnie m57 od BMW, poza tym gnije. A ludzie szukają. Dlaczego Jimny trzyma chore ceny (polecam sprawdzić) mimo pewnych wad? Tak samo Vitara, A z 'normalnych' osobówek np Merc w140. No obiektywnie zwykła S klasa, ktora też gnije tak jak w124 z tamtych lat...można tak mnożyć,a jednak ceny tych aut są stosunku wysokie i ludzie je kupują. Dlaczego? Bo takich aut po prostu nie będzie już, Bo mimo że każde z nich ma wady lub kapryśny osprzęt, mechanicznie są trwałe, budowane zupełnie inaczej. A wyposażenie niektóre mają kompletne, na poziomie dzisiejszych aut (ok, różni się coś wyglądem, sterowaniem, ale zasada dzialania np klimy ta sama). W tych 'złomach' jak sie coś zepsuje, to na upartego samemu się wiele zrobi.
    Pomijając kwestie duszy, czy klimatu jakiegoś.
    Mam znajomego, który kupił nową Megane, ale 20 letnie e39 wspomina z sentymentem ze względu na komfort i wykonanie.
    Nikt nie każe Wam kupować, a jak ktoś ma kaprys i go stać to niech sobie nawet wyda 30 tys na 540 i zrobi z niej kwietnik. Bo może
    A ceny części do e39 wcale nie są takie straszne.

- - - Aktualizacja - - - -

ps. Żeby nie było, nie robię z e39 jakiejś legendy motoryzacji
    Tak jak mówiłem jestem trochę zdziwiony wyborem Drivera, ale rozumiem w pełni jego chęć posiadania takiego auta. A e39 trzyma cenę i się sprzedaje, może z podobnych powodów jak mialo to miejsce z końcówką produkcji e38 i prezentacją e65?
    Agent, pisałeś, że niedługo e60 będzie tańsza, możliwe. Piękne auto, aczkolwiek tam już po liftingu pojawia się problem jaki silnik wybrac, obsługa i serwis e60 która jest wielkim komputerem do tanich i łatwych nie należy.

Uprawnienia umieszczania postów