Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Renault Scenic III 1.2 Privilege TCe MT 6.

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Serwis trzyma sie wersji uszkodzenia uszczelki od plynu chlodzacego. Wyciek -> przegrzanie silnika -> przepalenie oleju -> zatarcie silnika.

Dla mnie to sie kupy nie trzyma, bo ani nie zauwazylem palenia oleju przez silnk, ani nie mjalem komunikatiw, ze cos jest nie tak.

Ja caly czas obstawiam blad serwisu podczas przegladu.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

A czytałeś o 1.6EB? Tam zniszczenia silnika odbywały się podczas jazdy, normalnie w trasie. Puszczała uszczelka/pękał wężyk z płynem chłodzącym, płyn z racji pracy pompy dość szybko znikał, w konsekwencji następowało przegrzanie silnika następujące na tyle gwałtownie, że czujnik temperatury nawet nie zdążył drgnąć (swoją drogą zakres temperatur, gdzie wskaźnik temperatury pokazuje środek była bardzo szeroka), dalej następowało pęknięcie bloku silnika. Dalszy scenariusz zależał od tego czy cały płyn zdążył wylecieć przed zatrzymaniem, czy silnik było podczas tej awarii mocno obciążony. W najgorszym wypadku pęknięcie bloku było na tyle duże, że wylatujący olej powodował pożar i bardzo często cały samochód szedł z dymem. Ford zrobił wielką akcję naprawczą i podobno problem jest rozwiązany. Co ciekawe problem ten dotyczył samochodów z rocznika podobnego do Twojego. Możliwe, że dostawca części do układu chłodzenia dawał ciała, do tego trochę ciała dodali projektanci i wyszło jak wyszło.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez zychu Zobacz posta
    Teraz przez najbliższe 3 tysiące kilometrów czeka mnie docieranie silnika.
    3000 km? nie za dużo? ja docieram 1000-1500 km.

Cytat Zamieszczone przez Buzzer Zobacz posta
    A czytałeś o 1.6EB?
    na pewno czytał, przecież każdy kto kupuje renault czyta o silnikach forda, mercedesa, bentleya i ferrari...

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Tak mi serwis zalecil ;b moze sie boja kolejnej lipy.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    3000 km? nie za dużo? ja docieram 1000-1500 km.

na pewno czytał, przecież każdy kto kupuje renault czyta o silnikach forda, mercedesa, bentleya i ferrari...
    To jest forum osob ktore w mniejszym badz wiekszym stopniu pasjonuna sie motoryzacja. Przy kupnie samochodu uzywanego warto miec ogolne rozeznanie w wielu markach szczegolnie tych popularnych.

Wiedziales o perypetiach EB? Ja bylem bardzo nagrzany na 1.6EB w mondku bo to przy moim sposobie eksploatacji bylby zloty srodek. Niestety troche sie cykalem jak poczytalem ze w zasadzie problem dotyczyl niemalze 100% samochodow i rozwalenie sie weza ukladu chlodzenia to raczej kwestia czasu.

- - - Aktualizacja - - - -

Zychu - robisz "zerowa" wymiane oleju po 3kkm? Ja bym zrobil.

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Taki mam plan.

Ja tez staralem sie oczytac kazdy silnik, ktory bralem pod uwage. Jak widac umknal mi 1.2 tce

A wymiana wezyka w 1.6eb na wlasna reke chronila przed awaria?

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Nie, z tym wężykiem było wszystko źle: za mała średnica, niewłaściwy materiał i umieszczony/zamontowany wadliwie. Nawet jeśli wymieniłeś to kupiłeś taki sam więc co najwyżej odwlekłeś problem.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Plus jest taki, że masz nowy samochód, pomijając wskazania drogomierza.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Uprawnienia umieszczania postów